Data modyfikacji:

Pralko-suszarka slim – ranking najlepszych

Przedstawiamy ranking najlepszych pralko-suszarek slim, które zaprojektowane zostały z myślą o ciasnych i wąskich pomieszczeniach, a także podstawowe informacje na temat tych urządzeń.

pralko-suszarka
Wolnostojące suszarki do prania nie są w stanie zdobyć znaczącej popularności w Polsce, przede wszystkim za sprawą niewielkich rozmiarów naszych mieszkań i domów. Nie oznacza to jednak, że nie możemy skorzystać z zalet tego sprzętu. Rozwiązaniem są tutaj pralko-suszarki, które w wersji silm zmieszczą się bez problemu nawet w bardzo ciasnej łazience w bloku.

Zalety pralko-suszarek

Pralko-suszarki łączą w sobie funkcje zwykłej pralki oraz wolnostojącej suszarki. Przyśpieszają one znacząco pranie i pozwalają zapomnieć wreszcie o wywieszaniu ubrań na tarasie, balkonie czy w łazience. W ostatnich latach ceny tych urządzeń też znacząco spadły i czasami znajdziemy je w cenach zbliżonych do zwykłych pralek. Które pralko-suszarki to sprzęt klasy slim? 

Pralko-suszarki slim to urządzenia o bardziej kompaktowych wymiarach, które ułatwiają ich ustawienie w wąskich przestrzeniach. Warto podkreślić, że bardziej kompaktowe wymiary odnoszą się przede wszystkim do głębokości i ewentualnie wysokości sprzętu. Szerokość pralko-suszarek, bez względu na klasę, oscyluje zazwyczaj w graniach 59-60 centymetrów, co jest wypadkową średnicy montowanych w nich drzwi (praktycznie wszystkie urządzenia na rynku to sprzęt ładowany od frontu). Co prawda, nie ma przyjętych z góry standardów klasyfikujących urządzenie jak slim, ale możemy przyjąć, że jego głębokość wynosi zazwyczaj od 45 do nieco ponad 50 centymetrów. Standardem w przypadku najpopularniejszych pralko-suszarek jest głębokość od 54 centymetrów wzwyż.

Kiedy decydujemy się na pralko-suszarkę slim?

Na zakup pralko-suszarki slim decydujemy się zazwyczaj, kiedy w naszej łazience, kuchni lub pralni nie ma wystarczająco dużo miejsca na ustawienie pełnowymiarowej pralki. Dużą zaletą bardziej kompaktowych urządzeń jest także możliwość ich łatwiejszej instalacji w zabudowie, ustawiając je np. na dużym regale, pozwala zaoszczędzić dodatkowe miejsca w pomieszczeniu. Wadą sprzętu tego typu będzie jednak nieco mniejsza pojemność bębna, przez co najlepiej sprawdzi się on w małych gospodarstwach domowych.

Ranking najlepszych polecanych pralko-suszarek slim

1. Pralko-suszarka LG Vivace V500 slim ThinQ F2DV5S8S0

Pierwsze miejsce w rankingu pralko-suszarek slim zajmuje propozycja od koreańskiego LG. Jej głębokość wynosi zaledwie 47 centymetrów. Ładowność bębna podczas prania to 8,5 kg, podczas trybu suszenia zmniejsza się jednak do około 5 kg. Urządzeniem sterujemy przy pomocy dużego i czytelnego wyświetlacza lub dedykowanej aplikacji mobilnej pozwalającej skorzystać z wielu dodatkowych opcji.

2. Pralko-suszarka Samsung WD8NK52E0AW 

Druga pozycja w rankingu należy do kompaktowego modelu Samsunga, którego głębokość wynosi nieco ponad 45 cm. Dzięki konstrukcji silnika sprzęt odznacza się cichą, a także bardzo wydajną pracą. Dodatkową zaletą jest funkcja aktywnej piany, 14 programów prania i suszenia oraz możliwość automatycznego czyszczenia bębna.

3. Pralko-suszarka Beko HTV7616XW

Pralko-suszarka od Beko o głębokości 45 cm. Maksymalna ładowność bębna wynosi 7 kg podczas prania oraz 4 kg podczas suszenia. Model oferuje wiele trybów pracy, w tym program antyalergiczny, dla ubrań syntetycznych oraz z bawełny itd. Dodatkowo posiada także blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi.

4. Pralko-suszarka Haier I-PRO 7 HWD80-B14979

Zajmująca czwarte miejsce pralko-suszarka firmy Haier to model o głębokości 46 cm oraz pojemności bębna do 8 kg. Posiada on bardzo cichy silnik indukcyjny a także antybakteryjny system prania ABT oraz funkcję i-Refresh, która usuwa z powierzchni tkanin zapachy, drobny kurz i alergeny, jednocześnie zmniejszając ilość zagnieceń.

5. Pralko-suszarka Samsung WD8NK52E0ZX

Kolejna pralko-suszarka od Samsunga, tym razem mamy do czynienia z modelem zamkniętym w gustownej srebrnej obudowie, którego głębokość wynosi 45,6 cm. Maksymalna ładowność bębna podczas prania to 8 kg, a w trakcie suszenia 5 kg. Użytkownicy sprzętu wybiorą jeden z kilkunastu trybów pracy, w tym funkcję czyszczenia bębna.

6. Pralko-suszarka Candy RapidO ROW4854DWME/1-S

Pralko-suszarka firmy Candy i równocześnie największe urządzenie w rankingu, którego głębokość wynosi ok. 53 cm. Maksymalna ładowność bębna w jego przypadku to 8 kg (pranie) lub 5 kg (suszenie). Sprzęt pozwala na dorzucanie ubrań podczas pracy i dysponuje dodatkowymi funkcjami smart, które np. automatycznie dopasowują obroty silnika do ilości i wagi suszonych ubrań.

7. Pralko-suszarka Whirlpool FWDG 961483 WSV EE N

Na koniec zostawiliśmy model przygotowany przez firmę Whirlpool. To również nieco większy model, którego pojemność wynosi 9 kg (pranie) lub 6 kg (suszenie). Silnik indukcyjny gwarantuje jego cichą pracę. Kilkanaście trybów pracy oraz specjalny system 6th senes pozwoli zaoszczędzić zużywaną wodę i energię, a także nasz czas.
autor: Michał Kułakowski