Data modyfikacji:

DJI Mini 3 Pro oficjalnie! Czy to najlepszy dron dla twórców? 

DJI Mini 3 Pro jest już dostępny w sprzedaży. W porównaniu do poprzedniego modelu zmieniło się naprawdę wiele, co sprawia, że DJI Mini 3 Pro stał się niezwykle potężnym dronem nie tylko dla amatorów, ale również zaawansowanych użytkowników. Czy tak wygląda idealny dron dla internetowych twórców? 

DJI Mini 3 Pro przeszedł ogromną metamorfozę! 

DJI Mini 2 podbił serca użytkowników i stał się jednym z najchętniej wybieranych małych dronów zarówno przez amatorów, jak i nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Jego następca, czyli DJI Mini 3 Pro wprowadza kilka bardzo ważnych zmian, które sprawią, że nagrywanie filmów i robienie zdjęć z powietrza stanie się jeszcze bardziej efektowne. Obudowa została delikatnie przeprojektowana. Większe śmigła i aerodynamiczny kształt mają wpłynąć na stabilniejszy lot. Dron po złożeniu ma wymiary 145 x 90 x 62 mm, co czyni go niezwykle kompaktowym. Tak naprawdę można go bez obaw schować do kieszeni kurtki czy przegrody w plecaku. 
Producent zastosował czujniki wykrywające przeszkody APAS 4.0. Teraz znajdują się one z przodu, z tyłu oraz na dole. To z pewnością doda użytkownikom trochę więcej pewności podczas latania. Nowe technologie udało się zapakować w obudowę, która w sumie waży 249 gramów. Dzięki temu w większości krajów można latać bez większych ograniczeń, a co ważne bez uprawnień do latania dronem. Oczywiście pilotów statków bezzałogowych nadal obowiązują pewne zasady. 
DJI Mini 3 Pro ma baterię, która pozwoli na 34 minuty lotu! To bardzo dobry wynik! Jednak w sprzedaży ma pojawić się wersja akumulatora z dopiskiem Plus. Wówczas użytkownik będzie mógł pozostać w powietrzu przez 47 minut. Trzeba jednak wiedzieć, że taka bateria zwiększy wagę drona, co może wymagać posiadania odpowiednich uprawnień. 

DJI Mini 3 Pro specyfikacja: 

 • waga: 249 gramów 
 • wymiary po złożeniu: 145 x 90 x 62 mm
 • wymiary po rozłożeniu: 171 x 245 x 62 mm 
 • czas lotu: 34 minuty ze standardową baterią, 47 minut z baterią Plus 
 • system pozycjonowania: GPS + Galileo + BeiDou 
 • czujniki wykrywania przeszkód: przód, tył, dół 
 • 3-osiowa stabilizacja obrazu 
 • aparat z matrycą 1/1.3 cala 
 • rozdzielczość: 48 Mpix 
 • rozdzielczość filmów: 4K 60 kl./s 
 • tryb HDR 
 • profile kolorystyczne: D-Cinelike, Normalny 
 • funkcje QuickShot: Dronie, Helix, Rocker, Circle, Boomerang, Asteroid 
 • system transmisji danych: DJI O3  
 • bezprzewodowy kontroler DJI w zestawie 

DJI Mini 3 Pro otrzymał nową kamerę! 

Jakość filmów i zdjęć będzie jeszcze lepsza, a to za sprawą nowej matrycy 48-megapikselowej, która ma rozmiar 1/1.3 cala. DJI Mini 3 Pro lepiej radzi sobie w słabych warunkach oświetleniowych, a to za sprawą obiektywu ze światłem f/1.7, a także większych pikseli w rozmiarze 2.4 μm. To przekłada się na możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K i 60 kl./s. DJI wprowadziło również opcję nagrywania z trybem HDR. Obróbka materiałów filmowych jest teraz łatwiejsza, a to za sprawą profilu D-Cinelike, który zawiera więcej informacji i pozwala na kolorowanie zdjęć w dowolny sposób. 
DJI Mini 3 Pro nad pozostałymi dronami zyskuje przewagę funkcją tworzenia materiałów pionowych. Obrotowy gimbal doskonale sprawdza się w przygotowywaniu materiałów pod media społecznościowe. 
Początkujący filmowcy docenią funkcje automatyczne takie jak Quick Shots. Dron automatycznie wykonuje określone ruchy, aby nadać ujęciom filmowego klimatu. Bardzo ciekawa jest funkcja Active Track, która pozwala śledzić użytkownika, bądź obiekty w sposób automatyczny. Podczas nagrywania działają czujniki, które w razie potrzeby ominą przeszkodę. Oprócz tego producent przygotował funkcję Panoramy, Hyperlapse, oraz 4-krotny cyfrowy zoom. Gotowe materiały można z łatwością przesłać bezpośrednio na telefon z prędkością do 30 Mbps. 
Całość dopełnia nowy system transmisji DJI O3, który zapewnia podgląd na żywo w jakości Full HD i 30 kl./s. Maksymalny zasięg wynosi aż 12 km! W zestawie z dronem znajduje się klasyczny kontroler DJI Remote N1, jednak w sprzedaży pojawi się jeszcze jeden DJI RC-N1 Remote Controller, który ma wbudowany wyświetlacz oraz aplikację DJI Fly. 

DJI Mini 3 Pro - ceny i dostępność 

DJI Mini 3 Pro jest już oficjalnie dostępny w sprzedaży. Podstawowa wersja z jedną baterią i kontrolerem została wyceniona na kwotę 4099 złotych. Za DJI Mini 3 Pro z kontrolerem RC-N1 trzeba będzie zapłacić 5099 złotych. Użytkownicy, którzy chcieliby mieć dodatkowe akcesoria mogą nabyć za 899 złotych zestaw DJI Mini 3 Pro Fly More Kit. W jego skład wchodzą dwa inteligentne akumulatory, hub do ładowania baterii, kabel do transmisji danych, torba na ramię oraz zapasowe śmigła i śruby. Taki zestaw warto kupić chociażby ze względu na same baterie, które wydłużą czas lotu i pozwolą na tworzenie jeszcze większej ilości materiałów. 

Czy DJI Mini 3 Pro to najlepszy dron dla twórców? 

DJI Mini 3 Pro wprowadza nową jakość na rynku dronów ważących nie więcej niż 249 gramów. Pierwsze recenzje są bardzo dobre i wszystko wskazuje na to, że DJI Mini 3 Pro z powodzeniem zastąpi DJI Mini 2, a także będzie stanowił doskonałą alternatywę dla drona DJI Mavic Air 2. Dla internetowych twórców możliwość nagrywania pionowych materiałów jest znakomitą wiadomością i ogromnym udogodnieniem! 
Zdjęcie: DJI 
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.