Data modyfikacji:

Marka Infinix zaprezentowała swoje nowości – smartfony z serii Note 12

Firma Infinix zaprezentowała serię smartfonów Note 12, która ma wkrótce podbić nasze serca. Marka nie jest jeszcze dobrze znana w Polsce, chociaż przedstawiciele zapewniają, że po zakupie telefonów z serii Note 12 ulegnie to zmianie. Firma Infinix powstała w 2013 roku – swoją działalność rozpoczęła od rynków w Afryce. Następnie poszerzała swój rynek, docierając między innymi do Indii, na Bliski Wschód czy do Ameryki Łacińskiej. Teraz wreszcie przyszedł czas na Europę i nasz kraj.
Infinix Note 12
W Polsce premierę miały trzy urządzenia – Note 12, Note 12 Pro oraz Note 12 Pro 5G. Nowe smartfony będą do kupienia w sklepach internetowych. Póki co nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się, że urządzenia będą dostępne w ofertach naszych operatorów GSM. Co wyróżnia najnowsze smartfony?

Infinix Note 12. Specyfikacja i cena

Infinix Note 12 to sprzęt z 6,7-calowym ekranem AMOLED FHD+ oraz z chipsetem MediaTek G96. Ponadto urządzenie ma 8 GB pamięci RAM, na dane otrzymamy natomiast 128 GB pamięci wewnętrznej. Jeżeli chodzi o aparat, to główny moduł charakteryzuje się rozdzielczością na poziomie 50 Mpix. Niestety brak tutaj modułu szerokokątnego.
Za pracę smartfona Infinix Note 12 odpowiada akumulator o pojemności 5000 mAh. Wymiary telefonu wynoszą 164 × 77 × 7,8 mm, a jego waga to 185 gramów. Niestety urządzenie nie zostało wyposażone w moduł NFC. Koszt smartfona to 1199 złotych.

Co oferuje model Infinix Note 12 Pro?

Jeżeli chodzi o drugi sprzęt – Infinix Note 12 Pro – to jest to jedyny model z okrągłą sekcją aparatu. Mamy tu do czynienia ponownie z ekranem AMOLED FHD+, o przekątnej 6,7 cala. Pamięć RAM to również 8 GB, a akumulator ma taki sam jak w poprzednim modelu, czyli o pojemności 5000 mAh. Zmienia się natomiast chipset – to MediaTek Helio G99.
Z nowości występuje tutaj wreszcie moduł NFC oraz konkretna pojemność pamięci dla danych – aż 256 GB. Otrzymujemy także aparat z głównym modułem o rozdzielczości 108 Mpix, ale wciąż bez modułu szerokokątnego. Inifnix Note 12 Pro ma wymiary 164 × 77 × 7,8 mm i waży 192 gramy. Cena urządzenia to 1399 złotych.

Infinix Note 12 Pro z modułem 5G

Trzeci model, który oferuje firma Infinix, to Note 12 Pro 5G. Jak mogłoby się wydawać, powinien być najlepszy z wszystkich wcześniej wspomnianych. Tym razem jednak tak się nie stało, bowiem Infinix Note 12 Pro 5G do złudzenia przypomina podstawowy smartfon Note 12. Ma ekran AMOLED FHD+ o przekątnej 6,7 cala. Obsługa sieci 5G wymusiła użycie chipsetu MediaTek Dimensity, ale jest to podstawowy Dimensity 810. Oznacza to, że ogólna wydajność tego modelu nie będzie różniła się znacząco od poprzednich modeli.
Jeżeli chodzi o pamięć, to na dane otrzymujemy tutaj jedynie 128 GB pamięci wewnętrznej. Nie ma także modułu NFC, co oznacza, że możemy zapomnieć o płatności telefonem. Główny moduł aparatu ma rozdzielczość 108 Mpix, ale nadal nie mamy tutaj modułu szerokokątnego. Wymiary Infinix Note 12 Pro 5G to 165 × 77 × 7,9 mm, a jego waga wynosi 188 gramów.
Producent zmusza nas do wyboru – albo obsługa 5G, mniejsza pamięć oraz brak modułu NFC, albo NFC, większa pamięć, ale modem 4G. Czy takie rozwiązanie spodoba się klientom? Czy będą chcieli wybierać? Czy może zrezygnują z zakupu nowego modelu na poczet innych, które mają wszystko? O tym przekonamy się już wkrótce.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!