Data publikacji:

Nicholas Sparks – książki o miłości

Już od wielu, wielu lat jednymi z najpopularniejszych i najchętniej czytanych są książki o miłości. Pisząc o nich, nie sposób nie wspomnieć o Nicholasie Sparksie. Książki wydane przez tego amerykańskiego pisarza doczekały się już filmowych ekranizacji i są ciągle na topie, mimo upływu lat. Zobacz książki o miłości, które warto przeczytać.
Nicholas Sparks książki

Nicholas Sparks – książki o miłości, które warto przeczytać

W ostatnich latach książki podobne do Greya biją rekordy popularności. Jeżeli uwielbiasz czytać książki o miłości, koniecznie musisz się zapoznać z twórczością Nicholasa Sparksa. Książki amerykańskiego autora biją rekordy popularności. Które książki romanse Nicholasa Sparksa warto przeczytać?

Książki o miłości – z czego wynika ich popularność?

Ludzie kochają i chcą być kochani. Każdy z nas potrzebuje w swoim życiu kogoś bliskiego. Książki o miłości dają nam nadzieję – po wielu miłosnych zawodach, kiedy wydaje się, że już nic lepszego nas nie spotka, sięgamy po ulubioną lekturę miłosną i świat znowu nabiera barw. Zaczynamy dostrzegać pozytywy sytuacji, w której się znaleźliśmy i ponownie mamy nadzieję, że prawdziwa miłość jeszcze kiedyś nas znajdzie.
Ponadto książki o miłości to skarbnica wiedzy. Znajdziesz w nich mnóstwo romantycznych inspiracji – wykorzystaj je później w swoim związku. Nie wiesz, czego pragną kobiety? Sięgnij po romans, a zrozumiesz znacznie więcej niż dotychczas.
Dlaczego chętnie czytamy książki o miłości? Dobra lektura może pomóc w sercowych dylematach. Utkwiliście w związku bez przyszłości i nie macie pojęcia co dalej? A może niedawno przeżyliście bolesne rozstanie i zastanawiacie się nad powrotem do siebie?
Książki o miłości podsuwają mnóstwo sensownych rozwiązań. Mogą być więc remedium na problemy w związku. Oprócz tego taka literatura to świetna zabawa. Śmieszy, rozczula, skłania do refleksji i pomaga się odstresować – jak znalazł po ciężkim dniu w pracy.

Książki Nicholasa Sparksa. Nasze propozycje

Akcja książki Nicholasa Sparksa rozpoczyna się w domu spokojnej starości. Starszy pan codziennie czyta kobiecie chorej na Alzheimera historię dwójki zakochanych, zapisaną w starym notatniku.
Opowiada ich perypetie: rodzące się między nimi uczucie, pierwsze problemy i dalsze losy niepozbawione ciągłych zakrętów. Czy uda im się odnaleźć szczęście i spokój? Czy będą żyli długo i szczęśliwie? Tego starsi państwo z domu spokojnej starości i czytelnicy dowiedzą się na końcu książki.
Nie będzie zaskoczeniem, że powieść doczekała się ekranizacji o tym samym tytule. Polecamy najpierw przeczytać książkę, a później obejrzeć film. O ile ktoś jeszcze go nie widział, ponieważ to jeden z najpopularniejszych filmów o miłości naszych czasów.
Książka opowiada historię 17-letniej Ronnie. Dziewczyna jest typową nastolatką – buntuje się, a w dodatku wraz z bratem zostaje wysłana na wakacje do swojego ojca, do którego nadal ma żal po tym, jak trzy lata wcześniej rozwiódł się z jej matką i opuścił rodzinę.
Czy to przepis na najgorsze wakacje w życiu? Niekoniecznie. Dziewczyna poznaje młodego chłopaka – dzięki niemu pobyt u ojca w końcu nabiera sensu.
„Ostatnia piosenka” to nie tylko opowieść o nastoletniej miłości. Sparks podejmuje w niej także problem relacji ojciec – córka. Czy spokojny pianista angażujący się w budowę miejskiego kościoła, odbuduje również relacje ze zbuntowaną nastolatką, która na każdym kroku pokazuje mu, jak bardzo go nienawidzi za to, co zrobił? Oczywiście powieść doczekała się filmowej adaptacji. Film o tym samym tytule miał premierę w 2010 roku.
Jedną z głównych bohaterek powieści jest Amanda Collier. To 40-letnia kobieta, matka trójki dzieci i żona na pozór dobrego męża. Mimo tego, że wiedzie spokojne i stateczne życie, to nie jest szczęśliwa.
Pewnego dnia na pogrzebie starego przyjaciela spotyka Dawsona Cole'a – swoją szkolną miłość. Dla mężczyzny życie nie było zbyt łaskawe. Chłopak miał trudne dzieciństwo. Urodził się w biednej rodzinie i mieszkał w dzielnicy, której daleko do przyzwoitości – handel narkotykami, kradzieże, brak szacunku do kobiet. On próbuje jednak być inny.
Niestety wszyscy dookoła uważają, że to zły kandydat dla Amandy. Ostatecznie para się rozstaje i widzi się ponownie dopiero na pogrzebie wspólnego znajomego. Dawson ma za sobą więzienie, a Amanda nieudane małżeństwo, w którym cały czas tkwi. Czy będą mogli w końcu być razem? A może życie przygotowało dla nich zupełnie inny scenariusz?
Jedno jest pewne – czytając tę książkę o miłości, miej przy sobie paczkę chusteczek. Nie obędzie się bez łez. Książka została oczywiście zekranizowana i na jej podstawie w 2014 roku nakręcono film o tym samym tytule.
Bohaterami tej książki o milości są Maria i Collin. Ona pochodzi z dobrego domu, w którym panuje miłość i wzajemny szacunek. Jest zdolna, świetnie radzi sobie w szkole, a później na studiach i wreszcie zostaje prawniczką oraz otrzymuje wymarzoną pracę.
Collin to chłopak z zupełnie innego środowiska. Rodzice się nim nie interesowali i dorastał w szkołach wojskowych. Później doszły do tego problemy z agresją i zatargi z policją.
Ci ludzie to dwa zupełnie inne światy, a jednak coś ich do siebie przyciąga. W końcu kiedy zostają parą, Maria zaczyna otrzymywać podejrzane liściki i ktoś zaczyna ją prześladować – przebite opony, kwiaty z pogróżkami. Kto jest jej stalkerem? Czy to dobry moment, aby wchodzić w związek z takim mężczyzną, jakim jest Collin? Jeżeli szukasz książek o miłości, które warto przeczytać, koniecznie sięgnij po ten tytuł.
Jedna z nielicznych książek Sparksa, w której głównym bohaterem jest mężczyzna. Russell jest 32-latkiem ze wspaniałą żoną i córką u boku. Ponadto ma świetną pracę i może śmiało nazwać się szczęśliwym człowiekiem.
Nie wszystko jednak może trwać wiecznie i jego sielanka również dobiega końca. Russell traci żonę i pracę. Zostaje pełnoetatowym ojcem, który musi zapewnić córce najlepszą przyszłość. Czy sprosta temu zadaniu? Co jeszcze przyniesie mu życie? Nudno na pewno nie będzie.

Powrót

Warto również wspomnieć o nowszych powieściach Sparksa, takich jak "Powrót" z 2020 roku. Główny bohater, Trevor Benson, wraca do rodzinnego miasteczka po traumatycznych przeżyciach w Afganistanie. Odziedzicza dom po dziadku i próbuje odnaleźć spokój, nawiązując relacje z tajemniczą Natalie i nastoletnią Callie. Ta książka to refleksja nad miłością, stratą i uzdrawiającą mocą powrotu do korzeni.

Najdłuższa podróż

Kolejną wartą uwagi powieścią jest "Najdłuższa podróż" z 2013 roku. Sparks splata w niej losy dwóch par – starszego mężczyzny, który wspomina swoją miłość sprzed lat, oraz młodej pary stojącej przed życiowymi wyborami. To poruszająca opowieść o miłości, poświęceniu i przeznaczeniu.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.