Data modyfikacji:

Radio łazienkowe: jakie radio do łazienki wybrać?

Marzysz o relaksującej kąpieli przy dźwiękach ulubionej muzyki? Zainwestuj w radio łazienkowe. Wyróżniamy wiele rodzajów tych urządzeń: radio łazienkowe podtynkowe, sufitowe, z czujnikiem ruchu... Zobacz, jakie radio do łazienki wybrać.

radio łazienkowe

Radio łazienkowe: dlaczego warto mieć radio w łazience?

Pisaliśmy już o zaletach, jakie ma małe radio do kuchni. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się radiom do łazienki.

Radio łazienkowe to wspaniały gadżet dla wszystkich miłośników spędzania długich godzin w wannie. W końcu najlepiej czas mija przy dźwiękach muzyki! Relaksująca kąpiel przy odprężającej piosence, a może poranna toaleta z ulubioną audycją? Ty wybierasz!

Zwykłe radia są bardzo wrażliwe na działanie wilgoci czy też pary wodnej, dlatego też do łazienki nadają się jedynie urządzenia o specjalnych właściwościach. Wyróżniamy kilka ich rodzajów:

  • radio łazienkowe podtynkowe do zabudowy
  • radio łazienkowe sufitowe
  • radio łazienkowe wbudowane w kabinę prysznicową
  • radio łazienkowe z czujnikiem ruchu
  • wodoodporny głośnik bluetooth zamiast radia łazienkowego

Jakie radio do łazienki wybrać?

Najpierw zastanów się, na czym najbardziej ci zależy. Jeśli marzysz o długich kąpielach przy ulubionej audycji, postaw na podtynkowe radio łazienkowe, które możesz umieścić w ścianie lub w kafelkach pod wanną. Zagwarantuje ci to wspaniałe wrażenia dźwiękowe.

Zamiast kąpieli wolisz orzeźwiające prysznice? Wybierz radio łazienkowe wbudowane w kabinę. Jeśli natomiast cenisz sobie wolność i wygodę, postaw na głośnik lub radio na bluetooth. Będziesz mógł nosić je ze sobą, gdzie tylko zechcesz.

Przeczytaj także:Jak urządzić łazienkę?

Niektóre radia łazienkowe są ponadto wyposażone w dodatkowe udogodnienia – kalendarz, czujnik ruchu, zdalne sterowanie... Jak montować poszczególne rodzaje, na jakiej zasadzie działają? Opisujemy poniżej.

Radio łazienkowe podtynkowe do zabudowy

Radio podtynkowe do łazienki to nowoczesne i praktycznie rozwiązanie, które wymaga jednak nieco zachodu. Montuje się je w ścianie, pod kafelkami. Dzięki temu instalacja jest całkowicie chroniona przed działaniem wilgoci i zalaniem. Żadne kable czy głośniki nie wystają ze ścian, a łazienka wciąż prezentuje się elegancko i nienagannie.

Dzięki radiu łazienkowemu podtynkowemu dźwięk roznosi się nie tylko pod prysznicem, lecz w całym pomieszczeniu. Jak sterować takim radiem? Zazwyczaj w ścianie montuje się dyskretny panel sterowania, na którym można włączać radio, przełączać stacje itd.

W Internecie znajdziesz nawet radia łazienkowe do zabudowy, które są połączone z oświetleniem. Wyobraź sobie relaksującą kąpiel z delikatnym światłem i odprężającą muzyką. Brzmi dobrze, prawda?

Radio łazienkowe sufitowe

Radio sufitowe do łazienki działa na podobnej zasadzie jak poprzednie, z tą różnicą, że montuje się je nie w ścianie, lecz w suficie. Z tego powodu montaż radia łazienkowego sufitowego najlepiej zaplanować już przy remoncie. Urządzenie gwarantuje wspaniałe wrażenia dźwiękowe – muzyka dobiega w końcu znad głowy.

Sufitowym radiem łazienkowym steruje się zazwyczaj za pomocą pilota. Niektóre urządzenia mają wbudowany czujnik ruchu lub są połączone z oświetleniem. To świetny bajer dla wszystkich fanów nowych technologii i nie tylko.

Radio do łazienki wbudowane w kabinę prysznicową

Radio łazienkowe wbudowane w kabinę to świetny wybór dla wszystkich fanów długich, gorących pryszniców. Jak działa to urządzenie? Jest na stałe wmontowane w kabinę, a muzyka lub audycje radiowe otaczają cię ze wszystkich stron.

W środku prysznica znajduje się panel sterowania, na którym możesz wybierać i przełączać stacje bez wychodzenia z kabiny! Niektóre nowoczesne urządzenia są wyposażone również w telefon oraz odtwarzacz mp3.

Największym plusem radia wbudowanego w prysznic jest fakt, że do jego instalacji nie trzeba nic rozkręcać, rozbijać tynku itp. Wystarczy, że kupisz odpowiednią kabinę i zamontujesz ją w swojej łazience.

Radio łazienkowe z czujnikiem ruchu

Jesteś fanem nowoczesnych technologii i gadżetów? Wybierz radio łazienkowe z czujnikiem ruchu! Urządzenie jest rozszerzoną wersją radia podtynkowego do zabudowy. Montuje się je w ścianie lub w suficie, a następnie wybiera odpowiednie ustawienia na panelu sterowania.

Takie radio łazienkowe reaguje na ruch. Ulubiona stacja włącza się, gdy tylko wchodzisz do pomieszczenia. Możesz również zintegrować urządzenie z oświetleniem. Wtedy cała instalacja włącza się, gdy któryś z domowników wchodzi do łazienki i wyłącza się po wyjściu.

Radio łazienkowe z czujnikiem ruchu jest wodoodporne, dlatego nie musisz obawiać się, że ulegnie zachlapaniu. Nie psuje się również od wilgoci panującej w pomieszczeniu. Nowoczesne modele mogą być wyposażone także w zegar, kalendarz czy też inne funkcje.

Wodoodporny głośnik bluetooth zamiast radia łazienkowego

Marzysz o kąpieli z dźwiękami ulubionej muzyki, ale nie chcesz montować radia łazienkowego? Zainwestuj w wodoodporny głośnik bluetooth! Takie urządzenie jest odporne na zachlapanie, dlatego bez problemu możesz położyć je na brzegu wanny czy obok prysznica. Niektóre nowoczesne głośniki bluetooth potrafią nawet pływać po powierzchni wody.

Urządzenie nie musi cały czas znajdować się w łazience, dlatego idealnie sprawdzi się nawet w małym mieszkaniu. Możesz zabrać je na ferie lub wakacyjny wyjazd albo po prostu przenosić z pokoju do pokoju. W Internecie znajdziesz również radia łazienkowe bluetooth, które są wodoodporne. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Autorka: Olga Wacholc