Data modyfikacji:

Czas nowości dla Microsoft Excel. Jakie nowości czekają na nas?

Chyba każdy z nas miał kiedyś do czynienia z Excelem. To popularne narzędzie, które Microsoft nieprzerwanie rozwija. We wrześniu program otrzymał sporo nowości. W wersji webowej został dodany między innymi system, który sprawdza wydajność otwieranych skoroszytów. Co nowego jeszcze na nas czeka?
nowości dla Microsoft Exel
Pierwsza nowość dotyczy Excela dostępnego online. Microsoft dodał tu funkcje sprawdzania wydajności. Dzięki niej możemy zweryfikować arkusz pod kątem danych, a co za tym idzie – zoptymalizować jego zawartość. Ponadto wprowadzono również usprawnienia dla wykresów pod kątem dynamicznych danych.
W przypadku Excela dla systemu Windows wprowadzono bardziej odświeżony system komentarzy. Bazuje on na React Native, który zapewnia większą spójność pomiędzy platformami. Ostatnia nowość dotyczy aplikacji Excel na komputery Apple z systemem macOS. Została tutaj dodana możliwość bezpośredniego korzystania z edytora Power Query. Na razie jest ona dostępna tylko w poglądowej wersji Office’a w formie testów.
Czy wprowadzone zmiany okażą się pomocne dla użytkowników Excela? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i brzmi – na pewno!
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!