Data modyfikacji:

Smartwatch z funkcją ciśnieniomierza? Przedstawiamy Wam Huawei Watch D

Firma Huawei kolejny raz zaskakuje swoich Klientów. Jak widzimy, do mierzenia swojego ciśnienia nie potrzebujemy znanego wszystkim dużego ciśnieniomierza na ramię – wystarczy smartwach!
Huawei Watch D
Huawei Watch D to zdecydowanie jedyny taki zegarek, który potrafi mierzyć tak dużo parametrów zdrowia jednocześnie. Jest również dość dużym urządzeniem, którego nie ukryjemy tak łatwo pod rękawem. Jego grubość wynosi aż 16 mm, szerokość to 38,5 mm, a wysokość to 50,3 mm. Jego waga wynosi natomiast 89 gramów.
Jeżeli chodzi zaś o pasek, to mierzy on 30 mm. Jego atutem jest wygoda i solidność, o czym świadczy pancerne zapięcie. Wykonany jest wyłącznie z materiałów typu premium. Koperta smartwatcha wykonana jest z aluminium, a jej dół ze szkła. W środku znajduje się dodatkowa poduszka, która napełnia się powietrzem podczas mierzenia ciśnienia. 
Przejdźmy teraz do ekranu, którym jest 1,64 - calowy AMOLED o rozdzielczości 456 × 280 pikseli. Urządzenie łączy się z Androidem, iOS oraz Harmony OS za pomocą wbudowanej aplikacji Bluetooth 5.1. Dodatkowo mamy tutaj do czynienia z modułem NFC oraz odbiornikiem GPS.
Warto wspomnieć również o baterii, która przy normalnym użytkowaniu potrafi wytrzymać około tygodnia. Pełne naładowanie zajmuje natomiast około dwóch godzin. Kupując zegarek, w zestawie dostajemy dwa paski w rozmiarze M oraz L. W pudełku znajduje się również papierowa miarka, która pozwoli określić, który rozmiar paska będzie dla nas idealny.
Smartwatch Huawei Watch D różni się jednak od typowych urządzeń tego typu – nie można odebrać połączenia ani prowadzić rozmowy, ponieważ sprzęt nie ma wbudowanego głośnika. Reszta funkcji dostępnych w podobnych smart zegarkach pozostaje bez zmian. Będziemy mogli korzystać między innymi z pomiaru natlenienia krwi, stresu, pomiaru tętna, czy analizować nasz sen.
Warto dodać, że zegarek otrzymał także certyfikat IP68, co oznacza, że jest odporny na kurz oraz wodę. Za pomocą zegarka można też wykonać jednoelektrodowy pomiar EKG. Koszt zegarka w naszym kraju wynosi 1799 złotych.
Choroby serca to jedne z największych zagrożeń dzisiejszych czasów. Z ich powodu codziennie umiera mnóstwo ludzi na całym świecie. Dlatego producent postanowił stworzyć produkt, który będzie bardziej kompaktowym ciśnieniomierzem, dopiero później smartwatchem. Widzimy, że w tym modelu ważniejsze są funkcję pomiaru ciśnienia, niż inne standardowe, które oferują pozostałe smartwatche.
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!