Data modyfikacji:

Shaker do drinków i inne akcesoria do drinków, które warto mieć w domu

Chcesz zaserwować swoim gościom drinki z prawdziwego zdarzenia? Musisz w takim razie zaopatrzyć się w akcesoria do drinków. Przekonaj się, jaki shaker do drinków wybrać oraz jakie inne przedmioty będą pomocne podczas przygotowywania Mohito, Pina Colady czy Tequili Sunrise.

Akcesoria do drinków

Przygotowanie drinków na spotkanie z przyjaciółmi czy rodzinną uroczystość z pomocą odpowiednich akcesoriów do drinków będzie dziecinnie proste. Zobacz, jakie akcesoria barmańskie warto kupić. Dzięki nim przygotujesz najlepsze drinki bezalkoholowe i alkoholowe.

Shaker do drinków

To podstawowe akcesorium barmańskie, bez którego niemożliwe byłoby sprawne wymieszanie składników drinków czy schłodzenie napoju. Zasadniczo shakery możemy podzielić na dwie grupy: bostońskie oraz trzyczęściowe. Shaker bostoński składa się z kubka ze stali nierdzewnej oraz dopasowanej do niego szklanicy. Po napełnieniu kubka lodem i napojami należy zatknąć na nim za szklankę i wymieszać wszystkie składniki. Aby sprawnie przelać zawartość shakera do szklanki na drinka, konieczne jest zastosowanie sitka barmańskiego, dzięki któremu kostki nie będą wpadać do naczynia, co mogłoby doprowadzić do rozlania całej zawartości.

Z kolei trzyczęściowy shaker najczęściej jest w całości wykonany ze stali nierdzewnej. Składa się z kubka, głowicy z sitkiem oraz zatyczki. Po wymieszaniu zawartości kubka należy zdjąć zatyczkę i można łatwo przelać zawartość shakera do szklanki bądź kieliszka. Który shaker do drinków wybrać? Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z mieszaniem drinków w domu, zdecydowanie lepszą opcją będzie tradycyjny trzyczęściowy shaker. Jest on wygodniejszy w użyciu niż bostoński odpowiednik.

Miarka do alkoholu

Jakie inne akcesoria do drinków będą przydatne? Z pewnością warto sięgnąć po miarkę do alkoholi. Jeśli twoje drinki mają być smaczne, należy zachować odpowiednie proporcje składników. Miarka do drinków przypomina rodzaj niewielkiego kieliszka ze stali nierdzewnej z zaznaczoną podziałką. Dzięki niej uzyskasz idealne proporcje.

Kruszarka do lodu

Mohito, Caipiroska czy wreszcie Barman – to drinki, których nie sposób przygotować bez jednego tajemnego składnika. Chodzi oczywiście o kruszony lód, który znacznie lepiej chłodzi napój i przede wszystkim – świetnie się prezentuje. Co prawda w domowym zaciszu z powodzeniem możesz zrobić kruszony lód za pomocą tłuczka do mięsa, ale to dość czasochłonne zajęcie. Lepszym pomysłem będą profesjonalne akcesoria do drinków, czyli w tym przypadku kruszarka do lodu. Do wyboru masz wiele opcji – od niewielkich kruszarek ręcznych, które pokruszą kostki lodu na drobniejsze części, aż po elektryczne rozdrabniarki.

Muddler do owoców

Jeśli chcesz w swoim własnym domu poczuć się jak prawdziwy barman i przygotować pięknie wyglądające i smaczne koktajle, wśród twoich akcesoriów do drinków powinien znaleźć się muddler, czyli moździerz barmański. Jest to rodzaj ubijaka, za pomocą którego ugnieciesz owoce i zioła w szklance. Muddler pozwoli wydobyć z nich smak i aromat. Przyda się chociażby podczas przygotowywania kultowego Mohito.

Kostki wielokrotnego użytku i formy do lodu

Do twojego kompletu akcesoriów barmańskich warto dołączyć również formy do lodu lub wielorazowe kostki, które trzeba wcześniej zmrozić w zamrażarce. Szczególnie dobrą opcją są silikonowe formy do lodu, w których przed nalaniem wody możesz umieścić owoce. W efekcie uzyskasz piękne, owocowe kostki, które będą świetnie wyglądać w szklankach do drinków napełnionych koktajlami. Ponadto warto zaopatrzyć się w wielorazowe słomki np. ze stali nierdzewnej. To rozwiązanie w duchu zero waste, które pozwoli ci zminimalizować ilość produkowanych odpadów.

Szklanki do drinków

Wśród akcesoriów do drinków nie może zabraknąć szklanek. Kieliszki i szklanki do drinków o różnej pojemności i kształtach pozwolą podać koktajle w efektowny sposób. Dobrym rozwiązaniem jest wybór przynajmniej 6 szklanek z każdego rodzaju. Możesz postawić na gotowe stylowe zestawy do drinków.