Data modyfikacji:

Ranking ekspresów na kapsułki

Wyborna kawa to doskonały sposób na rozpoczęcie każdego dnia. Jeśli zależy nam na tym, by móc przygotowywać kawę jak z kawiarni we własnym domu, zainwestujmy w ekspres na kapsułki. Sprawdźmy, jakie są najlepsze urządzenia tego typu na rynku. Oto ranking ekspresów na kapsułki. 

Czym jest ekspres kapsułkowy?

Coraz większa liczba osób decyduje się na zakup własnego ekspresu do kawy, co jest jak najbardziej uzasadnione. Jednorazowy, wyższy wydatek przełoży się na wiele lat korzystania z urządzenia, które jest niezawodne, i co najważniejsze, mało awaryjne. Z czego wynikają takie zalety ekspresu na kapsułki? 

Urządzenie to przygotowuje kawę na bazie włożonej kapsułki, która zawiera zmieloną kawę. Dzięki temu nie ma potrzeby dodatkowego mielenia ziaren, co jak dobrze wiemy, stanowi podstawowy problem klasycznych ekspresów. Młynek to najdroższy element ekspresu, który z czasem zużyje się i będzie wymagał kosztownej wymiany. Z ekspresem kapsułkowym taki scenariusz się nie wydarzy. Jaki ekspres do kawy wybrać?

Jakie są zalety wynikające z zakupu ekspresu kapsułkowego?

Ekspres kapsułkowy to własne urządzenie do przyrządzania kawy w cenie znacznie niższej niż tradycyjne ekspresy ciśnieniowe. Dzięki temu nawet z małym budżetem mamy możliwość zakupu ekspresu kapsułkowego wysokiej jakości. Przygotowanie kawy w takim ekspresie jest dziecinnie proste – wystarczy włożyć kapsułkę ze zmieloną kawą i uruchomić ekspres. Już po kilku chwilach nasza kawa jest gotowa.  

Pamiętajmy o konserwacji i czyszczeniu ekspresu. Z ekspresem kapsułkowym nie będzie z tym najmniejszego problemu – by doprowadzić urządzenie do idealnego stanu, wystarczy nam kilka chwil.  

Przeczytaj także ekspresy ciśnieniowe, kapsułkowe i kolbowe – czym się różnią?

Ekspres na kapsułki – ranking

Spośród wielu dostępnych na rynku ekspresów na kapsułki, postanowiliśmy wyodrębnić te modele, które cechują się przede wszystkim niezawodnością, najlepszym stosunkiem jakości do ceny, a także dostępnością kapsułek. Niektóre modele ekspresów ciśnieniowych umożliwiają wykorzystanie zaledwie kilku rodzajów kawy, podczas gdy inne wręcz onieśmielają nas różnorodnością wyboru. Oto ranking najlepszych ekspresów na kapsułki.  

Sprawdź jak wybrać dobry ekspres do kawy?

Tchibo Cafissimo Classic 

Liderem w rankingu najlepszych ekspresów kapsułkowych oczywiście jest Tchibo Cafissimo Classic. Urządzenie to, dysponujące zbiornikiem o pojemności 1,2 litra, pozwala nam przygotować pyszną kawę parzoną, espresso, caffe crema, ale też herbatę. Oczywiście urządzenie to dysponuje również regulowaną podstawką i czterema miejscami na kapsułki, co znacznie usprawnia proces parzenia kawy dla większej ilości domowników. Jeśli szukasz najlepszego ekspresu kapsułkowego do swojego domu, Tchibo Cafissimo Classic jest strzałem w dziesiątkę.  

Ekspres Krups Nespresso Vertuo Next 

To jeden z ekspresów kapsułkowych dostępnych na każdą kieszeń. Urządzenie marki Nespresso cechuje się nową, innowacyjną technologią ekstrakcji kawy o nazwie Centrifusion. Dzięki temu z każdej kapsułki wydobędziemy jeszcze intensywniejszy i głębszy smak. Dzięki prędkości 4000 obrotów na minutę nasza kawa uwolni podczas parzenia wszystkie aromaty, zamieniając łyk w prawdziwą przyjemność. Ekspres umożliwia parzenie americano, espresso, espresso lungo oraz ristretto.  

Ekspres Bosch TAS1102 

Kolejne miejsce w rankingu ekspresów kapsułkowych zajmuje urządzenie marki Bosch. Dzięki przemyślanej budowie ekspres umożliwi nam napełnienie kawą filiżanki czy kubka każdej wielkości. Zawdzięczamy to elastycznej odstawce, która może być regulowana, a nawet usunięta. Jedną z najważniejszych informacji dla smakoszy niecodziennych kaw jest kompatybilność urządzenia z kapsułkami Tassimo. To dzięki temu będzie nam dane spróbować nawet 40 rodzajów kawy, w tym latte, cappuccino, gorącej czekolady, a nawet herbaty.  

Tchibo Cafissimo MINI 

Ekspres marki Tchibo łączy w sobie doskonałe parametry techniczne, przypominające najdroższe ekspresy, niską cenę, a także mały rozmiar, który ułatwi odpowiednie ułożenie go w kuchni. Tchibo Cafissimo MINI cechuje się aż trzema stopniami parzenia, a dzięki regulowanej podstawce, ulubioną kawą wypełnimy dowolny kubek czy filiżankę. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest duży wybór kolorów – urządzenie występuje w sześciu wariantach, a my z powodzeniem możemy dobrać swój do stylizacji kuchni.  

Autor: Norbert Rukowski