Data publikacji:

Samsung Galaxy S22 Plus vs Samsung Galaxy S21 Plus. Porównanie smartfonów Samsung

Koreański Samsung pozostaje od lat globalnym liderem wśród wytwórców urządzeń mobilnych. Producent regularnie zaskakuje interesującym technicznymi innowacjami i jest ceniony przez konsumentów za jakość oraz solidność wykonania swoich produktów. Przyjrzyjmy się zatem, jak w bezpośrednim porównaniu wypadają dwa smartfony firmy z serii Galaxy S Plus, których premierę dzieli zaledwie rok. Pora na pojedynek Samsung Galaxy S22 Plus vs Samsung Galaxy S21 Plus.
Samsung Galaxy S22 Plus vs Samsung Galaxy S21 Plus

Samsung Galaxy S21 Plus – specyfikacja

Na początek pojedynku Samsung Galaxy S22 Plus vs Samsung Galaxy S21 Plus przyjrzyjmy się starszemu modelowi. Światowa premiera Samsunga Galaxy S21 Plus nastąpiła 29 stycznia 2021 roku. Kiedy telefon pojawił się na rynku ,był przywitany z mieszanymi uczuciami, względem wersji S20 Plus stracił bowiem port na kartę microSD oraz zakrzywiony ekran. Pod innymi względami był on jednak krokiem na przód.
Producent zainstalował w modelu wysokiej jakość ekran AMOLED o przekątnej 6,7 cala, który pracuje w częstotliwości 120 Hz. Za działanie urządzenia odpowiada szybki układ Exynos 2100 oraz 8GB RAM-u. Samsung przygotował dwa warianty urządzenia – z 128 lub 256 GB wewnętrznej pamięci.
Jeżeli mowa o kamerach, Samsung Galaxy S21 Plus wyposażony został w trzy tylne obiektywy – 12 Mpix (szerokokątny), 12 Mpix (główny) i 64 Mpix (teleobiektyw), które w estetyczny sposób zostały zintegrowane z ramką urządzenia. Układ pozwala na robienie zdjęć z trzydziestokrotnym zoomem, a oprogramowanie oferuje wiele dodatkowych funkcji fotograficznych. Model korzysta z baterii o pojemności 4800 mAh, oferując superszybkie ładowanie 25 W oraz wsparcie dla indukcyjnych ładowarek 15 W. Jego waga wynosi 172 gramy.
Sprawdź inne porównania flagowców Samsunga

Samsung Galaxy S22 Plus – specyfikacja

A jak w zestawieniu Samsung Galaxy S22 Plus czy Samsung Galaxy S21 Plus wypada nowy flagowiec? Samsung Galaxy S22 Plus zadebiutował w lutym 2022 roku. Model wprowadził szereg mniejszych i nieco większych modyfikacji do konstrukcji S21 Plus. Po pierwsze, sprzęt oferuje ciut mniejszy ekran o przekątnej 6,6 cala, który jest jednak jaśniejszy od poprzednika (1750 nitów w porównaniu do 1300 nitów u S21 Plus). Na pokładzie znajdziemy też nowszy procesor Exynos 2200, który według producenta jest o blisko 20 procent szybszy. Sprzęt korzysta z 8 GB pamięci RAM i sprzedawany jest w dwóch wariantach miejsca na dane – z 128 lub 256 GB.
W przypadku układu fotograficznego zaszły większe zmiany, producent ulepszył bowiem aparat szerokokątny, a także poprawił oprogramowanie i działanie pozostałych obiektów. Nieco mniejszą baterię (4500 mAh) rekompensuje wydajniejsza funkcja szybkiego ładowania o mocy 45 W. Podobnie jak poprzednik, Galaxy S22 Plus korzysta też z ładowarek indukcyjnych o mocy 15 W. Waga smartfona jest minimalnie niższa i wynosi 168 gramów.

Samsung Galaxy S22 Plus czy Samsung Galaxy S21 Plus?

Starcie Samsung Galaxy S22 Plus vs Samsung Galaxy S21 Plus nie ma jednoznacznego zwycięzcy. W testach wydajności oba modele są do siebie niezwykle zbliżona, a ewentualne różnice są minimalne. Atutem S22 Plus jest nieco lepsza kamera, ale z drugiej strony S21 Plus ma ciut większy (choć mniej jasny) ekran, większą baterię oraz wygodniejszą w trzymaniu obudowę, za co odpowiadają jej lekko zaokrąglone brzegi. Design nowszego smartfona stawia z kolei na płaskie powierzchnie i proste brzegi, co nie będzie podobać się wszystkim fanom Samsunga.
Zdjęcie: Samsung