Data publikacji:

Inteligentna waga łazienkowa. Jak działa i kiedy warto ją kupić?

Chcesz skutecznie zrzucić wagę, poprawić swoje pomiary lub utrzymać obecną sylwetkę? Z pomocą w osiągnięciu każdego z tych celów przychodzi inteligentna waga łazienkowa. Jak dokładnie działa takie urządzenie i czy na pewno warto ją kupić? Dowiesz się tego z poniższego artykułu. Zapraszamy do lektury!
inteligentna waga łazienkowa

Inteligentna waga łazienkowa – innowacyjny sposób kontroli organizmu

Nowe technologie zawitały już do każdej sfery naszego życia, także do urządzeń, które odpowiadają za ważenie, a więc do wag łazienkowych. Można wręcz rzec, że obecnie ważenie naszej masy ciała to jedna z wielu funkcjonalności (ale czy najistotniejsza?), które posiadają sprzęty łazienkowe tego typu.
Inteligenta waga łazienkowa to urządzenie, które prócz powyższej standardowej opcji pomiaru masy ciała posiada także inne funkcjonalności, takie jak na przykład pomiar składu ciała. Dzięki temu jest w stanie określić między innymi:
 • poziom tkanki tłuszczowej, 
 • zawartość białka w tkance tłuszczowej,
 • zawartość wody w organizmie, 
 • wskaźnik BMI,
 • wskaźnik podstawowej przemiany materii,
 • masę mięśni i tkanki kostnej,
 • a nawet pozwala na obliczenie zapotrzebowania kalorycznego.
 •  Najbardziej zaawansowane wagi łazienkowe mogą zmierzyć aż 16 wartości. 

  Inteligentna waga łazienkowa – czy jest potrzebna?

  Czytając o zaawansowanych wagach łazienkowych, z pewnością zadajesz sobie pytanie: „czy tego typu sprzęty jest mi na pewno potrzebny?”. Inteligenta waga łazienkowa z pewnością przyda się:
 • osobom, które chcą skutecznie schudnąć;
 • osobom, które w bezpieczny sposób chcą nabrać masy mięśniowej;
 • osobom, które dbają o swoje zdrowie i chcą znać wskaźniki związane z pomiarami składu ciała. 
 • Co istotne, zazwyczaj inteligentna waga łazienkowa jest połączona z aplikacją w smartfonie. Dzięki temu wszystkie pomiary zostają zapisane, a nawet przeanalizowane, aby ocenić zdrowie naszego organizmu, jak i – w przypadku droższych opcji – stworzyć plan treningowy, dzięki któremu będziemy w stanie dojść do celu. Zdecydowanie jest to ogromny plus tego typu urządzeń.

  Jak działa inteligenta waga łazienkowa?

  Aby uzyskać wszystkie informacje o składzie ciała, o których pisaliśmy w poprzednich akapitach, waga łazienkowa musi działać na zasadzie impedancji bioelektrycznej (w skrócie BIA). Oznacza to, że wbudowane w urządzenie czujniki przesyłają sygnał elektryczny przez całe ciało, gdy staniemy dwoma stopami na wadze. W zależności od tego, z jaką szybkością przebiegają przez nasze tkanki sygnały elektryczne, sprzęt jest w stanie określić, jaki skład procentowy posiada nasz organizm.

  Inteligentna waga łazienkowa – ranking

  Sprawdź, naszym zdaniem, jedne z ciekawszych wag łazienkowych dostępnych u producentów sprzętów elektrycznych. 

  Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

  Mi Body Composition Scale 2 to bardzo popularna waga łazienkowa. Inteligentna waga od marki Xiaomi pozwala na kompleksową analizę sylwetki składającą się aż z 13 różnych danych, takich jak waga ciała, wskaźnik BMI oraz podstawowej przemiany materii, tkanka tłuszczowa i zawartość białka w tkance tłuszczowej, wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa i kości, zawartość wody. Urządzenie jest także w stanie ocenić zdrowie użytkownika oraz określić typ sylwetki czy wskazać idealną wagę.
  Co ciekawe, urządzenie może także zważyć produkty spożywcze, zaczynające się od wagi 100 g, dzięki czemu Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 może być także wsparciem w kuchni. Z dodatkowych „atrakcji”, jakie posiada urządzenie, można wyróżnić test balansu ciała, która pozwoli polepszyć ci koordynację ciała.
  Co istotne, Mi Body Composition Scale 2 można połączyć z aplikacją, która łączy się także ze smartbandami marki Xiaomi. Dzięki temu wszystkie informacje związane z twoją aktywnością fizyczną oraz pomiarami organizmu znajdziesz w jednym miejscu.
  Interesuje cię inna inteligentna waga łazienkowa? Sprawdź nasze pozostałe propozycje!

  ETA Vital Trainer 7780 90000

  Jedną z naszych propozycji jest powyższa inteligenta waga łazienkowa z aplikacją, która dostępna jest dla systemów iOS oraz Android. Aplikacja Vital Body pokazuje, gromadzi i analizuje dane dla 10 osób korzystających z wagi. Vital Body prezentuje takie dane jak poziom tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa, tkanka kostna, zawartość wody w organizmie czy wiek metaboliczny. Informuje ona o dziennym zapotrzebowaniu na kalorie oraz ocenia nasz indeks BMI. 
  Co więcej, waga pozwala na zapisanie celu, który chcemy osiągnąć w konkretnym przedziale czasowym. Dzięki aplikacji jesteśmy w stanie sprawdzić różnice między obecnymi a poprzednimi wartościami. Jest to więc bez wątpienia waga, która pomoże nam w zrzuceniu nadmiernych kilogramów lub utrzymaniu bądź poprawieniu parametrów naszego ciała.
  Jak działa sama waga? Wystarczy na nią stanąć, aby automatycznie rozpoczęła pomiary. Po zakończeniu zbierania danych waga automatycznie się wyłączy, aby nie czerpać baterii. 

  Huami Amazfit Smart Scale

  Nasza kolejna propozycja to waga z aplikacją Amazfit, która mierzy aż 16 wskaźników zdrowia, w tym między innymi wagę, BMI, masę tkanki tłuszczowej, zawartość wody, maskę kostną, idealną masę ciała czy wiek ciała. Urządzenie posiada dwa tryby – normalny i sportowy – pozwalające na dokładniejsze pomiary.
  Ogromną zaletą urządzenia jest aplikacja Amazfit, która pomoże obliczyć spalone kalorie w 18 różnych aktywnościach fizycznych na podstawie zmierzonych wcześniej danych dotyczących ciała. Dzięki temu pozwali ona na pracowanie spersonalizowanego planu ćwiczeń dla konkretnej budowy ciała. Waga może być obsługiwana przez 10 kont Amazfit.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Honorata Pitura