Data modyfikacji:

Nowe bezprzewodowe, ergonomiczne myszki od marki Hama. Ciesz się designem i zapomnij o bólach ręki

Producent ogłosił premierę całej serii myszek komputerowych MW V2 i EMW. W jej skład wchodzą cztery nowe modele o różnej kolorystyce, które są zasilane bateriami lub poprzez wewnętrzny akumulator. Łączą się z komputerem radiowo lub przez Bluetooth. Szczególnie zwraca uwagę pionowa mysz ergonomiczna, zapewniający unikatowy chwyt i zaprojektowana dla potrzeb najbardziej wymagających użytkowników.
myszka egronomiczna hama
Firma Hama podzieliła nową grupę na cztery produkty, każdy różniący się istotną funkcjonalnością (np. liczbą przycisków, zasilaniem na baterie AAA lub takie z wbudowanym akumulatorem), a w związku z tym ceną. Poza jednym modelem premium, to oferta dosyć budżetowa, która spełni wymagania większości użytkowników, spędzających długie godziny przed ekranem laptopa lub PC-ta w pracy i poza nią, w domu lub w biurze, przeglądając sieć lub kontaktując się ze znajomymi.
Oczywiście wszystkie cztery modele myszek są optyczne i bezprzewodowe, gdyż kabel w obecnych czasach należy uznać raczej za zbędną uciążliwość. Każda z nich oferuje łączność radiową o częstotliwości 2.4 GHz RF z nadajnikiem podłączanym do portu USB-A. Można go schować z dołu w obudowie myszy i tym samym nie martwić się o jego zgubienie, gdy myszka pozostaje niepodłączona.
Zasięg wynosi w tym przypadku 10 metrów. Wyjątkiem jest wertykalny model EMW-700, który dla wygody zaopatrzono dodatkowo w moduł łączności Bluetooth o identycznym zasięgu. Kolejnym wspólnym mianownikiem są ergonomiczny kształt, ciche i komfortowo rozłożone przyciski oraz kompaktowy rozmiar, idący w parze z niewielką wagą. Wszystkie myszki z logo Hama są kompatybilne z systemami operacyjnymi MAC OS 10.10 lub wyższym oraz Windows 11, 10, 8 i 7.  
Zacznijmy od propozycji najbardziej podstawowej. Myszka MW-300 V2 dysponuje trzema przyciskami wraz z rolką przewijania, a jej wymiary wynoszą 5,8 cm szerokości, 10,3 cm głębokości i 3,7 cm wysokości przy 70 g wagi. Jej czułość wynosi 1200 DPI, co w zupełności wystarczy do wszystkich prac biurowych czy grania w gry przeglądarkowe. Mogą z niej korzystać zarówno osoby –prawo jak i leworęczne. Zasilania jest przez dwie baterie AAA (tzw. małe paluszki). Do wyboru mamy aż 5 wersji kolorystycznych myszy: czarny, czerwony, niebieski, zielony i żółty. Sugerowana cena detaliczna wynosi 49 zł.
Modelem nieco bardziej zaawansowanym jest MW-400 V2. Obok oczywistej rolki do przewijania oferuje ona już 6 przycisków z takimi funkcjami jak obsługa wyszukiwarki, sroll czy przełącznik włącz/wyłącz dla oszczędzania energii. Wymiary to 6,5 x 9,6 x 4,2 cm, zaś waga wynosi 80 g. Każdy może łatwo dopasować pracę kursora do swoich preferencji, dobierając odpowiednią czułość: 800, 1200 lub 1600 DPI.
Co więcej, pokryte polimerową powłoką ślizgacze gwarantują płynne ruchy myszy, zatem zapomnijmy o jej zacinaniu się na podłożu. Zasilanie rozwiązano w ten sam sposób jak przy poprzedniej myszce. Ten wariant przeznaczony jest jedynie dla osób praworęcznych. Możemy wybierać spośród kolorów czarnego, czerwonego, niebieskiego, zielonego i żółtego. Cena wynosi około 59 zł.
Teraz czas zaprezentować model MW-500 V2. Tutaj też znajdziemy 6 przycisków z rolką, powleczone polimerem ślizgacze, regulację DPI w zakresie 800, 1200 lub 1600 oraz zaprojektowanie z myślą o osobach praworęcznych. Wymiary prezentują się następująco: 8,5 x 12 x 4,2 cm. Istotnymi wyróżnikami są jej kształt i przede wszystkim wbudowana bateria litowo-jonowa oraz obustronne złącze USB-C do zasilenia myszki energią poprzez kabel tego samego rodzaju. Zapomnijmy więc o konieczności wymiany baterii, a pojemność akumulatora wystarcza na około 75 dni ciągłego użytkowania. O tym, czy jest on w pełni naładowany poinformuje nas dioda LED. Co istotne, niezwykle czuły sensor Blue Wave gwarantuje działanie myszy na niemal każdej powierzchni, nie tylko na specjalnej podkładce.
Gumowana powierzchnia myszy oznacza w praktyce lepszą chwytność i większy komfort użytkowania. A co z kolorami do wyboru? Paleta pięciu stonowanych barw (czarna, bordowa, błękitna, zielona i beżowa) powinna sprawić, że każdy dobierze wersję pod swój indywidualny gust. Za ten model zapłacimy ok. 79 zł.
A teraz wisienka na torcie. Myszka EMW-700, dostępna w kolorze antracytowym, to propozycja dla prawdziwych profesjonalistów, spędzających przy komputerze szmat czasu. Charakteryzuje się ona pionowym kształtem i aż 8 przyciskami, usytuowanymi po jej bokach. Takie rozwiązanie wymusza naturalną pozycję ręki, bo trzyma się ją jak długopis. W efekcie nie trzeba skręcać ramienia, redukując tym samym napięcie mięśni i uwalniając się od bólów nadgarstka oraz całej ręki. Przekłada się to na wszystko na psychiczny spokój i pewność, że po wielu latach korzystania z niej nie grożą nam różne dolegliwości stawów, charakterystyczne dla jesieni życia, a także często rachunku wystawionego za niekoniecznie zdrowe zwyczaje przy biurku. Jej wymiary wynoszą 8,5 cm x 11,5 cm x 7,5 cm przy 135 g wagi.
Do dyspozycji mamy tutaj, jak w poprzednich wariantach, łączność radiową, ale też Bluetooth 4.2. Tym sposobem damy radę połączyć myszkę z trzema urządzeniami jednocześnie i możemy przełączać się pomiędzy nimi jednym przyciskiem. Wachlarz czułości DPI do wyboru wynosi tu również 1000, 1600 i 2400, a zmienia się ją przeznaczonym do tego przyciskiem. I w tym modelu nie mogło zabraknąć zintegrowanego akumulatora litowo-jonowego z gniazdem UBC typu C, który ładuje się za pomocą dołączonego do zestawu przewodu. Rzecz jasna, o stanie zasilenia energią powiadomi nas lampka LED.  
Energooszczędne działanie zapewnia przełącznik włącz/wyłącz. Z kolei przełączniki klawiszowe Kaih odpowiadają za wysoką jakość działania myszy. Następnym atutem urządzenia jest podświetlenie RGB u spodu, które można ustawiać osobnym przyciskiem. Współpracuje ono dodatkowo z systemami operacyjnymi Android 4.3 i wyższymi oraz iOS 13 lub nowszymi. Sugerowaną cenę detaliczną tej myszy ustalono na poziomie 169 zł.
Autor: Informacja prasowa