Data publikacji:

Samsung S21 vs S21+. Pojedynek flagowców Samsunga

Flagowe telefony Samsung od należą do czołówki najchętniej wybieranych modeli na całym świecie. Korzystają z nich przedsiębiorcy, miłośnicy fotografowania i wielu innych użytkowników. Na szczególną uwagę zasługuje linia Galaxy, w której producent zastosował komponenty najwyższej klasy. Dzięki temu użytkownicy cieszą się szybkim i płynnym działaniem aplikacji, wysoką jakością zdjęć i możliwością korzystania z nowoczesnych funkcji. Jeśli zastanawiasz się, który model telefonu wybrać dla siebie, sprawdź porównanie Samsung S21 vs S21+.
samsung S21 vs S21+

Samsung S21 vs S21+ – wygląd zewnętrzny

W przypadku telefonów Samsung S21 vs S21+ różnice w wyglądzie zewnętrznym są niewielkie. Oba flagowce są smukłe i lekkie. Nieco większy jest model S21+, który cechuje się również nieco wyższą wagą.

Samsung S21 i S21+ dodatkowo są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pyłoszczelność i wodoszczelność na poziomie IP68 gwarantuje ochronę przed wieloma powszechnymi usterkami. Szkoło użyte do wykonania ekranu jest natomiast odporne na upadki, dlatego ryzyko jego pęknięcia jest zminimalizowane.

Samsung S21 vs Samsung S21+ – wydajność i czas pracy na baterii

Wszystkie flagowce z linii Galaxy cechują się wysoką wydajnością. W modelach S21 i S21+ zamontowano procesory Samsung Exynos 2100. Oba telefony umożliwiają korzystanie z wszystkich popularnych aplikacji bez zawieszania i spowalniania pracy sprzętu.

W przypadku pojemności baterii pojedynek pomiędzy modelami wygrywa Samsung S21+. Bateria o pojemności 4800 mAh pracuje dłużej zwłaszcza w przypadku większego obciążenia. Samsung S21 może poszczycić się akumulatorem 4000 mAh, który działa długo na jednym ładowaniu, jednak w przypadku wymagających aplikacji może okazać się zawodny.

W obu smartfonach z serii Samsung Galaxy dostępna jest funkcja szybkiego ładowania. Dzięki niej akumulator uzupełnia się błyskawicznie, nawet gdy ma się niewiele czasu do wyjścia z domu. Bateria w ciągu kilkunastu minut jest naładowana na tyle, że Samsung S21 lub S21+ może pracować przez co najmniej kilka godzin.

Samsung S21 czy S21+? Aparat przedni i tylny

Telefony Samsung S21 i S21+ mają wydajne aparaty. Oba modele są wyposażone w taki sam zestaw obiektywów z tyłu i przodu obudowy. Aparat przedni z trybem portretowym i rozdzielczością 10 Mpix jest przystosowany do robienia naturalnych selfie. Trzy aparaty tylne z doskonałym zoomem cyfrowym i bezstratnym, rozdzielczością 12 Mpix i obiektywem szerokokątnym mogą służyć do wykonywania idealnych zdjęć panoramicznych i pamiątkowych fotografii z podróży.

Aparaty w obu modelach telefonów Samsung Galaxy są wyposażone w silną lampę błyskową LED. Lampa umożliwia wykonywanie wyraźnych zdjęć przy słabym oświetleniu oraz w nocy. Dodatkowo lampa LED zużywa niewiele energii, dlatego bateria w smartfonie nie wymaga ładowania w czasie dłuższych sesji zdjęciowych. Telefon z powodzeniem działa na jednym ładowaniu nawet przez kilkanaście godzin, co pozwala wykorzystać go do fotografowania na wycieczkach krajoznawczych i wakacjach.

Samsung S21 i S21+ – funkcje

Producent wyposażył oba modele w podobne czujniki i zestaw funkcji. Użytkownicy mogą skorzystać między innymi z czytnika linii papilarnych, połączeń oczekujących i konferencyjnych, dyktafonu lub trybu samolotowego. Dzięki temu telefony odpowiadają na zróżnicowane potrzeby osób wykonujących inne zawody i preferujących odmienne sposoby spędzania wolnego czasu.

Wymagający użytkownicy powinni stawiać na model S21+, który działa nieco szybciej i wydajniej na jednym ładowaniu. Pozostali użytkownicy będą zadowoleni w pełni z nieco tańszego Samsunga S21, który pracuje z równie wysoką wydajnością, lecz wymaga częstszego ładowania.

Autor: Monika Kocher