Data modyfikacji:

Już wkrótce flagowy smartfon trafi do Europy! Czy to prawda, że będzie bardzo tani?

Fani firmy Xiaomi wreszcie doczekali się wprowadzenia na europejski rynek flagowego modelu Redmi A1. Początkowo smartfon zadebiutował w Indiach i to całkiem niedawno. Bardzo możliwe, że pojawi się w regularnej sprzedaży także w naszym kraju! Co wyróżnia urządzenie od firmy Xiaomi?
Redmi A1
Jest to przede wszystkim sprzęt z tzw. niskiej półki cenowej. Został wyposażony w ekran o przekątnej 6,52 cala wyświetlający obraz w rozdzielczości 1600 × 720 pikseli w formacie 20:9. Jeżeli chodzi o aparat, to urządzenie pochwalić się może frontowym obiektywem o rozdzielczości 5 Mpix ze światłem f/21.2. Został on ulokowany w niewielkim wcięciu na ekranie na górnej krawędzi panelu. Zdjęcia będziemy mogli wykonać za pomocą podwójnego aparatu z głównym obiektywem o rozdzielczości 8 Mpix.
Jednostką napędową Redmi A1 od firmy Xiaomi jest prosty, czterordzeniowy układ MediaTek Helio A22, o maksymalnym taktowaniu 2,0 GHz. Otrzymuje on wsparcie w postaci 2 GB pamięci RAM, na dane przeznaczone są zaś 32 GB miejsca w pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia. Wszystko dzięki obecności czytnika kart micro-SD. Na uwagę zasługuje także solidna oraz wydajna bateria o pojemności 5000 mAh.
I wreszcie najważniejsza sprawa, czyli cena – smartfon zadebiutuje w Europie w cenie 99 euro, co w przeliczeniu daje nam kwotę około 470 złotych. Czy Redmi A1 od firmy Xiaomi trafi do sprzedaży w naszym kraju? Czy niska cena oznaczać będzie kiepskiej jakości urządzenie? Czy może wręcz przeciwnie? Na te pytania poznamy odpowiedzi już wkrótce.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!