Data modyfikacji:

Huawei FreeBuds 5i - nowe słuchawki True Wireless

Na półkach sklepowych w Polsce zadebiutowały zupełnie nowe słuchawki True Wireless, Huawei FreeBuds 5i. Nowy model charakteryzuje się lepszą redukcją szumów, a także lepszą baterią. Sprawdź, ile kosztują nowe słuchawki bezprzewodowe oraz dlaczego warto je kupić.
huawei freebuds 5i

Huawei FreeBuds 5i - jeszcze lepsza jakość dźwięku 

Nowe słuchawki Huawei FreeBuds 5i w porównaniu do poprzednich generacji są krótsze i lżejsze o około 11%. W połączeniu z miękkimi silikonowymi wkładkami komfort użytkowania powinien być dużo lepszy. Wewnątrz zastosowano dynamiczne przetworniki o średnicy 10 mm. Dodatkowo zastosowano membranę z kompozytu polimerowego, co przekłada się na lepszy dźwięk na niskich, średnich i wysokich czułościach.
Producent zaprojektował nowy model tak, aby niwelować straty w niskich częstotliwościach nawet gdy słuchawka nie leży idealnie w kanale słuchowym. Ponadto Huawei FreeBuds 5i mają certyfikat Hi-Res Audio, który potwierdza szerokie pasmo przenoszenia dla źródeł dźwięku HD. Niezależnie od tego jakiej muzyki słuchasz, odczujesz różnicę. 
W słuchawkach zastosowano nowy system eliminacji szumów, który opiera się na sztucznej inteligencji. Algorytm automatycznie odróżnia głos użytkownika od dźwięku otoczenia, dlatego bez problemu będziesz mógł rozmawiać w nawet najbardziej zatłoczonych miejscach. Redukcja hałasów otoczenia jest dostępna w trzech trybach i maksymalnie jest w stanie wyciszyć dźwięki do 42 dB

Długi czas pracy na baterii i nowe funkcje w Huawei FreeBuds 5i 

Mocną stroną nowych słuchawek jest bateria. Na jednym cyklu ładowania przy wyłączonej redukcji szumów nowy model jest w stanie wytrzymać 7,5 godzin. Korzystając z aktywnej redukcji szumów czas ten skraca się do 6 godzin, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem.
Ale te wyniki można z łatwością poprawić, ponieważ w zestawie znajduje się etui ładujące, które wydłuża czas działania słuchawek do 28 godzin przy wyłączonym ANC i 18,5 godzin przy włączonym ANC. Wystarczy 15 minut ładowania, aby zapewnić sobie kolejne 4 godziny słuchania muzyki. Na tym polu Huawei FreeBuds 5i wyróżniają się na tle konkurencji. 
Ponadto słuchawki bezprzewodowe otrzymały funkcję łączenia z dwoma urządzeniami. To oznacza, że możesz z łatwością przełączyć się pomiędzy telefonem, tabletem, czy telewizorem. Centrum łączności AI Life to z kolei miejsce, gdzie można zarządzać połączonymi urządzeniami, a także parować je ze smartfonami Huawei. 
 Aby ułatwić użytkownikowi korzystanie ze słuchawek, producent wprowadził dotykowy panel, który reaguje na przytrzymanie, dwukrotne kliknięcie lub przesunięcie w górę lub w dół. To sprawia, że z łatwością przełączysz utwory, wyregulujesz poziom głośności lub odbierzesz połączenie. 

Huawei FreeBuds 5i - ceny i dostępność 

Huawei FreeBuds 5i są już dostępne w sprzedaży w kolorze białym, niebieskim oraz czarnym. Decydując się na zakup w momencie premiery możesz liczyć na dodatki w postaci dedykowanego etui, a także wsparcia na wypadek zgubienia słuchawek. Regularna cena Huawei FreeBuds 5i wynosi 399 złotych, natomiast teraz można je kupić za 349 złotych. 

Huawei FreeBuds 5i specyfikacja

 • waga: 4,9 g 
 • dźwięk: przetwornik 10 mm 
 • pasmo przenoszenia: 14 Hz - 48 kHz 
 • redukcja szumów: 2 mikrofony + algorytm sieci neuronowej 
 • hybrydowa redukcja szumów do 42 dB 
 • praca na baterii: do 28 godzin 
 • klasa wodoszczelności IP5
 • Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.