Data modyfikacji:

Karty graficzne GeForce RTX 4080 SUPER dostępne już od jutra. Wykorzystaj ich moc oraz AI do tworzenia magicznych dzieł

Już jutro, 31 stycznia, każdy twórca, gracz i przedsiębiorca będzie mógł zyskać SUPERmoce dzięki nowym kartom graficznym NVIDIA GeForce RTX 4080 SUPER, które będą dostępne zarówno w limitowanej edycji Founders Edition, jak i w wersjach autorskich od partnerów. Zaoferują one najszybszą na świecie pamięć GDDR6X o przepustowości do 23 Gb/s. Karta działa SUPERszybko w aplikacjach 3D, takich jak Blender, nawet o 70% szybciej niż poprzednie generacje.
nvidia studio
Z okazji tej premiery Brandon Tieh, utalentowany artysta tworzący treści 3D, przygotował coś magicznego i zaprezentował swoje fantazyjne dzieło Magic Valley. Brandon tchnął życie w swoją pracę za pomocą karty graficznej GeForce RTX, która akcelerowała oświetlenie i okluzję otoczenia, by w zaledwie kilka sekund przygotować zasoby dla sceny. Wzbogacił ją za pomocą obelisków wymodelowanych w programie Blender, gdzie ray tracing OptiX w rzutni programu jest akcelerowany przez platformę RTX i zapewnia wysoce interaktywny i fotorealistyczny rendering.
Następnie Tieh połączył wszystkie elementy w silniku graficznym Unreal Engine, który jest wspierany przez sztuczną inteligencję. W programie działa zasilana przez AI technika NVIDIA DLSS Super Resolution, która przeskalowuje klatki renderowane w niższej rozdzielczości i pozwala na większą interaktywność i płynne działanie aplikacji.
Zdjęcie: Materiały prasowe
Autor: Informacja prasowa