Data publikacji:

Samsung Galaxy S22 Ultra vs Samsung Galaxy S21 Ultra. Pojedynek flagowców

Samsung wciąż jest jednym z najważniejszych graczy na rynku urządzeń mobilnych. Koreański gigant już od kilkunastu lat wyznacza w tej branży trendy oraz oferuje innowacyjne rozwiązania, których zazdrości mu konkurencja. Przekonajmy się zatem, jak w starciu wypadają jego najbardziej premiowe flagowe modele telefonów. Pora na pojedynek Samsung Galaxy S22 Ultra vs Samsung Galaxy S21 Ultra.
Samsung Galaxy S22 Ultra vs Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra – specyfikacja

Nasz pojedynek Samsung Galaxy S22 Ultra czy Samsung Galaxy S21 Ultra zaczniemy od starszego modelu. Samsung Galaxy S21 Ultra zadebiutował w sprzedaży w styczniu 2021 roku. Telefon został bardzo ciepło przyjęty przez fanów marki oraz krytyków. Na pokładzie modelu zainstalowana superszybki układ Exynos 2100, a klienci mogli wybierać pomiędzy wersją z 12 oraz aż 16 GB pamięci RAM.
Uwagę miłośników smartfonów przykuwał też ekran OLED o przekątnej 6,8 cala i rozdzielczości 1440 na 3200 pikseli, który mógł pracować w trybie 120 Hz. Dostępne warianty urządzenia posiadały 128, 256 lub 512 GB wewnętrznej pamięci na dane.
Zobacz pozostałe pojedynki flagowców!
Ogromnym atutem S21 jest jego ultranowoczesny aparat z pięcioma obiektywami na pokładzie. Potrafi on wykonywać zdjęcia w stukrotnym zoomie oraz przy bardzo słabym świetle, a także nagrywać obrazu wideo w rozdzielczości 8K. Poza tym na właścicieli czeka wiele interesujących i unikalnych funkcji fotograficznych. Na koniec nie można też nie wspomnieć o baterii o pojemności 5000 mAh i opcji superszybkiego ładowania 25 W, a także możliwość indukcyjnego uzupełniania energii 15 W.

Samsung Galaxy S22 Ultra – specyfikacja

A jak w konfrontacji Samsung Galaxy S22 Ultra vs Samsung Galaxy S21 wypada nowszy model? Samsung Galaxy S22 Ultra oficjalnie trafił do sprzedaży pod koniec lutego 2022 roku. Pod względem konfiguracji smartfon na pierwszy rzut oka jest niezwykle podobny do S21 Ultra. Nowszy sprzęt również może pochwalić się ogromnym ekranem OLED o przekątnej 6,8 cala, oferującym tryb działania w częstotliwości 120 Hz. Sercem telefonu jest jednak nowy i nieco szybszy procesor Exynos 2200.
Co ciekawe, wśród dostępnych wariantów nie znajdziemy już modelu z 16 GB pamięci RAM; standardowa wersja posiada 8 GB, a premiowa 12 GB. Z drugiej strony, po raz pierwszy w historii serii możemy wybrać telefon z 1 TB wewnętrznej pamięci na dane (poza tym kupimy też modele 128, 256 i 512 GB).
Układ fotograficzny S22 Ultra pozostał praktycznie bez zmian w stosunku do S21 Ultra, nieco lepiej wypad tu tylko obiektyw szerokokątny. Model korzysta z baterii 5000 mAh, oferując superszybkie ładowanie 45 W, oraz wsparcie dla indukcyjnego zasilania 15 W.
Zapewne najpoważniejsze zmiany zaszły w designie smartfona. Producent skorzystał tutaj z wyglądu wycofanych ze sprzedaży telefonów Samsung Galaxy Note, oznacza to, że obudowa posiada ostre i proste brzegi, a jej tył pozbawiony został jakichkolwiek akcentów ozdobnych lub kolorystycznych. Obiektywy nie są więc umieszczone na charakterystycznej „wyspie”. S22 Ultra posiada nawet wbudowany rysik S Pen, znany z linii Galaxy Note.

Samsung Galaxy S22 Ultra czy Samsung Galaxy S21 Ultra?

Pojedynek Samsung Galaxy S22 Ultra vs Samsung Galaxy S21 Ultra trudno rozstrzygnąć na korzyść jednego lub drugiego telefonu. Nowszy model ma ciut lepsze podzespoły oraz można ładować go w nieco szybszym tempie. Najważniejsze różnice mogące zdecydować o zakupie to w sumie kwestia gustu. Na S22 Ultra zdecydują się z pewnością fani serii Galaxy Note. Nie tylko z powodu designu, ale przede wszystkim za sprawą wbudowanego rysika ułatwiającego korzystanie z dużego ekranu oraz wykonywanie operacji w bardziej zaawansowanych aplikacjach.
Zdjęcie: Samsung