Jego zadaniem jest stabilizowanie obrazu w trzech płaszczyznach. W efekcie nagrania są nieporuszone, co wygląda bardzo profesjonalnie. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi możesz nagrywać filmy przez wiele godzin. Sprawdź także jakie są obiektywy do smartfona i czy warto je kupić.
Przed zakupem gimbala sprawdź również dostępne mocowanie oraz maksymalne obciążenie. Gimbale do telefonów zazwyczaj są w stanie unieść trochę mniejszy ciężar. Niektóre duże telefony, takie jak Samsung Galaxy Note 10 czy iPhone 11 Pro Max, mogą potrzebować większego mocowania.
Producent poszczególne parametry zwykle podaje w specyfikacji technicznej, dlatego warto przeczytać, z jakimi urządzeniami gimbal jest kompatybilny.
Każdy gimbal do uruchomienia stabilizacji potrzebuje zasilania, dlatego istotny jest akumulator, jaki znajduje się w takim urządzeniu. Najlepsze modele są w stanie pracować 11-12 godzin na jednym cyklu ładowania, co jest wynikiem bardzo dobrym.
Tańsze gimbale pracują krócej, co może być przeszkodą przy filmowaniu imprez czy ważnych wydarzeń. Wiele modeli zostało wyposażonych w automatyczne funkcje ułatwiające filmowanie.
Timelapse, Motionlapse czy funkcja panoram to jedne z częściej stosowanych w wielu modelach.
Najdroższe modele dedykowane profesjonalistom kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Dla przeciętnego użytkownika gimbal ze średniej półki cenowej będzie w zupełności wystarczający.
Waga 1,1 kg nie obciąży zbyt mocno osoby nagrywającej. Gimbal dysponuje stabilizacją 3-osiową i funkcjami automatycznymi. Użytkownik za pomocą przycisków może łatwo wybrać dany tryb pracy, a także szybko uruchomić spust migawki.
Na baterii gimbal DJI pracuje nawet 11 godzin, co jest znakomitym wynikiem. To świetny model w dobrej cenie.
Ergonomiczny uchwyt ułatwia trzymanie gimbala podczas filmowania. Urządzenie działa w trzech trybach pracy. Za pomocą joysticka można z łatwością dopasować położenie telefonu.
Funkcja poziomowania w trybie wertykalnym sprawdza się podczas transmisji i nagrywania materiałów do mediów społecznościowych. Gimbal FEIYUTECH pracuje na baterii około 5 godzin. To świetny model dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nagrywaniem.
W ten sposób wszystkie nagrania są płynne i pozbawione jakichkolwiek poruszeń. Opcja nagrywania filmów w pionie to nowość ułatwiająca nagrywanie do takich serwisów jak Instagram czy YouTube.
W urządzeniu zastosowano akumulator o pojemności 2000 mAh. To przekłada się na od 8 do 12 godzin pracy na jednym cyklu ładowania. Za około 600 złotych to bardzo dobry wybór dla każdego.
Ergonomiczny uchwyt został wyposażony w niewielki wyświetlacz OLED oraz szereg przydatnych przycisków. Akumulator gimbala ma pojemność aż 5000 mAh, co przekłada się 9 godzin pracy. To bardzo dobry wynik, który zapewni odpowiedni komfort.
Plusem jest również możliwość ładowania przy pomocy powerbanku. Cała konstrukcja jest odporna na zachlapania, a gumowe pokrycie rączki sprawia, że chwyt jest jeszcze pewniejszy. Ten gimbal do aparatu zbiera bardzo pochlebne opinie.
Funkcjonalne przyciski znajdują się obok siebie, dlatego nie ma problemu z przełączeniem trybu lub rozpoczęciem nagrywania. Do dynamicznego nagrywania stworzono funkcję śledzenia Active Track 3.0. Podobne rozwiązanie jest stosowane również w dronach DJI.
Aby urozmaicić rejestrowanie, producent przygotował kreatywne tryby pracy - Timelapse, Slow Motion czy Quick Roll. Dzięki temu nagrania z wakacji będą wyglądać bardzo profesjonalnie. Gimbal, mimo skromnej pojemności akumulatora 2450 mAh, działa nawet 15 godzin na jednym ładowaniu.