W innym wypadku takie połączenie nie będzie możliwe. W nowszych komputerach nie ma już wbudowanych portów HDMI , dlatego należy zaopatrzyć się w odpowiednią przejściówkę. Koszt adaptera z USB-C na HDMI nie powinien przekroczyć kilkudziesięciu złotych.
Przewody należy ze sobą połączyć i umieścić w porcie komputera oraz telewizora. Zdecydowana większość urządzeń automatycznie przełączy się na nowy ekran. W ustawieniach monitorów należy wybrać sposób, w jaki obraz będzie wyświetlany.
Najczęściej używana jest funkcja klonowania ekranu. To, co znajduje się na ekranie monitora, pojawi się również na telewizorze. Drugim sposobem jest opcja rozszerzenia ekranu. To oznacza, że na telewizorze zostaną umieszczone tylko wybrane okna. Główny pulpit dalej będzie umieszczony na komputerze.
Na liście urządzeń WiFi pojawi się nazwa telewizora. W pierwszej kolejności należy nawiązać z nim połączenie. Dedykowany program przeprowadzi użytkownika przez kolejne kroki i pozwoli na wyświetlanie ekranu komputera na telewizorze.
Warto pamiętać, że konieczne jest podłączenie obu sprzętów do tej samej sieci WiFi. Po chwili ekran komputera będzie widoczny na telewizorze. W ustawieniach można zmienić opcję klonowania na rozszerzenie przestrzeni roboczej. Wówczas telewizor będzie pełnił rolę zewnętrznego monitora.
Na komputerze należy wejść w opcję ustawień WiFi i włączyć go. Najczęściej wystarczy kliknąć na ikonkę w prawym dolnym rogu ekranu. Kolejnym krokiem jest naciśnięcie klawisza C i kliknięcie na logo systemu Windows. Po tym powinien pojawić się pasek boczny, gdzie będzie dostępna zakładka urządzenia.
Wystarczy kliknąć opcję „projekt’ i następnie „dodaj urządzenie”. Komputer poprosi o wpisanie kodu PIN funkcji WPS. Niezbędne informacje powinny być wyświetlane na ekranie telewizora. Po wpisaniu połączenie powinno zostać nawiązane.