Data modyfikacji:

Wszystko, co wiemy przed premierą nowych iPadów

Pierwsza konferencja Apple w 2024 roku odbędzie się dokładnie 7 maja. Amerykański producent niemal na pewno pokaże nowe iPady Air oraz Pro. To jednak nie koniec, bo światło dzienne mają ujrzeć nowe akcesoria z USB-C. Zobacz, co wiemy przed premierą nowych tabletów!
Nowe iPady

iPady Pro mogą otrzymać zupełnie nowy ekran!

Najważniejszym punktem majowej konferencji Apple ma być premiera odświeżonego iPada Pro. Niemal na pewno w nowych tabletach zostanie zastosowany ekran OLED, który zastąpi dotychczasową technologię Mini LED. Taki ruch ma sprawić, że odwzorowanie kolorów, a także kontrast będą jeszcze lepsze. Zmiany mają zajść także w obudowie, która będzie jeszcze bardziej odchudzona. Do wyboru ponownie mamy mieć wersję 11-calową oraz 13-calową. Tablety Apple z linii Pro mają otrzymać procesor Apple M3, który powinien przynieść znaczący wzrost wydajności.
Bateria w tabletach ma pozostać zbliżona do tej stosowanej w poprzednich modelach, ale pojawiła się jedna ciekawa informacja dotycząca ładowania za pomocą MagSafe. To oznaczałoby, że magnetyczne rozwiązanie z iPhone’ów działałoby również na tabletach. To dobra wiadomość, ponieważ jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie.
W iPadach Pro raczej nie spodziewamy się poza tym większych zmian. Cena urządzeń nie jest jeszcze znana, ale Apple raczej nie wprowadzi podwyżki i będzie trzeba zapłacić za nowe urządzenia mniej więcej tyle samo, co wcześniej.

iPad Air również doczeka się ważnych zmian!

Nowy iPad Air w 2024 roku ma przejść metamorfozę. Przypomnijmy, że aktualny model ma wzornictwo z 2020 roku i producent musi wprowadzić kilka zmian. Wygląd prawdopodobnie będzie nawiązywał do iPadów Pro, czyli otrzymamy bardziej płaską konstrukcję z zaokrąglonymi rogami.
Nowością ma być natomiast iPad Air w wersji 12,9-calowej. Po raz pierwszy ta seria byłaby dostępna w dwóch rozmiarach. Duży iPad do tej pory był zarezerwowany wyłącznie dla wersji Pro. O ile w wersji 10,9-calowej otrzymamy wyświetlacz LCD, to większy model ma wykorzystać technologię Mini-LED, która charakteryzuje się wyższym współczynnikiem kontrastu, jasnością, głębszą czernią oraz mniejszym zużyciem energii.
Według przecieków i wizualizacji opublikowanych przez 91Mobiless, iPad Air będzie miał większe wycięcie na aparat, co może sugerować pojawienie się lampy błyskowej, której w poprzednim modelu nie było. Ciekawą informację podaje serwis 9to5Mac, który twierdzi, że iPad Air może otrzymać kamerę Face Time w pozycji poziomej, a nie jak do tej pory pionowej.
Pod obudową nowego iPada najpewniej znajdzie się procesor Apple M3, choć nie jest to jeszcze w 100% potwierdzone. Istnieje pewna szansa, że producent zdecyduje się wykorzystać czip M2, który w tym roku zniknie z nowych MacBooków. W iPadach Air raczej nie powinniśmy spodziewać się nowej klawiatury. Apple najprawdopodobniej zostanie przy modelu, który jest aktualnie przez niego sprzedawany. To dobra konstrukcja, dlatego taka decyzja wydaje się być zrozumiała.

Apple pokaże nowe akcesoria!

Podczas konferencji możemy ujrzeć trzecią generację rysika Apple Pencil. Taką podpowiedź zdradził sam Tim Cook, który pokazał w serwisie X grafikę z logo Apple i nowym rysikiem. Wiele wskazuje na to, że taka premiera 7 maja stanie się faktem. Użytkownicy od miesięcy czekają na premierę klawiatury Magic Keyboard oraz myszki Magic Mouse z portem USB-C. Niestety nie wiemy, czy oprócz nowego złącza pojawią się jakieś zmiany.
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.