Data publikacji:

Jaki telefon stacjonarny kupić?

Telefony stacjonarne wciąż cieszą się ogromną popularnością, głównie ze względu na niską cenę, a także sporą ilość funkcji. Zobacz, jaki telefon stacjonarny kupić. W naszym artykule znajdziesz propozycje telefonów stacjonarnych dla seniora, do biura, do mieszkania.

telefon stacjonarny

Dlaczego warto kupić telefon stacjonarny?

Rosnąca popularność smartfonów sprawiła, że telefony stacjonarne nie cieszą się tak dużą popularnością jak kilkanaście lat temu. Jednak w dalszym ciągu sklepy oferują wiele modeli zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej. Dla kogo w takim razie jest przeznaczony telefon stacjonarny?

Z tego typu urządzeń chętnie korzystają seniorzy, którzy nie do końca chcą się przekonać do telefonu komórkowego. Telefony stacjonarne dla seniora są banalnie proste w obsłudze, a wiele z nich ma duże klawisze ułatwiające wpisanie numeru. Telefony stacjonarne ponadto charakteryzuje wysoka jakość dźwięku i brak problemów z zasięgiem. Podłączenie do linii telefonicznej sprawia, że zawsze będziesz mógł zadzwonić.

Ceny abonamentów dla telefonów stacjonarnych nie są wygórowane i wiele osób z czystego sentymentu pozostawia aparaty w swoich domach. Telefony stacjonarne w dalszym ciągu są wykorzystywane przez mniejsze, jak i większe firmy. Wiele osób potwierdza, że taka forma kontaktu podnosi wiarygodność danego przedsiębiorcy.

Taka forma komunikacji świetnie sprawdza się w konferencjach. Specjalne telefony mają duży zasięg, a mikrofony gwarantują znakomitą jakość dźwięku. W ten sposób wiele osób znających się w pomieszczeniu może komfortowo prowadzić ważne rozmowy.

Telefon stacjonarny przewodowy czy bezprzewodowy?

Zdecydowanie popularniejsze są telefony stacjonarne bezprzewodowe. Mobilność i stosunkowo duży zasięg umożliwia wygodne prowadzenie rozmów bez konieczności przebywania w jednym miejscu. Po odłożeniu słuchawki do stacji dokującej nie musisz martwić się, że bateria będzie rozładowana.

Telefony stacjonarne przewodowe polecamy w szczególności dla seniorów. Na obudowie znajdują się bardzo duże klawisze umożliwiające łatwiejsze wybieranie numerów, a także sprawdzanie historii połączeń. Modele z kablem nie mają problemów z gubieniem zasięgu, gdy oddalimy się od centralnej jednostki zbyt daleko.

Jakie funkcje telefonu stacjonarnego?

Tak naprawdę wszystko zależy od użytkownika i sposobu, w jaki korzysta z telefonu stacjonarnego. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, ile kontaktów jest w stanie zapisać urządzenie. To pozwoli na przechowywanie najważniejszych numerów w pamięci i wybieranie ich za pomocą jednego przycisku. Podstawowe modele zazwyczaj oferują pamięć na około 50 kontaktów. W droższych natomiast można liczyć nawet na pamięć do 150 numerów.

W przypadku telefonów stacjonarnych bezprzewodowych zwróć uwagę na czas pracy akumulatora. Po naładowaniu telefon powinien zapewnić przynajmniej 10 godzin ciągłych rozmów. W telefonie stacjonanrnym dla seniora ważnym elementem będzie podświetlenie klawiszy. Bez konieczności włączania światła będzie można zadzwonić.

Niektóre telefony stacjonarne oferują funkcję automatycznej sekretarki. To funkcja pozwalająca na nagranie wiadomości dla osoby dzwoniącej. Jeśli w danej chwili nie będzie cię w domu, to urządzenie odtworzy nagranie. W ten sposób osoba, która chce się z tobą skontaktować, będzie wiedziała, kiedy ponownie może zadzwonić.

Jaki telefon stacjonarny kupić – polecane modele

Zastanawiasz się, jaki telefon stacjonarny kupić do domu lub swojego biura? Zobacz przygotowane przez nas propozycje.

Panasonic KX-TG6812PDB

Solidny telefon stacjonarny z pamięcią na 120 wpisów. Dzięki funkcji redukcji szumu sprawdzi się jako telefon stacjonarny dla seniora oraz do pracy w biurze. Przez hałas trudno uslyszeć ci rozmówcę? Wystarczy jeden przycisk, aby podczas rozmowy zmniejszyć poziom zbędnych dźwięków i lepiej usłyszeć osobę, z którą rozmawiamy.

Siemens Gigaset C530

To elegancki telefon stacjonarny bezprzewodowy z automatyczną sekretarką. Umożliwia do 14 godzin rozmowy. Telefon Siemens został wyposażony w szereg funkcji, m.in. automatyczny wybór prefiksu, identyfikacja numerów, programowalne klawisze, regulacja głośności słuchawki, szyfrowanie transmisji mowy, tryb głośnomówiący.

Maxcom MM28D

Telefon stacjonarny idealny dla seniora. Dzięki dużym klawiszom i czytelnemu wyświetlaczowi ten telefon stacjonarny przewodowy jest prosty w obsłudze i wygodny w użytkowaniu.

VTECH LS1650

Kolejna propozycja telefonu stacjonarnego dla seniora, a także osób słabo widzących. Telefon wyposażony jest w duży, czytelny i podświetlany wyświetlacz oraz podświetlaną klawiaturę. Ciekawą opcją jest także regulacja głośności rozmowy. Do telefonu stacjonarnego dołączony jest zestaw głośnomówiący.

Autor: Bartłomiej Mazurek