Data modyfikacji:

Sony WF-1000XM5 - wiemy jak będą wyglądać nowe słuchawki TWS Sony

Bezprzewodowe słuchawki Sony WF-1000XM4 są niezwykle popularnym wyborem w swojej kategorii, cenione ze względu na jakość dźwięku oraz design. Wygląda na to, że producent przygotowuje się do wprowadzenia na rynek następcy modelu, który posiadać będzie oznaczenie Sony WF-1000XM5. Do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia prototypowej wersji urządzenia, pozwalające nam w części poznać plany Sony i ewentualne nowe funkcje, z jakich będą mogli skorzystać jego właściciele.
słuchawki sony
Za przecieki odpowiada Walkman Blog, którego załoga dotarła do kilku fotografii, przedstawiających same słuchawki oraz ich etui. Fotografie sugerują, że będą one miały nieco bardziej opływowy design od poprzednika, co może poprawić komfort dłuższego słuchania muzyki lub innych materiałów audio. Informacje umieszczone na obudowie etui (najprawdopodobniej będzie ono mniejsze od tego z Sony WF-1000XM4) sugerują również, że sprzęt zaoferuje szybszy czas ładowania.
Co więcej, producent zdecydował się też, zgodnie z sugestiami użytkowników poprzednich modeli z serii WF-1000XM, umieścić diodę informującą o przebiegu uzupełniania baterii na zewnątrz futerału. Dzięki temu nie trzeba już go otwierać za każdym razem, by sprawdzić, czy słuchawki są już gotowe do użycia. Dobą wiadomością jest też z pewnością obecność modułu bezprzewodowego ładowania etui, ta metoda pobierania energii jest coraz popularniejsza, dlatego nie dziwne jest to, że Sony zdecydowało się na zaimplementowanie jej w nowym sprzęcie.
Na razie trudno powiedzieć, kiedy słuchawki Sony WF-1000XM5 mogą trafić na półki sklepowe. W najbliższych miesiącach powinniśmy spodziewać się oficjalnej zapowiedzi urządzenia, bowiem zdjęcia pochodziły z fabryki w Chinach współpracującej z japońskim gigantem, oznacza to, że przygotowuje się ona już do produkcji nowego modelu.