Data modyfikacji:

Najlepszy irygator do zębów – ranking

Irygator wodny do zębów to urządzenie, które silnym strumieniem wody pod ciśnieniem czyści przestrzenie międzyzębowe i dziąsła. Działa skuteczniej niż nić dentystyczna, jest łagodny dla dziąseł, a jego stosowanie pomaga zapobiec próchnicy. Jakie są zalety i wady tego urządzenia? Który model wybrać? Sprawdź nasz ranking najlepszych irygatorów do zębów!

najlepszy irygator do zebow ranking

Irygator do zębów – co to jest?

Irygatory do zębów to urządzenie, które służy do czyszczenia dziąseł oraz przestrzeni międzyzębowych za pomocą płynu wyrzucanego pod ciśnieniem. Strumień dokładnie usuwa resztki pokarmów, osad oraz płytkę nazębną z wszystkich miejsc, do których nie dotrze nawet nić dentystyczna.

Pulsacyjny tryb działania oraz podłużny kształt końcówek sprawiają, że urządzenie jest nie tylko niezwykle skuteczne, ale również wygodne w stosowaniu. Nie trzeba mocować się z nicią dentystyczną czy wykałaczką, które potrafią uszkodzić delikatną tkankę dziąseł. Irygator wodny do zębów działa łagodnie i delikatnie. Jego używanie jest prawdziwą przyjemnością.

Irygator wodny do zębów – zalety i wady

Irygator wodny do zębów ma wiele niekwestionowanych zalet. Niezwykle skutecznie czyści przestrzenie międzyzębowe, dzięki czemu zapobiega próchnicy. Wzmacnia dziąsła, zmniejszając problem nadwrażliwości czy krwawienia. Pozwala zachować odpowiednią higienę jamy ustnej, przyczyniając się do poprawy wyglądu i stanu zębów. Doskonale sprawdza się u osób noszących stałe aparaty, posiadających implanty czy mosty, a także ciasne przestrzenie międzyzębowe i wrażliwe dziąsła.

Wadą irygatora do zębów jest z pewnością cena. Należy jednak pamiętać, że jest to jednorazowy wydatek, a pozytywne efekty systematycznego stosowania zobaczysz już po krótkim czasie. Choć urządzenie nie ma większych przeciwwskazań do stosowania, przed zakupem warto skonsultować się ze swoim dentystą.

Irygator wodny do zębów – jak używać?

Do czyszczenia jamy ustnej za pomocą irygatora najlepiej wybrać zwykłą wodę. Choć można zamiast niej używać specjalnych płynów, nie warto tego robić. Rozwiązanie to jest bowiem drogie i nieopłacalne.

Zanim rozpoczniesz używanie irygatora do zębów, napełnij zbiorniczek wodą. Następnie przysuń końcówkę do jamy ustnej i skieruj strumień na przestrzeń międzyzębową. Przytrzymaj kilka sekund i przesuń w miejsce między kolejnymi zębami. Postępuj tak do czasu, aż oczyścisz całą jamę ustną.

Irygator do zębów – ranking

Wybór irygatorów do zębów jest naprawdę duży. Zastanawiasz się, jaki model kupić? Zobacz nasz ranking najlepszych irygatorów do zębów.

Panasonic EW1211 – najlepszy irygator do zębów w kompaktowym rozmiarze

Pierwsze miejsce w naszym rankingu irygatorów do zębów zajmuje Panasonic EW1211. To świetny produkt w dobrej cenie, który wyróżnia się dużą mocą i kompaktowymi rozmiarami. Po użyciu można złożyć go do rozmiarów filiżanki, dzięki czemu bez problemu zabierzesz go w podróż. Urządzenie emituje aż 1400 impulsów na minutę. Ma wbudowany pojemnik na wodę, a zasilany jest bateriami.

Seysso Oxygen Travel – irygator do zębów wyposażony w 3 tryby pracy

Kolejnym z najlepszych irygatorów do zębów w naszym zestawieniu jest produkt marki Seysso. Urządzenie świetnie nadaje się zarówno do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, jak i aparatu ortodontycznego. Zasilany jest akumulatorem, a na jednym ładowaniu pracuje około 70 minut. Irygator ma aż 3 tryby pracy, dzięki czemu można dostosować go do indywidualnych potrzeb. Zaopatrzony jest w pojemny zbiornik, a niewielkie rozmiary sprawiają, że można bez problemu zabrać go w podróż.

Panasonic EW1411 – irygator do zębów z czterema trybami pracy

Irygator do zębów Panasonic EW1411 zasilany akumulatorowo świetnie nadaje się do czyszczenia mostów, aparatów i przestrzeni międzyzębowych. Jest wyposażony w funkcję przerw w wypływie wody, dzięki czemu dłużej pracuje przy jednym płukaniu. Użytkownik do wyboru ma 4 tryby, tak aby jak najlepiej móc dostosować urządzenie do własnych potrzeb.

Oral-B Professional Care Oxy Jet – irygator do zębów z funkcją czyszczenia mikrobąbelkami

Jaki irygator do zębów wybrać, gdy zależy ci na dużym zbiorniku wody? Postaw na produkt marki Oral-B. Urządzenie wykorzystuje sprężone powietrze, które miesza się z wodą, tworząc czyszczące mikropęcherzyki. Umożliwia wybór rodzaju strumienia wody z trzech opcji – wirujący, prosty i z mikrobąbelkami. Irygator skutecznie czyści zęby i usuwa bakterie odpowiedzialne za próchnicę.

Haxe Irygator do jamy ustnej RST5012 – irygator do zębów z 3 trybami pracy

Kolejnym irygatorem do zębów w naszym rankingu jest produkt marki Haxe. Urządzenie zasilane jest akumulatorem i wyposażone w 3 tryby pracy. Dokładnie czyści zęby, aparaty, mostki, korony i implanty. W opakowaniu znajdują się 2 końcówki, a produkt na jednym ładowaniu jest w stanie pracować aż osiem godzin.

Waterpik WP-100E2 ULTRA – irygator do zębów wyposażony w 10 stopni regulacji ciśnienia

Następny produkt w naszym rankingu irygatorów to Waterpik WP-100E ULTRA. Doskonale czyści zęby, dziąsła i aparaty. Jest wyposażony w 10 stopni regulacji ciśnienia. Dzięki bardzo dużemu zbiornikowi z pokrywą jego utrzymanie w czystości jest naprawdę łatwe. Dodatkowo urządzenie wyróżnia się cichą pracą.

Panasonic EW 1611 – irygator do zębów pracujący w technologii ultradźwiękowej

Panasonic EW1611 to kolejny świetny produkt w naszym rankingu irygatorów. Urządzenie pracuje w technologii ultradźwiękowej. Dzięki temu niezwykle skutecznie wypłukuje kamień i resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. Jest wyposażony w magnetyczny otwór na rączkę, a duży zbiornik na wodę umożliwia komfortowe użytkowanie.

Philips Sonicare AirFloss Ultra HX8331/01 – irygator do zębów z funkcją czyszczenia mikrobąbelkami

Ostatnim irygatorem do zębów w naszym rankingu jest Philips Sonicare AirFloss Ultra. Urządzenie zasilane jest akumulatorem i skutecznie czyści zarówno dziąsła, jak i przestrzenie międzyzębowe, koronki i aparaty. Dokładnie myje całą jamę ustną w 60 sekund. Irygator jest wyposażony w 3 stopnie regulacji strumienia wody – pojedynczy, podwójny oraz potrójny. Dodatkowo strumień zawiera mikrobąbelki, które jeszcze dokładniej czyszczą dziąsła i zęby.

Autor: Olga Wacholc