Data publikacji:

Samsung UE55NU7172 czy Samsung UE55NU7102 – porównanie telewizorów

Dwa niezwykle popularne telewizory za około 2000 złotych oferują m.in rozdzielczość 4K, a także funkcje Smart TV. Bardzo zbliżone parametry techniczne sprawiają, że wybór pomiędzy tymi dwoma modelami jest niezwykle trudny. Który telewizor Samsung będzie lepszy? Sprawdź. 

porównanie telewizorów samsung
Telewizory 4K podbijają rynek i na dobre wypierają już modele dysponujące technologią Full HD. Jednym z liderów rynku jest bez wątpienia Samsung, który produkuje świetnie telewizory w bardzo atrakcyjnych cenach.

Bohaterami naszego porównania są 55-calowe modele, oferujące przyzwoite parametry w rozsądnej cenie. Zastanawiasz się, jaki telewizor 4K do 2000 zł będzie najlepszym wyborem? W tym porównaniu poznasz odpowiedź na to pytanie.

Samsung UE55NU7172 – dane techniczne: 

 • przekątna ekranu: 55 cali 
 • rozdzielczość: 3840x2160 
 • częstotliwość odświeżania: 1300 Hz 
 • kontrast dynamiczny: Mega 
 • tryb HDR 10+ 
 • moc głośników: 20W  
 • system Smart TV: Tizen 
 • moduł WI-FI: TAK 

Samsung UE55NU7102 – dane techniczne: 

 • przekątna ekranu: 55 cali 
 • rozdzielczość: 3840x2160 
 • częstotliwość odświeżania: 1300 Hz 
 • kontrast dynamiczny: Mega 
 • tryb HDR 10+ 
 • moc głośników: 20W  
 • system Smart TV: Tizen 
 • moduł WI-FI: TAK 

Jakość i zastosowane technologie obrazu 

Prezentowane telewizory Samsunga oferują rozdzielczość 3840x2160 px, co spełnia standardy 4K. Czterokrotnie wyższa wartość niż Full HD przekłada się na lepszą widoczność. Dzięki temu możesz siedzieć bliżej telewizora widząc jeszcze więcej.

W jednym, jak i drugim modelu zastosowano wsparcie dla technologii HDR 10+. Ma ona za zadanie zwiększenie detali, a także rozjaśnienie ciemniejszych scen.

To przekłada się na idealną widoczność, szczególnie w scenach rozgrywanych w nocy. Telewizory Samsunga mają niezłą częstotliwość odświeżania na poziomie 1300 Hz.

Nawet przy dynamicznych scenach rozmycie obrazu nie jest zauważalne. Aby dokładnie odwzorować naturalne barwy, producent zastosował funkcję PurColor. Nasycenie kolorów jest większe, przez co filmy prezentują się dużo lepiej. Pod względem jakości telewizory 55-calowe nie różnią się praktycznie niczym. 

Obudowa i wymiary 

Konstrukcje 55-calowe nie należą do najmniejszych, ale Samsung zadbał, aby ramki telewizorów były odpowiednio małe. Sama obudowa jest niezwykle cienka, co tylko podkreśla nowoczesny charakter urządzeń.

Ciekawym rozwiązaniem jest Clean Cable Solution. Wszystkie kable są umieszczone w jednym stojaku. Dzięki temu wokół szafki jest zachowany porządek.

Przeczytaj także: 
Smart TV na każdym telewizorze, czyli dlaczego warto kupić Google Chromecast

Telewizory 4K
są bardzo solidnie wykonane z dużą dbałością o szczegóły. Po raz kolejny ciężko znaleźć różnice, które mogłyby skłonić do zakupu konkretnego modelu. 

Funkcje Smart TV w telewizorach Samsunga 

Samsung w swoich telewizorach stosuje autorski system operacyjny Tizen i nie inaczej jest w tym przypadku. Z siecią użytkownik łączy się za pośrednictwem modułu wi-fi. Liczba dostępnych aplikacji jest pokaźna.

Nie brakuje takich serwisów jak Facebook, YouTube, Spotify, HBO GO, Netflix czy Player. Każdy miłośnik dobrych filmów i seriali z pewnością znajdzie coś dla siebie. Pod względem płynności działania oba modele wypadają bardzo dobrze. 

Ceny telewizorów 4K 

Różnica w cenie pomiędzy telewizorami Samsunga jest zauważalna i to może pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. Model UE55NU7172 na Ceneo.pl znajdziesz już za około 1800 złotych. Konkurencyjny  telewizor Samsung UE55NU7102 kosztuje około 1900 złotych.

Może się wydawać, że 100 złotych to nie jest duża kwota, jednak jak mówi pewien slogan reklamowy: "Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?". To zdanie idealnie pasuje do dzisiejszego porównania. 

Mimo że oba telewizory są znakomite, to Samsung UE55NU7172 będzie dla ciebie lepszy. Za niższą cenę otrzymujesz identyczne parametry i nowoczesne wzornictwo. Ten telewizor sprawdzi się u osób, które szukają solidnej konstrukcji wspierającej 4K.