Data publikacji:

Samsung Smart View. Jak działa aplikacja do telewizorów Samsung?

Samsung Smart View umożliwia sterowanie telewizorem bez konieczności posiadania pilota. Z tej funkcjonalności mogą skorzystać posiadacze telewizorów Samsung. Sprawdź, na jakich urządzeniach można ją zainstalować.

Samsung Smart View: co to jest?

Co to jest Samsung Smart View? To aplikacja stworzona do strumieniowania treści znajdujących się na telefonie lub komputerze. Dodatkowo użytkownik może sterować telewizorem bez konieczności sięgania po pilota. Samsung Smart View łączy się z siecią Wi-Fi i jest bardzo proste w konfiguracji. W dalszej części artykułu pokażemy ci, jak poprawnie skonfigurować ją na urządzeniach mobilnych i komputerach.

Na jakich urządzeniach działa Smart View?

Do działania Samsung Smart View konieczne jest posiadanie systemu Android w wersji przynajmniej 4.1 lub iOS 7.0 lub nowszego. W przypadku komputerów PC obsługiwany są systemy Windows 7,8, 8.1 oraz 10. 

Telewizory, które wspiera Samsung Smart View: 

  • 2011 Serie D7000, D8000 i wyższe.
  • 2012 Serie ES7500 E8000 i wyższe.
  • 2013 Serie F4500, F5500 i wyższe (poza serią F9000 i wyższymi).
  • 2014 Serie H4500, H5500 i wyższe (z wyjątkiem serii H6003, H6103, H6153, H6201 oraz H6203).
  • 2015 Serie J4500, J5500 i wyższe (z wyjątkiem serii J6203).
  • 2016 Serie K4300, K5300 i wyższe.

Samsung Smart View: jak podłączyć?

Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji Samsung Smart View, należy w pierwszej kolejności podłączyć telefon lub komputer do tej samej sieci bezprzewodowej. Po pobraniu aplikacji Smart View i zainstalowaniu jej na smartfonie należy podążać za krokami wyświetlonymi na ekranie urządzenia.

Po chwili powinna pojawić się nazwa telewizora, do którego będziemy się podłączać. Od tego momentu możesz udostępniać wszystkie treści ze swojego urządzenia. Plusem tej aplikacji jest możliwość odtwarzania filmów wraz z napisami!

Co zrobić, gdy Samsung Smart View nie działa? 

Niekiedy zdarza się, że aplikacja Samsung Smart View nie działa poprawnie. Co zrobić w takiej sytuacji? W pierwszej kolejności uruchom aplikację ponownie.

Jeżeli to nie pomaga, to na pilocie telewizora Samsung naciśnij przycisk Smart Hub. Wejdź do sekcji ustawienia, wybierz zakładkę „Ogólne” i przejdź do Menadżera urządzeń zewnętrznych. Następnie naciśnij pole „Menadżer podłączania urządzeń, a dalej wybierz „Lista urządzeń”. Kliknij edytuj i wyczyść wszystkie podłączone urządzenia.

Rozpocznij od nowa podłączenie telefonu do tej samej sieci Wi-Fi. Możesz spróbować odinstalować i zainstalować ponownie aplikację Samsung Smart View. Po wykonaniu tych kroków cały proces powinien zakończyć się pomyślnie. W razie dalszych problemów sprawdź, czy twój telewizor na pewno wspiera aplikację Samsung Smart View. Warto zerknąć na ustawienia routera, bo niekiedy to on może być odpowiedzialny za problemy z połączeniem.

Samsung Smart View to najlepszy sposób na połączenie urządzeń zewnętrznych z telewizorem 

Jeszcze do niedawna popularnym sposobem na połączenie komputera czy telefonu z telewizorem było wykorzystanie przewodu HDMI. Jednak wprowadzenie Samsung Smart View znacznie ułatwiło ten proces i pozwoliło na strumieniowe przesyłanie treści bez użycia kabla. Jeżeli masz kompatybilny telewizor, to bez problemu poradzisz sobie z wykonaniem powyższych kroków!

Autor: Bartłomiej Mazurek