Data publikacji:

Czy warto kupić lodówkę side by side do zabudowy? 

Lodówki side by side oferują ogromną ilość miejsca na rozmaitą żywność. Nie bez powodu, takie modele cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdź, czy warto kupić lodówkę side by side do zabudowy, a także na jakie modele warto zwrócić uwagę.

lodówka side by side do zabudowy

Lodówka side by side do zabudowy. Co to znaczy?

Lodówka side by side do zabudowy ma bardzo charakterystyczną budowę, ponieważ składa się ona z podwójnych drzwi, które otwierają się niezależnie. Po jednej ze stron znajdziemy chłodziarkę, natomiast po drugiej zamrażarkę. Oczywiście wszystko zależy od danego producenta, ponieważ układy lodówek side by side mogą być bardzo różne.

Taka lodówka w odróżnieniu od standardowej charakteryzuje się dużo większą pojemnością. To idealny wybór dla dużych rodzin, a także osób, które chcą mieć w swoim domu odpowiedni zapas żywności. Jednym z plusów takiej konstrukcji jest możliwość pełnej personalizacji. Użytkownik może zagospodarować praktycznie każdy centymetr według własnych upodobań.

Jaka lodówka side by side do zabudowy?

Przed wyborem odpowiedniej lodówki side by side do zabudowy zwróć uwagę na jej parametry. W pierwszej kolejności sprawdź, jaka jest pojemność chłodziarki, a jaka zamrażarki. Większość tego typu lodówek ma chłodziarki, których pojemność zaczyna się od 353 litrów. W przypadku zamrażarki ta wartość zaczyna się od około 111 litrów i może sięgać nawet 176 litrów.

Niezwykle istotnym elementem jest również klasa energetyczna. Im wyższa, tym niższe rachunki za prąd. Zdecydowana większość lodówek side by side ma klasę A++. Jeśli zależy ci jednak na minimalnym zużyciu, to wybierz klasę energetyczną A+++.

System No Frost to obecnie technologia ciesząca się rosnącą popularnością. System wewnętrznego obiegu powietrza powoduje, że na ściankach nie osadza się szron. Dzięki temu nie ma konieczności rozmrażania lodówki co jakiś czas. Minusem takiego rozwiązania jest nadmierne wysuszanie żywności. W droższych lodówkach side by side znajdziemy podwójny system No Frost, który eliminuje ten problem. Dobrym sposobem jest również przechowywanie jedzenia w specjalnych pojemnikach.

Lodówki side by side mają na wyposażeniu także specjalne półki na napoje czy kostkarkę do lodu. W droższych modelach producenci stosują wyświetlacz na przednim panelu, który ułatwia sterowanie. To drobnostki, które podnoszą komfort użytkowania.

Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze lodówki side by side to zabudowy, są wymiary. Wysokość lodówki side by side wynosi od 161 cm nawet do 190 cm. Wszystko zależy od tego, jak dużą przestrzenią dysponujesz.

Lodówka side by side do zabudowy czy wolnostojąca? 

Wybór z pewnością nie jest łatwy. Należy pamiętać, że na montaż lodówki side by side do zabudowy trzeba mieć odpowiednią ilość miejsca. Urządzenie przede wszystkim nie może przylegać do ściany. Bezpieczna odległość wynosi co najmniej 4 cm.

Warto wiedzieć, że lodówka nie powinnna przylegać również do kaset zabudowy. Dlaczego? Odpowiednia ilość miejsca pozwoli na swobodne odprowadzanie ciepła. W ten sposób nie będzie problemów z przegrzewaniem, które ma bezpośredni wpływ na awarię. Wentylacja jest niezwykle istotna, dlatego warto o tym pamiętać, planując ewentualny zakup.

Lodówki side by side do zabudowy są także trochę droższe o standardowych wersji. Wybór poszczególnych modeli również nie jest tak bogaty, dlatego użytkownicy mają ograniczone pole manewru. Jednak dla osób, którym zależy na zachowaniu jak najlepszej estetyki i wkomponowaniu lodówki do całego pomieszczenia, taka lodówka może być jedynym rozwiązaniem.

Wybór standardowych lodówek side by side jest zdecydowanie większy. Oczywiście należy pamiętać, że montaż takiej lodówki również wymaga zastosowania wszystkich zasad dotyczących zachowania odpowiedniej wentylacji.

Szerokość waha się od 85 cm nawet do 125 cm. Głębokość lodówek side by side najcześciej wynosi od 67 cm do 73 cm. Oczywiście w sklepach można znaleźć również wymiary niestandardowe.

Ile kosztuje lodówka side by side? 

Za lodówkę side by side będziesz musiał zapłacić nieco więcej niż za standardową. Ceny poszczególnych modeli zaczynają się od około 2500 złotych i mogą sięgać nawet 5000 złotych.

Polecane lodówki side by side 

Samsung ES50N3913BC

Znakomita lodówka side by side ma pojemność aż 501 litrów. Producent zapewnił kilka ciekawych rozwiązań, które sprawią, że przechowywanie żywności i napojów będzie dużo łatwiejsze. Przede wszystkim otrzymujesz pełny system No Frost, gwarantujący świeżość i brak nieprzyjemnych zapachów. Silnik inwerterowy jest nie tylko wydajny, ale również oszczędny. Całość dopełnia eleganckie wzornictwo, które sprawdzi się w nowoczesnej kuchni.

Hotpoint Ariston E4D AA 

Budżetowa lodówka side by side oferuje pojemność 470 litrów. System chłodzenia High Definition zapewnia świeżą żywność nawet przez 9 dni! Przeźroczysta powłoka umieszczona wewnątrz ma uniemożliwić powstawanie pleśni czy grzybów. Producent zapewnia, że ten model charakteryzuje się dużą energooszczędnością.

LG GSJ761PZXV 

Obok tej lodówki nie można przejść obojętnie. LG stworzyło świetny model, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Na tle konkurencji urządzenie wyróżnia się cichą pracą (jedyne 39 dB), a także sprężarką liniową. Producent jest pewny jej niezawodności, dlatego proponuje aż 10 lat gwarancji!

Ponad 600 litrów pojemności sprawia, że duża rodzina będzie mogła zmieścić ogromne ilości żywności, przetworów, a także mrożonek. To lodówka side by side warta swojej ceny.

Autor: Bartłomiej Mazurek