Data publikacji:

Najlepsze drinki bezalkoholowe - top 6 przepisów


Chcielibyście napić się drinka u znajomych, ale przyjechaliśmy tam samochodem? A może jesteście w ciąży i nie możemy pić alkoholu? Jest na to sposób — możecie przyrządzić drinki bezalkoholowe, przepisy znajdziecie poniżej.

Wbrew pozorom nie jest tak trudno przyrządzić drinka bezalkoholowego. Co więcej, może on smakować bardzo podobnie do tego, który robiony jest z procentami. Jeżeli wiemy, że nie będziemy mogli pić, bo na przykład prowadzimy samochód — przygotujmy się, zabierzmy potrzebne składniki i do dzieła!

To jest równie dobry pomysł na szaloną imprezę dla kobiet w ciąży. Wiadomo, w takim stanie nie możemy pić alkoholu, ponieważ wpływa to na naszego malucha. Kto jednak powiedział, że zabronione jest  przygotowanie drinków bezalkoholowych? Na pewno będzie to świetna zabawa, kiedy razem zaczniemy je robić!

Najlepsze drinki bezalkoholowe — przepisy


1. VIRGIN SEX ON THE BEACH
Jeden z najbardziej znanych drinków doczekał się też swojej wersji bezalkoholowej. Znany koktajl zawiera w sobie zazwyczaj wódkę i schnappsa brzoskwiniowego, a tutaj pokażemy, że wcale nie musi! W smaku drink jest rewelacyjny, a lista składników nie jest długa.

Czego potrzebujemy?
— 40 ml syropu brzoskwiniowego,
— 150 ml soku pomarańczowego,
— 150 ml soku żurawinowego,
— kostki lodu,
— do dekoracji plasterek pomarańczy.

Przygotowanie
Wykonanie drinka bezalkoholowego jest bardzo proste pod warunkiem, że posiadamy shaker. Jest to wręcz przedmiot niezbędny jeżeli chcemy przygotowywać więcej drinków. Wszystkie wymienione w przepisie składniki mieszamy w shakerze, przelewamy do długiej szklanki i dodajemy kostki lodu. Możemy szkło udekorować plasterkiem pomarańczy.

2. BEZALKOHOLOWY DRINK COCORANGE
Jest to egzotyczne połączenie smaku kokosa i pomarańczy. Dzięki temu smakuje wyśmienicie i jest dosyć ciekawy. Warto do niego posiadać oprócz shakera także miarkę, żeby utrzymać napisane proporcje — wtedy smak jest najlepszy. Do tego bardzo prosto się go wykonuje, także do dzieła!

Czego potrzebujemy?
—70 ml soku pomarańczowego,
—15 ml syropu kokosowego,
—15 ml syropu malinowego lub grenadiny,
— kostki lodu.

Przygotowanie
Odmierzone soki wraz z syropami przelewamy do shakera wraz z kostkami lodu i mieszamy. Przelewamy to po jakimś czasie do wysokiej szklanki. Możemy się także pokusić o dekorację z cukru bądź owoców.

3. BEZALKOHOLOWY TĘCZOWY DRINK
Jakie są zalety napoju? Jest prosty do sporządzenia, ale za to pyszny. Ze względu na swój wygląd na pewno zrobi szał na imprezie, ponieważ składa się z kilku barw.

Czego potrzebujemy?
—150ml tonicu,
— kilka kropel grenadine,
— skórka z pomarańczy.

Przygotowanie
Do wysokiej szklanki wypełnionej do połowy kruszonym lodem, ( możemy wsadzić kostki lodu na kilka sekund do blendera, wtedy otrzymamy taki małym kosztem), wlewamy tonic do pełna. Do napoju dolewamy kilka kropel syropu z granatu ( grenadine). Jeżeli nie mamy takiego pod ręką, to możemy zamiennie użyć syropu z malin. Przechodzimy do najważniejszej części. Skórkę z pomarańczy średniej wielkości oczyszczamy z białego środka. Prostujemy ją, bierzemy w dwa palce i podpalamy tak, żeby puściła sok — wtedy wrzucamy ją do naszego drinka bezalkoholowego.

4. BEZALKOHOLOWY DRINK TROPIKALNE ORZEŹWIENIE
Brakuje nam promieni słonecznych? Marzymy o egzotycznych wakacjach? Ten drink idealnie nadaje się do takiego stanu — dzięki niemu poczujemy to wszystko w naszych czterech ścianach!

Czego potrzebujemy?
— 40 ml soku ananasowego,
— 30 ml soku grejpfrutowego,
— 30 ml jogurtu naturalnego,
— 1,5 łyżki brązowego cukru,
— kiwi do dekoracji.

Przygotowanie
Wszystkie odmierzone składniki przelewamy do shakera i mieszamy dłuższą chwilę aż wszystko się połączy. Przygotowujemy szklankę na nóżce, do której przelewamy przyrządzony napój i dekorujemy ją kiwi i słomką. Na pewno nie tylko jeden raz będziemy powtarzać tę czynność!

5. BEZALKOHOLOWY DRINK BŁĘKITNA LAGUNA
Jeżeli potrzebujemy orzeźwienia — ten drink jest idealną odpowiedzią. Grejpfrut i ananas na pewno nam to zagwarantują. Do tego silnie barwiący syrop blue curacao zapewni cudowną barwę napoju.

Czego potrzebujemy?
— 80 ml soku grejpfrutowego,
— 60 ml soku ananasowego,
— 40 ml bezalkoholowego blue curacao,
— miód, wiórki kokosowe i plasterki limonki do dekoracji.

Przygotowanie
Standardowo wszystkie składniki odmierzamy po czym przelewamy do shakera i mieszkamy. Jeżeli chcemy wersję chłodniejszą, możemy do naczynia dodać kilka kostek lodu. Zanim przelejemy przyrządzony drink, przyozdobimy kieliszek szampanowy. Jego brzegi zanurzamy w miodzie, po czym przykładamy dnem do góry do talerzyka z rozsypanymi wiórkami kokosowymi. Dodatkowo dodajemy plaster limonki. Kiedy szkło jest gotowe, przelewamy drink bezalkoholowy z shakera.

6.BEZALKOHOLOWY DRINK PINACOLADA
Kolejny klasyk na naszej liście – smakuje przepysznie w wersji bezalkoholowej.

Czego potrzebujemy?
 — 40 ml soku ananasowego,
-— 40 ml syropu kokosowego,
— kruszony lód.

Przygotowanie
Składniki odmierzamy i mieszamy w shakerze. Wysoką szklankę napełniamy do połowy kruszonym lodem, a następnie przelewamy napój. Możemy udekorować go parasolką i słomką — drink bezalkoholowy gotowy!

Tekst: Natalia Świrska