Data modyfikacji:

Jaki oczyszczacz powietrza do domu kupić?

W dzisiejszych czasach czyste powietrze to towar deficytowy. W okresie jesiennym i zimowym otacza nas wszechobecny smog, wiosną i latem wszędzie unoszą się pyłki i alergeny. Coraz częściej mówi się o tym, jak ważne dla człowieka jest czyste powietrze. Czy jest to nieosiągalny luksus? Oczywiście, że nie. Jeśli chcesz poprawić swój komfort życia i odetchnąć pełną piersią, zacznij od swojego najbliższego otoczenia – mieszkania lub domu. Dobrym rozwiązaniem może być przenośny oczyszczacz powietrza do domu. Sprawdź, jaki oczyszczacz powietrza do domu wybrać.

oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza do domu: czy warto?

Oczyszczacz powietrza do domu to niepozorne urządzenie, które filtruje powietrze znajdujące się w pomieszczeniu, usuwając zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy (alergeny lub dym papierosowy). Brzmi to dosyć skomplikowanie, ale wcale takie nie jest.

Urządzenie zasysa powietrze, które następnie przepuszczane jest przez wewnętrzne filtry. Po takiej filtracji powietrze już oczyszczone wdmuchiwane jest z powrotem do pomieszczenia. Cykl powtarza się, aż do całkowitego usunięcia zanieczyszczeń.

Jaki oczyszczacz powietrza do domu?

Rozważając zakup oczyszczacza powietrza do domu, zastanów się najpierw, jaki typ zanieczyszczeń jest twoją największą zmorą. W ten sposób najlepiej dobierzesz urządzenie odpowiednie do potrzeb. Jaki zatem będzie najlepszy oczyszczacz powietrza?

Na rynku istnieją oczyszczacze powietrza wyposażone w filtry antysmogowe, antyalergiczne, nawilżające powietrze albo pochłaniające nieprzyjemne zapachy. Bardzo często dostępne są urządzenia wielofunkcyjne, łączące kilka z tych użyteczności.

Nie mniej istotne są również takie cechy oczyszczacza, jak jego moc, głośność pracy i wydajność. Jeśli jesteś osobą dbającą o estetyczny wystrój wnętrza, zwróć uwagę na design i materiały, z których wykonany jest twój wymarzony oczyszczacz powietrza do domu.

Najlepsze oczyszczacze powietrza do domu

Jaki oczyszczacz do domu wybrać? Mamy dla ciebie kilka propozycji popularnych modeli.

Sharp KC-G60EUW – inteligencja i moc

Ten niekwestionowany lider wśród oczyszczaczy powietrza do domu, jest jednym z najchętniej kupowanych urządzeń w tym segmencie. Wyróżnia go duża moc, wysoka wydajność oraz niski poziom hałasu podczas pracy.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60EUW został wyposażony w inteligentny system jonowy Plasmacluster Ion, który neutralizuje znajdujące się w powietrzu alergeny, bakterie, wirusy i roztocza. Usuwa również nieprzyjemne zapachy.

Wbudowany system inteligentnych czujników, które rejestrują poziom temperatury, wilgotności oraz zanieczyszczeń w powietrzu, pozwala najlepiej dopasować tryb pracy do warunków otoczenia. Oczyszczacz posiada 7 typów detekcji, co umożliwia automatyczne oczyszczenie i nawilżenie powietrza.

Urządzenie rozpoznaje zanieczyszczenie i dostosowuje skuteczny tryb pracy. Inteligencja oczyszczacza Sharp KC-G60EUW została połączona z dużą mocą i niskim poziomem hałasu pracy. Zwiększona siła nadmuchu powietrza gwarantuje szybkie odświeżenie powietrza.

Efektywność nie wpływa jednak na emisję hałasu. Oczyszczacz powietrza do domu pracuje cicho i dyskretnie, jest idealnym wyborem do sypialni czy pokoju dziecinnego.

Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG50E-L – niezawodny w walce z zanieczyszczeniami

Ten inteligentny oczyszczacz powietrza Sharp Ultimate Air jest niezwykle skuteczny w walce ze smogiem, alergią i nieprzyjemnymi zapachami oraz nawilży przesuszone powietrze w pomieszczeniu.

Urządzenie posiada trójstopniowy system filtracji. Filtr wstępny wyłapuje większe cząsteczki kurzu i sierści, następnie filtr HEPA redukuje aż 99,97% drobnych zanieczyszczeń, w tym cząsteczki PM2.5. Filtr węglowy odpowiada natomiast za zwalczanie nieprzyjemnych zapachów. Dzięki takiemu połączeniu działanie oczyszczacza jest niezwykle efektywne.

Ten model wyposażony został również w nowoczesną technologię Plasmacluster, odpowiedzialną za wytwarzanie jonów dodatnich i ujemnych, które uwalniane są do atmosfery i oczyszczają powietrze w pomieszczeniu. Dzięki temu powietrze jest zdrowe i rześkie, podobne do tego, które wdychamy w lesie. Plasmacluster skutecznie redukuje m.in. alergeny, bakterie, wirusy, grzyby oraz pleśń. Ma również pozytywny wpływ na kondycję włosów i skóry.

Sharp UA-HG50E-L to zaawansowane urządzenie, posiadające 6 różnych trybów pracy, w tym tryb Intelligent, który za pomocą siedmiu wbudowanych czujników (m.in. temperatury, ruchu, zapachu) samodzielnie dostosowuje tryb pracy do warunków panujących w pomieszczeniu.

Urządzenie idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach do 38 m2.

Xiaomi Air Purifier Pro: nowatorski i intuicyjny

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro bez wątpienia wytycza nowe trendy i należy do najlepszych oczyszczaczy powietrza do domu. Wszystko za sprawą możliwości zdalnego sterowania za pomocą smartfona. Innowacyjna, dedykowana aplikacja MiHome pozwala nie tylko na zdalne włączenie i programowanie urządzenia, ale także dostarcza komplet niezbędnych informacji, takich jak aktualny stan powietrza w pomieszczeniu czy ostrzeżenie o konieczności wymiany filtra.

Oczyszczacz Xiaomi dzięki zwiększonej przepustowości powietrza jest niezwykle wydajny (500 m3/h). Wystarczy 10 minut pracy, aby powietrze w pomieszczeniu stało się czyste i świeże. Posiadane parametry gwarantują jego skuteczność na powierzchniach do 60 m kw.

Urządzenie przeznaczone jest do usuwania z powietrza cząsteczek pyłu zawieszonego, kurzu z klimatyzatorów, pyłków roślinnych oraz sierści zwierząt. Posiada trójwarstwowy, cylindrowy filtr HEPA, którego żywotność wynosi od 3 do 6 miesięcy. Filtr ten pobiera powietrze z każdego kierunku, co jest gwarancją równomiernego oczyszczenia całego pomieszczenia.

Dużym atutem oczyszczacza Xiaomi jest jego design i kompaktowe rozmiary. Będzie idealny nawet do małych pomieszczeń, dobrze wpasowując się w każdą koncepcję wystroju wnętrza. Jeżeli więc zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza do domu wybrać, warto postawić na ten model.

Philips AC3256/10: z myślą o alergikach

Oczyszczacz powietrza Philips AC3256/10 został stworzony z myślą o alergikach. Wbudowane filtry skutecznie usuwają z powietrza nawet do 99,7% alergenów takich jak: pyłki, cząsteczki pyłu zawieszonego, kurz, roztocza, sierść, zarodniki pleśni, bakterie, wirusy, lotne związki organiczne.

Jest to możliwe dzięki bardzo grubemu filtrowi NanoProtect HEPA, który wychwytuje cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Skuteczność urządzenia potwierdzają badania kliniczne przeprowadzone przez Fundację Europejskiego Centrum Badań Alerii (ECARF) i rekomendacji Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Ten oczyszczacz powietrza do domu, dzięki systemowi inteligentnego oczyszczania VitaShield IPS, jest bardzo wydajny (397 m3/h), efektywnie oczyszcza powierzchnie do 47 m kw. Natomiast system czujników i technologii AeraSense pozwala na automatyczne dostosowywanie przez urządzenie odpowiednich parametrów pracy do usunięcia wykrywanych zanieczyszczeń.

Dodatkowymi atutami oczyszczacza jest wbudowana blokada rodzicielska, która chroni przed przypadkową zmianą zaprogramowanych ustawień oraz automatyczne monitorowanie zużycia filtrów. Potrzeba wymiany filtrów komunikowana jest przez urządzenie alarmem dźwiękowym.