Ranking soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to znakomity zamiennik dla okularów. Są bardzo komfortowe i nie utrudniają nam codziennych aktywności. Nie zaparowują po wejściu z zimnego do nagrzanego pomieszczenia. Można je nosić podczas uprawiania sportów bez obaw, że zostaną uszkodzone jak okulary, w które może uderzyć piłka czy które mogą spaść. Uwielbiasz nurkować, ale cierpisz na krótkowzroczność? Wystarczy, że na soczewki kontaktowe założysz okulary podwodne.

Między innymi z tych powodów coraz więcej osób zastępuje okulary soczewkami kontaktowymi. Aby spełniały swoją podstawową funkcję, czyli umożliwiały prawidłowe widzenie, muszą być właściwie dobrane. Nie wiesz, jakie soczewki kontaktowe wybrać? Sprawdź ranking soczewek. Znajdziesz w nim soczewki dla krótko- i dalekowidzów.

Czym się różnią soczewki miękkie od twardych i które wybrać?

Ze względu na materiał wykonania wyróżnia się soczewki miękkie i twarde. Te pierwsze są zrobione z hydrożelu lub mieszaniny hydrożelu i silikonu. Soczewki hydrożelowe są bardziej miękkie. Po ich założeniu zapominasz, że w ogóle masz soczewki. Zaletą soczewek silikonowo-hydrożelowych jest natomiast bardzo wysoka przepuszczalność tlenu.

Ceneo.pl zdecydowanie poleca soczewki miękkie, które są łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu, a ich noszenie jest nieodczuwalne. Niektóre choroby oczu wykluczają jednak możliwość noszenia soczewek miękkich. Pozostają wtedy soczewki twarde wykonane ze szkła organicznego. Są bardzo sztywne, więc o wiele trudniej się je zakłada i zdejmuje.

Jednodniowe czy miesięczne – jak długo nosić soczewki?

Soczewki kontaktowe różnią się między innymi czasem użytkowania, który może wynosić od jednego dnia do nawet roku. Soczewki jednodniowe nie wymagają żadnej pielęgnacji – po prostu na koniec dnia je wyrzucasz do kosza. Ceneo.pl poleca soczewki jednodniowe osobom z alergiami oraz wrażliwymi oczami.

Soczewki dwutygodniowe czy miesięczne należy codziennie zdejmować, przemywać płynem, a następnie przechowywać przez co najmniej cztery godziny w ciągu doby w specjalnym opakowaniu. Obawiasz się, że będziesz zapominać o wymianie soczewek na nowe? Twoje oczy same odczują, że skończył się okres przydatności soczewek. Soczewki kwartalne i roczne są zdecydowanie mniej popularne od pozostałych typów.

Soczewki kontaktowe do zadań specjalnych

Dwie główne wady wzroku to krótko- i dalekowzroczność. Jeżeli masz którąś z tych wad, wybierz soczewki sferyczne. Cierpisz na astygmatyzm? Mamy dla Ciebie soczewki toryczne.

Po soczewki kontaktowe sięgamy ze względu na komfort, ale też estetykę. Nie każdy dobrze wygląda i dobrze się czuje w okularach. Ale to nie jedyny sposób wpływania na nasz wygląd przez soczewki. W ofercie popularnych oraz doświadczonych producentów, takich jak Bausch & Lomb, Johnson & Johnson, Maxvue Vison, znajdziesz kolorowe soczewki kontaktowe. Dzięki nim możesz dowolnie zmieniać barwę swoich oczu.

Pełen komfort całą dobę

Bardzo ważna jest odpowiednia moc soczewek kontaktowych. Absolutnie nie dobieraj jej samodzielnie. To, jaką moc soczewek powinieneś nosić, musi określić okulista. Pamiętaj również o regularnym badaniu oczu. Zgłaszaj się do kontroli u okulisty minimum raz w roku.

Bez względu na to, jakie soczewki z naszego rankingu wybierzesz, będziesz się w nich czuć w stu procentach komfortowo i bezpiecznie. Nawet najtańsze soczewki z zestawienia Ceneo.pl zagwarantują doskonałe widzenie.


Sprawdź akcesoria do soczewek