Data publikacji:

Najlepsze książki erotyczne – literatura z pieprzykiem

Chcesz sięgnąć po dobrą literaturę z pieprzykiem, ale nie wiesz, jakie tytuły wybrać? Zobacz nasz ranking najlepszych książek erotycznych ostatnich lat. Gwarantujemy, że tę literaturę erotyczną będziesz czytać z wypiekami na twarzy.

najlepsze książki erotyczne

Najlepsze książki erotyczne – ranking

Szukasz fajnych i ciekawych książek erotycznych przedstawiających interesujące historie? Zobacz ranking najlepszej literatury erotycznej. Wśród naszych propozycji znajdziesz także książki romanse, które łączą w sobie elementy romansu i erotyki.

 1. Saga z Greyem, E.L.James
 2. Dziennik nimfomanki, Valerie Tasso
 3. Cykl Rozpalona, Sylvia June Day
 4. Mistrz, Katarzyna Michalak
 5. Jedenaście minut, Paulo Coelho

Książki erotyczne – dlaczego są tak popularne?

Wiele osób, sięgając po literaturę z pieprzykiem, spodziewa się scen seksu i bezpruderyjności dosłownie w każdym zdaniu i na każdej ze stron. Jednak czy książki erotyczne są aż tak mało skomplikowane?

Najlepsza książka erotyczna to taka, która buduje napięcie. Tylko wtedy pochłaniamy kolejne rozdziały, czekając wreszcie na to, co i tak wiemy, że wreszcie się wydarzy. Oczywiście w tego typu literaturze seksu jak bardzo dużo. To właśnie on jest tutaj na pierwszym planie.

Potrzebujesz bardzo mocnych wrażeń? Książki erotyczne opowiadają o seksie i jest w nich dużo scen łóżkowych, czasem bardzo niekonwencjonalnych, ale nie wszystkie opisują to w sposób brutalny, bardzo dosłowny i wulgarny. W końcu nawet takie powieści zawsze muszą być w dobrym guście, a w tej tematyce niezwykle łatwo jest przesadzić.

Dlaczego książki erotyczne są tak popularne? Ponieważ pozwalają nam otworzyć się na nowe doznania, zrozumieć swoje ciało i pragnienia oraz udowadniają, że w łóżku nie ma dziwnych fantazji. Ponadto mogą być kopalnią inspiracji na rutynę w związku, a czytane we dwoje świetną grą wstępną.

1. Saga z Greyem, E. L. James – książka erotyczną, którą pokochały miliony

To właśnie słynne już „50 twarzy Greya” sprawiło, że kobiety zaczęły otwarcie przyznawać się do sięgania po takie lektury. Seria z Greyem nie jest być może erotyką najwyższych lotów, ale prawda jest taka, że wciąga, łatwo się ją czyta i znajdziemy w niej nie tylko ostre sceny seksu, ale także opis uczucia między bohaterami, które z czasem staje się silniejsze niż namiętność.

Głównymi bohaterami sagi są Anastasia Steele, studentka literatury angielskiej, i Christian Grey, bajecznie bogaty i przystojny przedsiębiorca. Anastasia poznaje Greya podczas wywiadu, który przeprowadza za swoją koleżankę. Jak się okazuje, oboje bardzo szybko przypadają sobie do gustu, a romans wisi w powietrzu.

Po bliższym poznaniu Anastasia dowiaduje się, że Christian ma dość specyficzne fantazje seksualne, a do ich spełniania przygotował nawet specjalny pokój tortur, lub jak kto woli, gier i zabaw. Czy Anastasia wystraszy się dziwnych upodobań Greya, a może przystanie na jego dwuznaczną propozycję?

W cykl książek, oprócz omawianego tytułu, wchodzą jeszcze cztery inne:

 • „Grey” opowiadający historię tytułowego bohatera
 • „Ciemniejsza strona Greya” będąca kontynuacją romansu studentki z bogatym przedsiębiorcą
 • „Mroczniej”, która ponownie wraca wyłącznie do postaci Christiana
 • „Nowe oblicze Greya”
.

Jeśli do tej pory widzieliście tylko filmy z Greyem, to polecamy zerknąć do książek, w których znajdziesz o wiele, wiele więcej niż na ekranach.

2. Dziennik nimfomanki, Valerie Tasso – książka erotyczna poruszająca trudną tematykę

Książka erotyczna nie jest jednym z tych tytułów, w którym obok ognistej namiętności rodzi się tak samo gorąco uczucie i wszystko wydaje się być już oczywiste. To dramat przedstawiający historię uzależnionej od seksu Valerie.

Dziewczyna musi zostać prostytutką w Hiszpanii po tym, jak jej chłopak ją okrada i porzuca. Powieść jest bogata w wiele zaskakujących, a wręcz brutalnych scen seksu, jak i nie mniej specyficznych upodobań, zaczynając od zabaw z butelką coli, a kończąc na seksie na cmentarzu.

Ta książka erotyczna pokazuje także mechanizmy rządzące osobą chorą – jej przeżycia, wewnętrzne rozterki i dylematy. Pozycja obowiązkowa na liście najlepszych książek erotycznych.

3. Cykl Rozpalona, Sylvia June Day – książki erotyczne nie tylko o seksie

W skład cyklu wchodzi 5 tytułów:

 • „Dotyk Crossa”
 • „Płomień Crossa”
 • „Wyznanie Crossa”
 • „Wybór Crossa”
 • „Tylko Cross”

Książki opowiadają historię Gideona Crossa i Evy. Para poznaje się nagle, a na dziewczynę spada tak gorące i namiętne uczucie, jakiego jeszcze nigdy nie doświadczyła. Z jednej strony jest zafascynowana mężczyzną i pragnie go każdego dnia, a z drugiej boi się, że ponownie zostanie zraniona.

Namiętność ostatecznie wygrywa i Cross oraz Eva odkrywają przed sobą swoje najskrytsze pragnienia, ucząc się swoich ciał na nowo. Jednak czy ta historia będzie miała szczęśliwe zakończenie?

Cykl przypomina nam serię książek o Greyu, więc z pewnością spodoba się kobietom, które w literaturze z pieprzykiem szukają czegoś więcej niż tylko wyuzdanych sceny łóżkowych.

4. Mistrz, Katarzyna Michalak – polska książka erotyczna

Propozycja od Katarzyny Michalak – książki polskiej pisarki cieszą się ogromną popularnością. Akcja powieści toczy się w Warszawie. Sonia wraca nocą do swojego mieszkania i przechodząc przez przejście podziemne, którego zawsze się bała, zauważa uciekającego mężczyznę gonionego przez podejrzanych typów. Nagle uciekinier zabija się na oczach Sonii, a dziewczyna, próbując uciec, zostaje złapana i wywieziona na Cypr.

Z dnia na dzień zaczyna żyć w centrum podejrzanych interesów i poznaje niezwykle przystojnego szefa całego przedsięwzięcia, czyli Raula de Luca. Do czego będzie mu potrzebna Sonia? Jak potoczą się losy dziewczyny? Czy odzyska jeszcze wolność i szansę na spokojne życie?

5. Jedenaście minut, Paulo Coelho – bestsellerowa książka erotyczna

Kolejny ze znanych erotycznych bestsellerów. Maria ma szansę wyrwać się z małej, brazylijskiej prowincji i zasmakować lepszego życia. Jej plany zostają jednak szybko zweryfikowane i musi zostać prostytutką. Kobieta na własnej skórze przekona się, jak gorzkie może być życie.

W książce nie brakuje refleksji o seksie. Paulo Coelho dokładnie studiuje seksualność młodej prostytutki, oddając się jednocześnie rozważaniom na temat znaczenia seksu w życiu każdego człowieka.

To jednak nie wszystko. „Jedenaście minut” to również opowieść o miłości oraz przeznaczeniu, które wreszcie każdego z nas zaprowadzi do prawdziwego szczęścia. Obowiązkowa pozycja w rankingu najlepszych książek erotycznych.

A wy czytacie książki erotyczne? Jakie tytuły uznajecie na najlepszą reprezentację tego gatunku literackiego?

Autorka: Klaudia Borycka