Data modyfikacji:

Samsung Galaxy A24 - wyciekła specyfikacja nowego budżetowego smartfona

Dzięki informacjom do jakich dotarł izraelski serwis Gadgety, poznaliśmy wygląd oraz potencjalną specyfikację techniczną telefonu Samsung Galaxy A24, bezpośredniego następcy modelu Galaxy A23, który jest najbardziej budżetowym telefonem w katalogu producenta. Produkty z serii są lubiane ze względu na solidną jakość oraz niską cenę i wybierane przez osoby, którym nie zależy na najbardziej wydajnych podzespołach lub technicznych nowinkach.
Jak widać na załączonej grafice, będącej częścią przecieku, Galaxy A24 zmienił dość znacząco wygląd w stosunku do poprzednika. Samsung użył tutaj designu zbliżonego do tego używanego przez jego tegoroczne flagowce z linii Galaxy S23. Jeżeli wierzyć informacjom Gadgety, nowy telefon ma zostać wyposażony w ekran SuperAMOLED o przekątnej 6,5 cala, korzystający z technologii FHD+ i wyświetlający obraz z częstotliwością odświeżania 90 Hz. Na pokładzie miałby się znaleźć procesor MeidaTek Helio G99, 4GB pamięci RAM oraz 128GB miejsca na zapisywanie danych, które wciąż można rozszerzyć dzięki kartom microSD.
W przypadku aparatów, użytkownicy modelu mogą liczyć na trzy obiektywy (w A23 były cztery), pierwszy z matrycą 50MP, drugi 5MP i trzeci szerokokątny 2MP. Dodatkowo z przodu znajdą oni kamerę selfie 13MP (tu lekka poprawa względem poprzedniego modelu z 8MP sensorem). Urządzenie ma zasilać bateria o pojemności 5000 mAh, ze wsparciem dla szybkiego ładowania 25W. Z boku obudowy nie zabraknie też wejścia słuchawkowego 3,5 mm.