Data modyfikacji:

Dokumenty Google przejdą lifting

Dokumenty Google (Google Docs), są obok Gmaila jednym z najpopularniejszych darmowych narzędzi przygotowanych przez elektronicznego giganta, z którego na co dzień korzystają miliony osób. Użytkownicy aplikacji mają dostęp do w pełni funkcjonalnego pakietu biurowego, pozwalającego na edycję tekstu, przygotowanie prezentacji lub wypełnianie arkuszy kalkulacyjnych, co ważne do ich działania niezbędna jest tylko przeglądarka internetowa, bowiem całość działa w chmurze. Google potwierdził, że planuje lifting wszystkich programów wchodzących w skład pakietu.
Design aplikacji ma być zbliżony do odświeżonego Gmaila. Zmianie ulegnie więc wiele kluczowych elementów interfejsu, najbardziej w oczy rzucać będą się zaokrąglone brzegi przycisków i ramek. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, od teraz będzie można wklejać do przygotowywanych dokumentów różnego typu wspierane aplikacje.
Oznacza to, że w slajdzie lub tekście możemy np. wkleić w pełni funkcjonalny klip z YouTube’a, albo interaktywną mapę. Z funkcji skorzystają jednak przede wszystkim podmioty wykorzystujące Google Docs do przygotowywania projektów grupowych i bardziej zaawansowanych zadań. Na razie lista kompatybilnych programów jest dość krótka, ale będzie ciągle rozszerzana.