Data modyfikacji:

Firma Sonos przedstawia inteligentne głośniki Era 300 i Era 100

Sonos zaprezentował swoje dwa najnowsze inteligentne głośniki Era 300 i Era 100. Mimo podobnej nazwy, urządzenia mają jednak zupełnie inne zastosowanie, możliwości i wygląd. Sonos Era 300 to nowy typ głośnika w katalogu producenta, który skupia się na zaoferowaniu użytkownikowi jak najbardziej przekonującego dźwięku przestrzennego oraz pakietu funkcji smart. Model konkuruje w tym segmencie z popularnymi konstrukcjami Apple’a (HomePod) oraz Amazona (Echo Studio). Tymczasem Era 100 jest następcą przenośnego głośnika Sonos One (Gen 2).
Sonos Era 300 wyróżnia się charakterystycznym kształtem przypominającym leżącą na boku klepsydrę, który według konstruktorów ma poprawiać jakość dźwięku. W porównaniu do konkurencyjnych urządzeń, sprzęt nie należy do najmniejszych, ma bowiem 16 cm wysokości, 26 cm szerokości, a także 18 głębokości. Poza wysokiej klasy wzmacniaczami, we wnętrzu Ery 300 znajdziemy kilka różnych głośniczków odpowiadających za wysokie i niskie tony, a także równomierne rozprzestrzenianie dźwięku na wszystkie strony, nawet jeżeli słuchamy dwukanałowego materiału stereo.
Sonos Era 100 jest o około 25 procent większy od swojego poprzednika, co przekłada się bezpośrednio na jego moc i brzmienie, co spodoba się zwłaszcza fanom głębokich basów. Głośnik zamknięty jest w cylindrycznej i estetycznej obudowie. Sprzęt można z łatwością przenosić z miejsca na miejsce, sprawdzi się więc zarówno w domu, jak i podczas przyjęcia na tarasie.
Oba głośniki współpracując z aplikacja Sonos Truplay, która optymalizuje dźwięki do pomieszczenia w jakim się znajdują. Urządzenia komunikują się za pomocą sieci Wi-Fi, Bluetooth 5.0, a także kabla USB-C. Producent oferuje także adaptery pozwalające na podłączenie kabla jack 3,5 mm lub Ethernet.
Głośniki Sonos Era 300 i Era 100 zadebiutują w sprzedaży 28 marca.