Data modyfikacji:

Sony wprowadza do sprzedaży nowego walkmana

Sony ogłosiło, że jeszcze w tym miesiącu wprowadza do sprzedaży nowy model Walkman oznaczony numerem NW-A306. Wbrew pozorom, ta legendarna marka odtwarzaczy muzycznych, która narodziła się 44 lata temu, wciąż cieszy się zainteresowaniem konsumentów, po części z powodów czysto nostalgicznych, a po części z potrzeby posiadania nowoczesnego urządzenia dedykowanego ulubionym piosenkom, podcastom lub audiobookom. Na sprzęt tego typu decyduje się coraz więcej osób, pragnących odłączyć się od sieci i rozpraszającego ich uwagę smartfona.
Nowy Walkman NW-A306, jest tańszym wariantem dostępnego już w sprzedaży modelu NW-ZX707. Sprzęt waży 113 gramów i posiada wbudowanym dotykowym wyświetlacz o przekątnej 3,6 cala oraz rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Odwołując się do historii marki, podczas korzystania ze sprzętu ekran może wyświetlać animację przedstawiającą odtwarzaną kastę magnetofonową.
Walkman NW-A306 przeznaczony jest przede wszystkim do słuchania i pobierania muzyki z najpopularniejszych serwisów streamingowych, takich jak Spotify, w formatach MP3 oraz FLAC. Bateria walkmana pozwala odtwarzać pliki w najwyższej możliwej jakości do 36 godzin. W Europie dostaniemy model z 32 GB wolnego miejsca na zapisanie danych, ale w Japonii dostępny będzie też wariant 64 GB. Sugerowana cena modelu to 399 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje około 1800 złotych.