Data modyfikacji:

Jaki oczyszczacz powietrza do 500 zł wybrać? 

Wśród nas jest coraz większe zanieczyszczenie powietrza. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym smog szczególnie daje o sobie znać. Z pomocą przychodzą urządzenia służące do oczyszczania powietrza, czyli oczyszczacze powietrza. Można znaleźć urządzenia z różnych półek cenowych. Jaki oczyszczacz powietrza do 500 zł wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza? Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem oczyszczaczy powietrza do 500 zł. Na pewno znajdziesz urządzenie odpowiednie dla siebie!
oczyszczacz powietrza do 500 zł

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza do 500 zł?

W dobie wszechobecnych zanieczyszczeń powietrza zakup oczyszczacza powietrza jest coraz popularniejszy zarówno wśród mieszkańców wielkich miast, jak i osoby mieszkające w miasteczkach lub wsiach. Oczyszczacz powietrza jest polecany szczególnie rodzicom niemowląt i małych dzieci, alergikom, osobom dotkniętym chorobami płuc, astmatykom oraz wszystkim tym którzy chcą żyć w mieszkaniu z czystym powietrzem.

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Jest to urządzenie, które filtruje powietrze w danym pomieszczeniu. Dzięki temu usuwa z powietrza zanieczyszczenia. Dodatkowo nawilża powietrze i jonizuje je.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze taniego oczyszczacza powietrza?

Serce oczyszczacza powietrza są filtry. Dzięki nim możliwe jest oczyszczenie powietrza. Filtry należy wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta, aby urządzenie spełniało swoje zadanie. To, jakie filtry posiada dane urządzenie jest zależne od producenta.
Na rynku dostępne są filtry oczyszczające z “większych” zanieczyszczeń czyli kurzu, sierści, różnego rodzaju włosów. Istnieją też filtry HEPA, który doskonale oczyszcza powietrze z mniejszych cząsteczek zanieczyszczeń obecnych np. w smogu. W urządzeniu może być też filtr z węglem aktywnym, który oczyszcza powietrze z lotnych związków organicznych i wszelkiego rodzaju gazów oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy.
Wybierając odpowiednie urządzenie do oczyszczania powietrza warto zwrócić uwagę na wydajność oczyszczacza powietrza do 500 zł, czyli ile powietrza urządzenie jest w stanie oczyścić. Warto zwrócić szczególnie uwagę na parametr CADR, który informuje ile powietrza jest w stanie realnie oczyścić urządzenie w trakcie jednej godziny.  Warto zwrócić uwagę także na rodzaje filtrów oraz ich żywotność, koszty eksploatacji urządzenia, głośność pracy (w nocy nie więcej niż 35 decybeli), sterowanie czy dodatkowe funkcje. Oczyszczacz powietrza powinien być łatwy w obsłudze i intuicyjny. 

Ranking tanich oczyszczaczy powietrza do 500 zł

Xiaomi Mi Air Purifier 3C

Według producenta urządzenie oczyszcza 320 m3/h PM CADR. Posiada filtr HEPA, który usuwa 99,97% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometrów oraz filtr z węgla aktywowanego. Wydajność urządzenia to nawet 106 m2/h. Ten oczyszczacz powietrza posiada laserowe czujniki, dzięki którym szybkość oczyszczania zmienia się automatycznie.
Dodatkowym atutem jest cyfrowy wyświetlacz LED, dzięki któremu informacje o jakości powietrza są wyświetlane w czasie rzeczywistym. Dużym ułatwieniem jest sterowanie oczyszczaczem powietrza za pomocą aplikacji w telefonie. Można dawać polecenia głosowe. Urządzenie zapewnia cyrkulację 360 stopni, dzięki czemu jest w stanie dokładnie oczyścić powietrze w całym pomieszczeniu. 

TCL BREEVA A1C H13

Urządzenie oczyszcza 230 m3/h. Jest zalecane do pomieszczeń około 20 m2. Najcichszy poziom hałasu to 26 decybeli. Wentylator posiada 3 poziomy nawiewu. Urządzenie posiada sensor jakości powietrza na podczerwień. Ten oczyszczacz powietrza jest wyposażony w tryb AUTO, czyli dopasowywuje program w zależności od jakości powietrza.
Ma także funkcję pracy w nocy. Filtr w urządzeniu jest trójwarstwowy zespolony, czyli zawiera filtr wstępny, filtr HEPA 13 oraz filtr z węgla aktywnego. Dodatkowym atutem jest wskaźnik wymiany filtra. Producent zapewnia, że filtr jest w stanie oczyszczać powietrze przez 2160 godzin.

Metrox ME-1523

Według producenta ten oczyszczacz powietrza do 500 zł jest w stanie usunąć 99,5% zanieczyszczeń z pomieszczenia. Maksymalna powierzchnia pomieszczenia powinna mieć około 20 m2, aby urządzenie efektywnie oczyściło w nim powietrze. To innowacyjne urządzenie umożliwia sześciostopniową filtrację powietrza.
Posiada wbudowane czujniki jakości powietrza oraz wymiany filtrów. Dotykowy panel sterowania sprawia, że obsługa jest banalnie prosta i intuicyjna. Wydajność CADR to 200 m3/h. Urządzenie posiada czterostopniową regulację nawiewu. Dodatkowym atutem jest fakt, że jest to oczyszczacz powietrza z jonizatorem.

Lanaform LA120209

Oczyszczacz powietrza przeznaczony do powierzchni 15- 20 m2. Przepływ powietrza CADR to 100 m3/h.  Posiada wbudowany timer. Poziom hałasu w tym oczyszczaczu to 45 decybeli. Urządzenie posiada filtr wielowarstwowy (wstępny, HEPA, węglowy). Według producenta czas eksploatacji filtra to około 4320 godzin pracy.
Dodatkowym atutem jest regulator czasowy, dzięki któremu możemy ustawić przez jaki okres czasu chcemy oczyszczać powietrze w danym pomieszczeniu. Posiada 4 tryby pracy, w tym tryb nocny. Ten oczyszczacz powietrza jest na ostatnim miejscu w naszym rankingu tanich oczyszczaczy powietrza.
Zdjęcie: Envato Elements