Data modyfikacji:

Apple może zaskoczyć nas składanym iPadem

Według Ming-Chi Kuo, jednego ze znanych i cenionych analityków rynkowych, Apple nie przedstawi w tym roku nowych modeli iPada. Firma ma jednak przygotowywać kilka niespodzianek w segmencie tabletów, które ujrzą światło dzienne w 2024 roku. Najważniejszą z nich będzie pierwszy model iPada ze składanym ekranem. Analityk nie podaje swoich źródeł informacji, ale wskazuje na to, że Apple nawiązał współpracę z firmą Anije Technology, specjalizującą się w produkcji elementów wykonanych z włókna węglowego. Ma ono zostać użyte do stworzenia specjalnej podstawki pod urządzenie, odznaczającej się dużą wytrzymałością oraz niską wagą.
Kuo dodaje jednak, że w najbliższych miesiącach mamy jednak zaobserwować co najmniej kilkunastoprocentowy spadek sprzedaży tabletów Apple’a, spowodowany brakiem sprzętowych zapowiedzi. Ma się to zmienić dopiero w 2024 roku, wraz z premierą nowych urządzeń. Poza iPadem ze składanym ekranem, gigant ma przedstawić też w podobnym czasie nowego iPada mini. Analityk podejrzewa, że trafi on do produkcji w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Warto dodać, że to nie pierwsze pogłoski na temat składanego iPada. Według krążących po sieci plotek, Apple ma pracować nad elastycznymi ekranami OLED do tabletów o przekątnych osiągających nawet 20 cali. Po złożeniu iPad tego typu oferowałby wyświetlacz o powierzchni ok. 15 cali.