Data modyfikacji:

Pojedynek topowych smartfonów. Samsung Galaxy S22 Ultra vs Motorola Edge 30 Pro

Samsung Galaxy S22 Ultra vs Motorola Edge 30 Pro – zastanawiasz się, który z tych smartfonów wybrać? W naszym najnowszym artykule sprawdzisz podobieństwa i różnice pomiędzy tymi dwoma topowymi urządzeniami.
Pojedynek topowych smartfonów

Samsung Galaxy S22 Ultra vs Motorola Edge 30 Pro

Smartfony Samsung i Motorola cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku. Zarówno Motorola Edge 30 Pro, jak i Samsung Galaxy S22 Ultra to wysokiej klasy smartfony, z sztandarowych serii obu marek. Jakie są pomiędzy nimi podobieństwa i różnice? Dokładnie je opiszemy w poniższym artykule.
Samsung Galaxy S22 Ultra jest bardzo podobny do swoich poprzedników z serii. Posiada on jednak bardziej kanciasty kształt oraz rysik S Pen chowany wewnątrz obudowy telefonu. Ponadto metalowy tył telefonu jest błyszczący, a obiektywy są wbudowane w panel, nie są odrębną, wystającą wyspą. Natomiast Motorola Edge 30 Pro posiada bardziej opływowy kształt, a ekran nie został zakrzywiony na boczne krawędzie. W przypadku tego modelu obiektywy tworzą małą wyspę wystającą poza tylną obudowę.
Motorola Edge 30 Pro posiada ochronę wyświetlacza Corning Gorilla Glass. Tak samo jak w przypadku Samsung Galaxy S22 Ultra.
Przeczytaj także, który telefon zwycięża w pojedynku Samsung Galaxy S22 Ultra czy iPhone 13 Pro Max
Czym charakteryzują się wyświetlacze w obu modelach? Motorola to POLED, a więc 16M kolorów, 144 Hz oraz ekran o wymiarach 1080 x 2400 px (6,70"). Zaś Samsung to Dynamic AMOLED, 120 Hz i ekran 1440 x 3080 px (6,80").
W obu smartfonach postawiono na wysoką pojemność baterii oraz szybkie ładowanie.
Samsung Galaxy S22 Ultra to pojemność baterii 5000 mAh oraz ultraszybkie ładowanie 45 W, które pozwala na dłuższe korzystanie ze smartfona. Zaś Motorola Edge 30 Pro to niecałe 5000 mAh, a dokładniej 4800 mAh, które uzupełniono ładowarką TurboPower 68 W. Dzięki niej naładowanie baterii do 50% trwa zaledwie 15 minut.

Samsung Galaxy S22 Ultra czy Motorola Edge 30 Pro – aparat

Samsung Galaxy S22 Ultra to profesjonalny aparat posiadający aż pięć obiektywów:
  • szerokokątny z Super Clear Glass oraz optyczną stabilizacją obrazu (OIS),
  • aparat ultraszerokokątny 12 Mpix,
  • aparat z teleobiektywem 3x z optyczną stabilizacją obrazu (OIS),
  • aparat z teleobiektywem 10x z optyczną stabilizacją obrazu (OIS),
  • aparat przedni 40 Mpix.
Takie wartości umożliwiają wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie filmów w doskonałej jakości nawet nocą.
Motorola Edge 30 Pro posiada również profesjonalne funkcje fotograficzne. Posiada on system trzech aparatów o wysokiej rozdzielczości. W tym obiektyw:
  • ultraszerokokątny + Makro 50 Mpix,
  • główny 50 Mpix,
  • czujnik głębi pozwalający na wykonywanie zdjęć z miękkim, naturalnym rozmyciem tła,
  • przedni, do selfie 60 Mpix.
Motorola Edge 30 Pro umożliwia także nagrywanie wideo w jakości HDR10+.

Samsung Galaxy S22 Ultra vs Motorola Edge 30 Pro – podzespoły

W Motoroli Edge 30 Pro zastosowano procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen. 1, który gwarantuje znakomitą wydajność. Zaś 12 GB pamięci RAM sprawia, że pobieranie informacji jest znacznie szybsze i bardziej efektywne. Co więcej, powyższy RAM zwiększa przepustowość, ale także zmniejsza zużycie baterii. Takie same wartości RAM posiada także Samsung Galaxy S22 Ultra. Jednak w przypadku tego urządzenia zastosowano również autorski procesor o nazwie Samsung Exynos 2200. W porównaniu z poprzednim modelem Samsunga (Galaxy S21 Ultra) jest on szybszy i bardziej efektywny. Oba smartfony posiadają natomiast system operacyjny w postaci Android 12.
W przypadku pamięci wbudowanej Motorola proponuje dwie opcje: 128 GB, 256 GB. Zaś Samsung to aż cztery możliwości wyboru: 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB.
Oba modele posiadają błyskawiczną łączność 5G. Motorolę Edge 30 Pro charakteryzuje także dual sim.
Zdjęcie: peus80 / Envato Elements