Data modyfikacji:

Samsung Galaxy Z Flip 4 - składany smartfon, na który warto wydać pieniądze podczas Black Friday

Samsung Galaxy Z Flip 4 to idealny smartfon dla tych, którzy pragną wyróżniać się i mieć funkcjonalny smartfon. Ten sprzęt ma do zaoferowania wiele możliwości i interesujących funkcji. Z Flip 4 absolutnie nie jest nudny – składana konstrukcja pozwala korzystać z dolnej powłoki w formie podparcia. Częściowo złożony telefon sam stoi – nie potrzeba dodatkowego stojaka. To z kolei można wykorzystać w trakcie rozmów wideo. Co jeszcze ma do zaoferowania ten smartfon?
Stan na 24.11.2022 r. godz. 8.00
galaxy z flip 4

Co daje składana konstrukcja Samsung Galaxy Z Flip 4?

Podział wyświetlacza na dwie części wynikające ze składanego ekranu to bardzo przydatna propozycja. Na górze można np. podglądać treści, a na dole elementy sterujące. Dodatkowo część funkcji pracuje na mniejszym wyświetlaczu zewnętrznym. Nie ma potrzeby, aby ciągle otwierać telefon i aktywować duży ekran. To z kolei przekłada się na oszczędność energii. Smartfon złożony na pół to też mniejszy rozmiar, dlatego bez problemu zmieści się w kieszeni. Po rozłożeniu gwarantuje jednak optymalną powierzchnię.
Pomimo składanej konstrukcji Samsung Galaxy Z Filp 4 jest odporny na działanie wody i pyłu. Obudowa spełnia najwyższe standardy szczelności IP68, dlatego smartfon może wytrzymać nawet całkowite zanurzenie pod wodę.

Czym się wyróżniają oba wyświetlacze?

Wyświetlacz wewnętrzny to AMOLED z przekątną 6,7 cala, odświeżaniem 120 Hz, rozdzielczością 1080 x 2640 px, jasnością szczytową 1200 cd/m2, wsparciem dla HDR10+. Obraz zapewnia płynność koloru, nasycenie, kontrast i jasność wystarczającą do obsługi w słoneczne dni.
Wyświetlacz zewnętrzny to z kolei przekątna 1,9 cala. Można za jego pomocą obsługiwać aparaty tylne do zdjęć i filmów. Pozwala też sterować odtwarzaczem muzyki, ustawić alarm czy wyświetlać widgety. Mniejszy panel jest także dotykowy z technologią AMOLED. Może działać w trybie always on display.

Czym się wyróżnia Samsung Galaxy Z Flip 4?

Galaxy Z Flip 4 to wysoka jakość wykonania – zewnętrzne powierzchnie mają szkło Gorilla Glass Victus+, a ramki boczne są aluminiowe z dodatkową warstwą lakieru. W modelu tym zastosowano dwa głośniki stereo. Dolny jest nieco większy i znajduje swoje ujście na dole obudowy.
Samsung Galaxy Z Flip 4 wyróżnia się też optymalnym akumulatorem 3700 mAh. Działa pełną dobę na jednym naładowaniu. Model ten wyposażono w Snapdragon 8+ Gen 1, czyli najlepszy procesor na rynku. Telefon ma też szybką pamięć masową – UFS 3.1, 8 GB RAM oraz wyświetlacz 120 Hz. To z kolei sprawia, że działa bardzo szybko i efektywnie!
Galaxy Z Flip 4 to system Android 12 i nakładka One UI 4.1.x. Jest to nowoczesny interfejs o niezłej optymalizacji. W ustawieniach ekranu blokady użytkownik może skorzystać z widgetów dla dużego wyświetlacza. Widoczne są po otworzeniu telefonu i podwójnym dotknięciu zegara. Można bez problemu wybierać kolejne widgety, zmieniając ich kolejność. Na małym wyświetlaczu widgety są z kolei ustawiane oddzielnie. Wystarczy je tylko przesunąć w bok, używając przycisku „+”.
Z Flip 4 pozwala też rozszerzyć pamięć RAM za pomocą pamięci masowej UFS 3.1. Można dobierać 2, 4, 6 lub 8 GB dodatkowej pamięci operacyjnej. Ciekawą opcją jest też panel trybu elastycznego. Daje możliwość zdefiniowania, które aplikacje będą go wspierać. Gdy zegnie się telefon, wtedy widok dzieli się na podgląd treści górnych i elementy sterujące na dole. Tu też są dodatkowe elementy, wspólne dla aplikacji Flex, tzn. zrzut ekranu czy kontrola jasności.

Ile kosztuje Samsung Galaxy Z Flip 4?

Samsung Galaxy Z Flip 4 w wersji 128 GB znajdziesz już od 3599 złotych. Model dostępny jest między innymi w ofercie:
 • Media Markt za 4299 zł
 • Electro.pl za 4299 zł
 • Morele za 4269 zł
 • SuperTech za 4123,99 zł
 • Mirapol Next za 3599 zł
 • Poprzednia generacja Samsung Galaxu Z Flip 3

  Szukasz oszczędności podczas zakupów Black Friday? Zwróć uwagę na poprzednią generację składanego telefonu. Model w wersji 256 GB jest teraz dostępny w ofercie Proshop w cenie 3333 zł, taniej aż o 31%.
  samsung galaxy z flip 3
  Karolina Grad
  Karolina Grad

  Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!