Data modyfikacji:

Klawiatura do tabletu – jaką wybrać?

Podłączenie do tabletu dedykowanej klawiatury otwiera zupełnie nowe możliwości. Proste akcesorium pozwala zamienić tablet w niewielki komputer, który sprawdzi się do tworzenia notatek, prezentacji czy komunikowania ze znajomymi. Sprawdź, jaką klawiaturę do tabletu wybrać.

Najlepsze klawiatury do tabletów

Chcesz kupić klawiaturę do tabletu i nie wiesz, jaki model wybrać? A może dopiero masz w planach zakup tabletu i chcesz od razu dokupić do niego akcesoria. Radziliśmy już, jaki tablet do 1000 kupić. Dzisiaj przybliżymy ci klawiatury do tabletów. Zobacz propozycje, które dla ciebie przygotowaliśmy.

  1. Apple Smart Keyboard Folio
  2. Samsung Book Cover Keyboard
  3. Klawiatura Logitech do iPada
  4. Microsoft Pro 4 Type Cover
  5. Modecom Klawiatura do tabletów 7-8 MC-TKC08
  6. Kanex Multisync Premium Slim Keyboard

Dlaczego warto kupić klawiaturę do tabletu?

Tablety to urządzenia, które są przeznaczone przede wszystkim do rozrywki. Najnowsze urządzenia Apple czy Samsunga udowadniają, że wysoka moc obliczeniowa może być wykorzystana również do wymagających zadań. Tablety swoimi możliwościami doganiają komputery, a dzięki kompaktowym wymiarom są chętniej wybierane na spotkania biznesowe czy podróż. Dodatkowym walorem tabletów jest także niska cena. Sprawdź, jaki tablet do 400 złotych warto wybrać. Fizyczna klawiatura do tabletu umożliwia znacznie szybsze tworzenie maili czy dokumentów. Dla studentów to świetna opcja do notowania podczas wykładów.

Klawiatury do tabletu mogą pełnić również rolę etui ochronnego, dlatego jeden wydatek rozwiązuje dwa problemy. Dużym plusem klawiatur do tabletów są ich niewielkie rozmiary. Najlepsze modele ważą nie więcej niż 400 gramów. Podczas zakupów zwróć uwagę na wsparcie dla skrótów klawiaturowych. Dedykowane klawisze funkcyjne są bardzo wygodnym rozwiązaniem, które sprawi, że korzystanie z wielu aplikacji będzie jeszcze łatwiejsze.

Jaka klawiatura do tabletu?

Klawiatura do tabletu to bardzo praktyczny gadżet. Zobacz, jakie modele są warte twojej uwagi.

Apple Smart Keyboard Folio – idealna klawiatura do tabletów do nowych iPadów Pro

Zaprojektowana z myślą o nowych iPadach klawiatura Apple Smart Keyboard Folio ma zagwarantować duży komfort podczas pisania. Magnetyczne etui nie powiększa znacząco gabarytów tabletu, dlatego po złożeniu bez problemu wrzucisz urządzenie do torby lub plecaka. Funkcje ochronne Smart Keyboard Folio sprawiają, że dodatkowy futerał nie będzie konieczny. Klawiatura łączy się z tabletem za pomocą złącza Smart Connector. W ten sposób akcesorium jest gotowe do pracy w ułamek sekundy. Ogromną zaletą tego modelu jest wsparcie dla skrótów dostępnych w systemie iOS. Przełączanie się pomiędzy aplikacjami, kopiowanie, wklejanie i otwieranie dwóch aplikacji jednocześnie nigdy nie było łatwiejsze. To bardzo dobry model idealnie dopełniający iPady trzeciej generacji.

Samsung Book Cover Keyboard – wysoka jakość wykonania klawiatury do tabletu

Klawiatura dedykowana do Samsunga Galaxy Tab S4 została wykonana z bardzo wysokiej jakości materiałów. Producent zapewnia, że zupełnie nowa konstrukcja jeszcze lepiej chroni przed upadkami i zarysowaniami. Tuż przy bocznej krawędzi umieszczono uchwyt na rysik do tabletu, który chroni przed zgubieniem. Klawiatura umożliwia wywołanie systemu Samsung DEX. Dzięki temu podłączysz mysz i zewnętrzny monitor. Mały laptop pozwoli na wykonywanie wielu zadań w jeszcze krótszym czasie. Samsung Book Cover waży zaledwie 364 gramy i jest jednym z ciekawszych akcesoriów do Samsunga Galaxy Tab S4.

Klawiatura Logitech do iPada – do mniejszych tabletów Apple

Klawiatur dedykowanych do iPada z 9,7-calowym ekranem jest jak na lekarstwo. Na szczęście Logitech ma w swojej ofercie coś, co powinno zainteresować użytkowników mniejszego tabletu Apple. Logitech Slim folio gwarantuje pewne podparcie urządzenia niezależnie od tego, gdzie jest użytkowane. Szybkie połączenie jest możliwe za sprawą modułu Bluetooth LE. Skok klawiszy wynosi 1,5 mm, a to zapewnia bardzo szybkie pisanie bez przypadkowych pomyłek. Producent nie zapomniał o wsparciu dla skrótów klawiszowych systemu iOS. Wzmocnione etui jest lekkie, dlatego każdy użytkownik iPada będzie z niego zadowolony.

Microsoft Pro 4 Type Cover – regulowana klawiatura z podświetleniem LED

Klawiatury w laptopach z serii Surface cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Microsoft postanowił wykorzystać swoje doświadczenie podczas projektowania klawiatury do tabletu Surface Pro. W efekcie otrzymujemy komplet niezbędnych klawiszy, które dodatkowo są podświetlane. Dużą zaletą tego modelu jest możliwość regulacji kąta, pod jakim jest umieszczony tablet. W zależności od tego, czy oglądasz filmy czy piszesz ważny tekst, będziesz mógł dopasować ekran do swoich preferencji. Pod klawiszami znajduje się dodatkowy trackpad do poruszania się po interfejsie. Solidna klawiatura będzie doskonałym wyborem do tabletu.

Modecom Klawiatura do tabletów 7-8 MC-TKC08 – wszechstronna i tania klawiatura do tabletu

Budżetowy model firmy Modecom został zaprojektowany do tabletów z ekranem od 7 cali do 8 cali. Akcesorium łączy się z tabletem za pomocą modułu Bluetooth. Przyjemny skok klawiszy i spora powierzchnia pozwala wygodnie oprzeć nadgarstki podczas pisania. Mechanizm nożycowy jest gwarancją niezawodności. Plusem jest kompatybilność z systemem Android i przyciskami funkcyjnymi. Klawiatura jest schowana w skórzanym etui z dodatkową podstawką. To uniwersalny model w bardzo przystępnej cenie.

Kanex Multisync Premium Slim Keyboard – klawiatura do tabletu do urządzeń Apple

Szukasz klawiatury, którą szybko podłączysz do tabletu, telefonu lub komputera firmy Apple? Kanex Multisync pozwala błyskawicznie przełączać się pomiędzy sparowanymi urządzeniami. Maksymalnie będziesz mógł podłączyć aż 4 urządzenia. Klawisze o niskim skoku trochę przypominają klawiatury nowych MacBooków. Kanex Multisync ponadto zapewnia długi czas pracy na jednym ładowaniu, a także podświetlenie. To szczególnie przyda się podczas pracy w zupełnej ciemności. Ten model sprawdzi się nie tylko w tabletach i to jest coś, czego nie mają konkurencyjne klawiatury.