Data modyfikacji:

Ekspresy do kawy do 500 zł

Poranna kawa to codzienny rytuał setek osób. Najlepszy napój przygotowany w profesjonalnym ekspresie pomoże w doby sposób rozpocząć każdy dzień. Odpowiednio dobrany ekspres pozwoli na przygotowanie najlepszej kawy, która smakiem nie odbiega od tej dostępnej w kawiarniach. Wybór odpowiedniego ekspresu do 500 zł powinien być przemyślany oraz poprzedzony rozpoznaniem najważniejszych parametrów tego typu urządzeń. Szukając ekspresu do 500 zł, znaleźć można egzemplarz całkowicie spełniający wymagania przyszłych użytkowników, który jednocześnie nie odciśnie piętna na domowym budżecie.
Ekspresy do kawy do 500 zł

Ekspres ciśnieniowy do 500 zł – czym się charakteryzuje?

Ekspres ciśnieniowy to profesjonalny sprzęt, który pozwala na przygotowanie najlepszej kawy w zaciszu domowej kuchni. Takie urządzenie zaparza kawę przy użyciu gorącej wody pod dużym ciśnieniem. Ciśnienie w dobrym ekspresie nie powinno być niższe niż 12 barów, ale najczęściej spotkać można egzemplarze wyposażone w 15-20 barów. Często dobre ekspresy ciśnieniowe do 500 zł wyposażone są w system spieniania mleka oraz profesjonalny młynek do kawy. Taki sprzęt do 500 zł to świetny wybór dla tych osób, które dysponują ograniczonym budżetem. Ekspresy ciśnieniowy z tej półki cenowej mogą charakteryzować się dobrymi parametrami, które pozwalają na zaparzenie doskonałej kawy. Jaki ekspres do kawy wybrać?

Ekspres kolbowy – właściwości

Ekspres kolbowy pozwala na przygotowanie wyśmienitej kawy na bazie espresso. Taki model wymaga od użytkownika zręczności, ale jego obsługa jest łatwa, intuicyjna, a niedoświadczeni kawosze szybko nauczą się z niego korzystać. Tego typu urządzenie wymaga użycia zmielonej kawy. Najlepszym sposobem jest wykorzystanie zewnętrznego młynka do kawy, który pozwala na zmielenie ziaren chwilę przed parzeniem. Dzięki takiemu zabiegowi, napój kawowy będzie miał doskonały i niepowtarzalny smak. Ten model ekspresu wyposażony jest w zbiornik na wodę oraz specjalną rączkę z miejscem na zmieloną kawę. Kolba wypełniona kawą musi być umieszczona w odpowiednim miejscu, dopiero po tym można rozpocząć zaparzanie kawy. Gorąca woda przepuszczana jest przez zbiornik z kawą, dzięki czemu w podstawionej poniżej filiżance lub kubku zbiera się najwyższej jakości napój. Zobacz ekspres kolbowy ranking.

Ekspres przelewowy – jak działa?

Ekspres przelewowy to jedno z najbardziej tradycyjnych urządzeń do zaparzania kawy. Jego prosta budowa składa się z kilku elementów: zbiornika na wodę, wyrzutnika wody, drippera oraz dzbanka na zaparzoną kawę. Proces przygotowania napoju rozpoczyna się od umieszczenia w specjalnym, najczęściej papierowym filtrze zmielonych ziaren kawy. Następnie przez przygotowane wcześniej zmielone ziarna przepływa gorąca woda, a powstała w wyniku tego procesu kawa zbierana jest w podstawionym dzbanku. Ziarna nie powinny być zmielone zbyt drobno, ponieważ może to doprowadzić do zbyt wolnego przelewania wody przez kawę.

Jak wybrać dobry ekspres do 500 zł?

Dostępne na rynku ekspresy z półki cenowej do 500 zł charakteryzują się dobrymi parametrami, które w większości spełnią oczekiwania domowych miłośników kawy. Wybierając taki sprzęt do własnego domu, warto poznać podstawowe kryteria, które określają jakość urządzenia. Przed zakupem należy ustalić, jaki rodzaj ekspresu będzie odpowiedni, ponieważ wśród obecnych modeli znaleźć można ekspresy ciśnieniowe, automatyczne, kolbowe, przelewowe lub kapsułkowe. Niezwykle ważne jest także określenie rodzaju kawy, która najczęściej będzie przygotowywana w takim ekspresie. W tym przedziale cenowym znaleźć można wiele ekspresów, które do zaparzania wykorzystują kawę zmieloną. Dla miłośników różnorodnej kawy szczególnie polecany jest ekspres na kapsułki. O smaku, intensywności oraz ilości napoju w takich modelach decyduje wykorzystana kapsułka, która w sobie zawiera niezbędne składniki: kawę, śmietankę i cukier. Zobacz ekspres na kapsułki ranking

Na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres od kawy?

Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy często okazuje się być trudnym wyborem. Duża ilość dostępnych egzemplarzy ekspresów w różnych wersjach może przysporzyć wielu problemów związanych z wyborem. Przeglądając oferty producentów tego typu urządzeń, warto zwrócić szczególną uwagę na poniższe cechy:

  • moc – od tego parametru zależy czas, jaki ekspres potrzebuje na przyrządzenie poszczególnego napoju. Większa moc gwarantuje szybszy czas pracy oraz szybką gotowość do pracy. Uważa się, że optymalna moc ekspresu, która pozwala w średnim czasie przygotować ulubiony napój, to 1500 W,
  • ciśnienie – ciśnienie to wartość, która jest szczególnie ważna w przypadku ekspresów ciśnieniowych. Jego wielkość określa się w barach. Im więcej barów w ekspresie, tym silniejsze jest jego ciśnienie. Optymalna siła ciśnienia mieści się w przedziale od 12 do 15 barów,
  • wbudowany młynek – wiele ekspresów posiada w swoim wyposażeniu młynek do ziaren kawy. Takie rozwiązanie gwarantuje świeżo zmielona kawę za każdy razem. Dostępne są dwa rodzaje młynków – udarowe i żarnowe. Te pierwsze działają tak jak blender – rozbijają i mielą ziarna kawy. Takie urządzenie może bardzo nagrzewać się podczas pracy. Wysoka temperatura źle wpływa na ziarna kawy, które podczas podgrzania zyskują gorzki smak. Żarnowe młynki do kawy działają dzięki pracy dwóch metalowych walców, które miażdżą ziarna kawy,
  • spienianie mleka – idealnie spieniona mleczna pianka to marzenie wielu miłośników mlecznych wersji kawy. Wbudowany lub dołączony do ekspresu spieniacz do mleka to wyjątkowo ważne urządzenie, które pozwala wzbogacić smak niemal każdej czarnej kawy o subtelne, mleczne nuty,
  • automatyczne czyszczenie – regularne czyszczenie urządzenia wpływa na jego ogólny stan oraz znacznie wydłuża jego poprawne działanie. Szczególnie ważne jest czyszczenie spieniacza do mleka oraz wszystkich przewodów, przez które przepływa kawa lub mleko. W wielu nowych urządzeniach znaleźć można funkcję automatycznego czyszczenia, która znacząco ułatwia codzienne użytkowanie urządzenia,
  • funkcje dodatkowe – popularne modele ekspresów posiadają szereg dodatkowych funkcji, które znacząco poprawiają komfort życia oraz użytkowanie urządzenia. Wśród takich funkcji znaleźć można opcję zintegrowania ekspresu z lodówką lub możliwość sterowania telefonem.

Ranking ekspresów do kawy do 500 zł

Ekspres do kawy to urządzenie, które dla wielu jest niezbędne do życia. Wybierając najbardziej odpowiedni model dla siebie, warto zapoznać się z rankingiem ekspresów do kawy do 500 zł.

Jura C9

Ten model ekspresu ciśnieniowego wyposażony jest w wiele funkcji, które zwiększają codzienny komfort życia. Ekspres posiada m.in. chromowany dozownik kawy oraz regulowany moduł zaparzania, który pozwala na zaparzanie dwóch kaw jednocześnie. Ten egzemplarz charakteryzuje się ciśnieniem określonym jako 15 barów.

Philips HD7863/10

Ciśnieniowy ekspres o mocy 1450 W. Ten model oferuje moc wyjściową równą 1450 W. Wyposażony jest w automatyczny wyłącznik, regulowane półki oraz wyjątkowo pojemny pojemnik na wodę.

Krups KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini

Automatyczny ciśnieniowy ekspres na kapsułki, który zajmuje minimalną powierzchnię w kuchni. Oferowane przez markę, pasujące do tego ekspresu kapsułki zawierają kawę najwyższej jakości.

Zdjęcie: Kateryna_Maksymenko/Envato Elements

Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!