Data publikacji:

Huawei Watch GT 2: dane techniczne. Elegancki smartwatch dla aktywnych 

Huawei Watch GT 2 to zupełnie nowy smartwatch, który wprowadza kilka ważnych zmian. Do zakupu ma zachęcić przede wszystkim elegancki wygląd, a także znacznie mocniejsze podzespoły. Miłośnicy sportu sięgając po ten model również nie będą rozczarowani. Dowiedz się więcej.

Kolejna odsłona świetnego smartwatcha

Huawei Watch GT 2 wygląda perfekcyjnie. Wyświetlacz o przekątnej 1,39 cala i 1,2 cala został stworzony z zakrzywionego szkła 3D niemal całkowicie pozbawionego ramek. Według producenta powierzchnia zegarka jest w pełni odporna na wodę, kurz, jak i zarysowania.

Koperta wykonana ze stali występuje w dwóch rozmiarach 46 mm i 42 mm. Jej grubość to zaledwie 9,4 mm. Sam zegarek w większej wersji będzie ważył 41 gramów, natomiast w mniejszej 29 gramów. 

Sprawdź także: Apple Watch 5 dane techniczne

Huawei Watch GT 2 46 mm dane techniczne: 

  • ekran: 1,39 cala
  • rozdzielczość: 454 x 454 px 
  • procesor: Kirin A1 
  • bateria: 455 mAh

Huawei Watch GT 2 42 mm dane techniczne: 

  • ekran: 1,2 cala 
  • rozdzielczość: 390 x 390 px 
  • procesor: Kirin A1
  • bateria: 215 mAh 

Nowe podzespoły i funkcje w Huawei Watch GT 2 

Huawei Watch GT 2 ma zupełnie nowy procesor Kirin A1 stworzony z myślą o smartwatchu. Dzięki temu moc obliczeniowa jest znacznie większa, co przekłada się na jeszcze szybsze działanie.

Dodatkowo, nowy smartwatch pochłania mniej energii. To zasługa automatycznej optymalizacji zużycia baterii. Według producenta Watch GT 2 na jednym cyklu ładowania jest w stanie pracować nawet 2 tygodnie. Takiego wyniku konkurencja może tylko pozazdrościć. 

Smartwatch zyskał także kilka przydatnych funkcji. Większa wersja 46 mm ma wbudowany głośnik i mikrofon, co umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych, bez konieczności sięgania po telefon. Pamięć wewnętrzna telefonu pozwala na przechowywanie około 500 piosenek i ich odtwarzanie za pomocą słuchawek bezprzewodowych. Tej opcji brakowało w poprzednich modelach! 

Druga generacja Huawei TruSleep śledzi i analizuje jakość snu użytkownika. Urządzenie jest w stanie rozpoznać 6 typów problemów związanych ze snem. Inteligentny asystent podpowie, co należy zrobić, aby lepiej się wysypiać.

Zegarek Huawei mierzy także poziom stresu przy pomocy aplikacji TruRelax. Na czytelnym wykresie można zobaczyć rezultaty zarejestrowane przez cały dzień. 

Huawei Watch GT 2 także dla sportowców 

Mocną stroną zegarków Huawei były funkcje sportowe i nie inaczej jest w tym przypadku. Huawei Watch GT 2 dysponuje najnowszą generacją sensora do pomiaru pulsu. Pomiar jest jeszcze bardziej efektywny.

Inteligentny system 24 godziny na dobę monitoruje funkcje życiowe. W połączeniu z wodoodporną obudową, zegarek może rejestrować aktywność podczas pływania. Oczywiście Huawei Watch GT 2 wspiera wiele innych dyscyplin sportowych. 

Huawei Watch GT 2 będzie dostępny w kilku wersjach 

Najnowszy zegarek będzie dostępny w kilku bardzo ciekawych wersjach. Huawei Watch GT 2 z kopertą 46 mm pojawi się w wersji sportowej z gumowym paskiem, wersji klasycznej z paskiem skórzanym oraz wersji Elite z metalową bransoletą.

Mniejszy odpowiednik 42 mm jest sugerowany dla kobiet. W sumie pojawią się trzy wersje - Sport Edition, Classic Edition oraz Elegant Edition. Szczególnie ta ostatnia prezentuje się znakomicie. Czarna tarcza w połączeniu z różowym złotem to idealny wybór dla pań. 

Huawei Watch GT 2 premiera i ceny 

Huawei Watch GT 2 w wersji 42 mm został wyceniony na kwotę 229 euro, co po przeliczeniu daje kwotę nieco ponad 1000 złotych. Większa wersja 46 mm będzie droższa o 20 euro.

To świetna propozycja dla osób, które cenią sobie większy wyświetlacz i możliwość rozmów bez użycia telefonu. Huawei Watch GT 2 w oficjalnej sprzedaży ma pojawić się na początku października. Na ten moment nie wiadomo, kiedy dokładnie odbędzie się jego polska premiera. Pewne jest, że prędzej, czy później zagości on na półkach sklepowych. 

Artykuły, które warto przeczytać: 


Zdjęcie: Materiały Huawei 
Autor: Bartłomiej Mazurek