Data publikacji:

Inteligentna waga łazienkowa. Jak działa i kiedy warto ją kupić?

Zaliczana do grupy tak zwanych wag analitycznych, pozwala na monitorowanie wagi i kontrolowanie masy mięśniowej, ale również ilości tkanki tłuszczowej, poziomu wody w organizmie i wskaźnika BMI. Zobacz, jak działa inteligentna waga łazienkowa.

Dlaczego warto kupić inteligentną wagę łazienkową?

Jest dobrą motywacją do zmiany stylu życia, dbania o sylwetkę, utrzymania zdrowej diety oraz monitorowania swojego stanu zdrowia, dzięki czemu można uniknąć zachorowania na poważne choroby, których czynnikiem ryzyka jest nadwaga czy otyłość. Są to m.in. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby serca i układu krążenia, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, a także depresja i wycofanie z życia społecznego. Wszystkie z nich zostały uznane za choroby cywilizacyjne.

Inteligentna waga łazienkowa. Jaką wybrać?

Do wyboru mamy wagi mechaniczne i elektryczne,a każda z nich ma wady i zalety. Mechaniczne nie potrzebują baterii, pokazują wagę dzięki analogowym mechanizmowi, wynik odczytujemy na zegarze z podziałką w miejscu, gdzie pokazuje się, jak jest nasza waga.

Do wag elektronicznych będą potrzebne baterie, od modelu będzie zależała liczba i rodzaj baterii. Wagi tego typu najczęściej dostępne są w wielu kolorach, mają one często też dodatkowe funkcje. Gdy staniemy na szali, po chwili nasza masa ciała wyświetlana jest na ekranie LCD.

Zakres większości wag elektronicznych wynosi od 2 do 150 kilogramów. Niektórzy producenci mają jednak w swojej ofercie wagi z górnym limitem wagi nawet 200 kilogramów. Zwróć uwagę na to, jaka jest podstawowa jednostka miary w danym modelu. Żadna waga nie jest w stanie pokazać dokładności pomiaru wagi co do 1 grama.

Najtańsze modele wag elektronicznych od renomowanych producentów można znaleźć już za nieco ponad 30 złotych, jednak jeśli zależy ci na kontrolowaniu nie tylko masy ciała, ale też innych parametrów, kup model ze średniej lub z wyższej półki cenowej. Ceny takich inteligentnych wag łazienkowych zaczynają się od około 150 złotych.

Waga z aplikacją 

Dzięki bezpłatnej aplikacji na telefon i połączeniu z wagą przez Bluetooth możesz śledzić wiele parametrów dotyczących swojego ciała i posiadać wszystkie statystyki zawsze pod ręką! Waga łazienkowa Smart pozwoli ci sprawdzić parametry, takie jak:

 • waga,
 • masa ciała,
 • masa mięśniowa,
 • masa tkanki tłuszczowej,
 • masa wody,
 • masa tkanki kostnej,
 • poziom tkanki kostnej w procentach,
 • zawartość wody w organizmie w procentach,
 • zawartość tłuszczu w organizmie w procentach,
 • zawartość mięśni w organizmie w procentach,
 • BMI,
 • kontrola prawidłowej wagi,
 • BMR, czyli dzienne zapotrzebowanie kaloryczne,
 • kontrola postępów,
 • pamięć pozwalająca na analizę wyników.

Aplikacja pozwala na monitorowanie wagi oraz składu ciała, śledzenie statystyk oraz postępów. Jest darmowa i działa na większości smartfonów z łącznością Bluetooth. Gdy ćwiczysz lub zmieniasz dietę, to możesz sprawdzić, jak zmienia się twój skład ciała, oraz mieć dostęp do szeregu innych parametrów. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację na swoim smartfonie lub tablecie.

Od teraz możesz analizować pomiary z każdego dnia, a także zobaczyć swoją średnią wagę w wybranym okresie. Zapisuj pomiary i monitoruj swoją wagę oraz skład ciała dzięki inteligentnej wadze. Waga połączona ze smartfonem, w którym włączona jest funkcja Bluetooth, automatycznie prześle wynik na twój telefon.

Większość aplikacji zawiera również podsumowania, wykresy i elementy graficzne, z którymi odczytywanie danych staje się prostsze oraz bardziej przejrzyste. Komfort użytkowania inteligentnej wagi znacznie przewyższa zatem wagę tradycyjną, zmuszającą użytkownika do spisywania i samodzielnej interpretacji uzyskanych wyników.

Wiele urządzeń oferuje funkcję tworzenia plików tekstowych lub arkuszy kalkulacyjnych, pozwalających utrwalić historię pomiarów. Dzięki temu dane zebrane w dłuższym okresie czasu łatwo udostępnimy lekarzowi, dietetykowi bądź trenerowi personalnemu, wspomagając nasz proces odchudzania.

Inteligentna waga stworzona została przede wszystkim z myślą o osobach skupionych na swojej masie ciała – usiłujących zrzucić zbędne kalorie, zbudować muskulaturę lub z przyczyn medycznych zmuszonych zachować szczególną kontrolę nad swoim organizmem. Osoby te szczególnie docenią możliwość przechowywania, analizy i interpretacji danych oferowaną przez połączenie urządzenia ze smartfonem.

Jest to jednak narzędzie przydatne dla każdego amatora zdrowego stylu życia, pełniące jakże ważną funkcję motywacyjną. Pod płaszczykiem technologicznej nowinki kryje się zatem naprawdę wartościowe urządzenie, z potencjałem, by ułatwić codzienne funkcjonowanie wielu osobom. Zakup inteligentnej wagi warto więc rozważyć, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby, tryb życia i związane z nim plany.

Dodatkowo aplikacje wspierają użytkownika przez zawarte w nich systemy motywacyjne, zachęcające do zwiększonego wysiłku. Innym dodatkiem są podpowiedzi dotyczące np. optymalnego spożycia kalorii.

Autor: Natalia Werbolewska