Data modyfikacji:

Huawei Watch Buds – unikalny smartwatch z wbudowanymi bezprzewodowymi słuchawkami

Firma Huawei potwierdziła, że jej unikalny inteligenty zegarek Watch Buds po kilku miesiącach od premiery w Chinach zacznie być sprzedawany także w Europie. Smartwatch, jako pierwszy w swojej klasie, posiada możliwość schowania w nim dołączonej w zestawie pary bezprzewodowych słuchawek TWS, dla których spełnia rolę tradycyjnego ładującego etui.
Inżynierowie firmy potencjalnie wpadli w tym miejscu na bardzo interesujący pomysł, mający spory potencjał. Konstrukcja pozwala na szybkie ukrycie i podładowanie słuchawek bez potrzeby noszenia ze sobą etui. Rozwiązanie to może sprawdzić się zwłaszcza w przypadku aktywnych osób lubiących biegać lub uprawiających inne dyscypliny sportu.
Słuchawki dołączone do Watch Buds są bardzo niewielkie, mają zaledwie 10 mm średnicy i 21 mm długości, a waga każdej z nich to 4 gramy. Mimo tych wymiarów posiadają system aktywnej redukcji szumów, podwójny mikrofon, a także możliwość kontroli za pomocą gestów. Smartwatch wyposażony jest natomiast w wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,43 cali. Tarcza uchyla się na zawiasie, pozwalając włożyć do środka słuchawki. Zegarek ma czujnik tętna oraz inne podstawowe sensory biometryczne oraz funkcje, do jakich przyzwyczaiły nas standardowe urządzenia tego typu.
Po zamknięciu tarczy, Huawei Watch Buds może pochwalić się ochroną przed wodą gwarantowaną certyfikatem IPX7. Zwodem dla wielu może być jednak czas pracy obu gadżetów, będący wynikiem ich eksperymentalnej budowy. Na pełnym ładowaniu zegarek będzie działał tylko 3 dni, słuchawki służyć będą natomiast przez 3 godziny.
Zegarek jest dostępny obecnie w przedsprzedaży, w cenie 2299 złotych. Wysyłka pierwszych egzemplarzy planowana jest na 1 marca tego roku.