Data publikacji:

Słuchawki do telewizora – jakie wybrać?

Lubisz oglądać w nocy filmy lub seriale, ale przeszkadza to reszcie domowników? Rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w porządne słuchawki, które jakością dźwięku mogą przeskoczyć nawet drogi stacjonarny sprzęt Hi-Fi. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, kupując słuchawki do telewizora, oraz jakimi modelami warto się zainteresować.

Słuchawki do telewizora – jaki rodzaj wybrać?

Słuchawki dzielimy na kilka rodzajów, sposobów komunikacji, stylów konstrukcji i typów transmisji bezprzewodowej. Zaraz obok jakości dźwięku są to najważniejsze parametry, jakimi powinieneś kierować się podczas kupna słuchawek do telewizora. Wyróżniamy aż pięć rodzajów słuchawek – dokanałowe, douszne, nauszne, wokółuszne oraz zauszne. Wiesz już, jakie słuchawki na siłownię wybrać. Z tego artykułu dowiesz się, jakie słuchawki do telewizora będą najlepsze. Jeżeli sprzęt ma być wykorzystywany głównie do oglądania filmów i seriali bądź graniu na telewizorze, to bardzo dobrym rozwiązaniem będą słuchawki nauszne. W ten sposób będziesz w stanie odseparować się od otoczenia, w pełni skupiając swoją uwagę na ekranie.

 1. Sennheiser RS185
 2. JBL E45BT
 3. Sony WH1000XM3
 4. AKG Y50BT
 5. Sony MDR-RD855RK
 6. AKG K912

Słuchawki do telewizora – jaka konstrukcja?

Jeżeli wiesz już, że powinieneś wybrać słuchawki nauszne, to teraz musisz zdecydować, jaką konstrukcję preferujesz. Do dyspozycji masz trzy warianty – konstrukcję otwartą, półotwartą i zamkniętą. Każda z nich ma swoje wady oraz zalety, dlatego w tym przypadku sam musisz zdecydować, na czym bardziej ci zależy.

W przypadku konstrukcji otwartej więcej dźwięku z zewnątrz dociera do twoich uszu, a także fonia wydobywa się na zewnątrz poza słuchawki, przez co mogą słyszeć ją inni lokatorzy. Plusem takiego rozwiązania jest natomiast to, że dzięki (zazwyczaj) dużym siatkom na nausznikach dociera do głowy powietrze. W związku z tym będziesz w stanie dłużej korzystać ze słuchawek.

Konstrukcja zamknięta zapewnia z kolei całkowite odcięcie się od świata. Dźwięk bywa też wtedy wyraźniejszy, a bass zyskuje na głębi. Minusem jest brak dopływu powietrza. Po pewnym czasie uszy się pocą, co powoduje dyskomfort. Konstrukcja półotwarta plasuje się gdzieś po środku.

Bezprzewodowe słuchawki do telewizora

Żeby wygodnie oglądać telewizję lub grać, trzeba siedzieć od telewizora w odpowiedniej odległości. Korzystanie ze słuchawek przewodowych nie jest w takiej sytuacji zbyt komfortowe. Jeśli grasz na konsoli, to zazwyczaj headset możesz podpiąć do pada. W przypadku spędzania czasu przed telewizją, musicie liczyć się z kablem ciągnącym przez cały pokój. Oczywiście pod warunkiem, że będzie tak długi.

Przeczytaj również Jaki pad do PC?

Jakie słuchawki do telewizora wybrać? Zalecałbym kupno słuchawek bezprzewodowych bluetooth do telewizora. W Internecie znajdziesz naprawdę szeroki wybór dobrych słuchawek bluetooth. Jeśli twój TV nie obsługuje tego typu transmisji, to będziesz musiał zaopatrzyć się w dodatkowy odbiornik. Alternatywą są również słuchawki radiowe do telewizora oraz nawiązujące łączność przez Wi-Fi lub NFC.

Jakie bezprzewodowe słuchawki do telewizora wybrać?

Jeżeli szukasz słuchawek do telewizora, zobacz, jakie propozycje dla ciebie przygotowaliśmy

1. Sennheiser RS185 – przewodowe i bezprzewodowe słuchawki do telewizora

Słuchawki do telewizora marki Sennheiser będą idealnym wyborem dla osób, którym zależy na bardzo wysokiej jakości dźwięku oraz otwartej konstrukcji. Urządzenie zostało wyposażone w bardzo wydajne przetworniki, oferujące czysty dźwięk, bez żadnych niepożądanych szmerów czy trzasków. Model RS185 jest dosyć uniwersalny, ponieważ można z niego korzystać w formie bezprzewodowej lub przez podpięcie kabla do telewizora.

Właściwości odsłuchu:

 • dynamika – 106 dB
 • impedancja – 32 Ohm
 • pasmo przenoszenia – 17-22000 Hz

2. JBL E45BT – komfortowe bezprzewodowe słuchawki do telewizora

Nauszne słuchawki do telewizora firmy JBL wykorzystują konstrukcję półotwartą. Wystarczą dwie godziny ładowania akumulatora, żeby można było z nich korzystać bezprzewodowo przez szesnaście godzin. Model E45BT dobrze przylega do głowy, a przy tym nie uciska czaszki dzięki zastosowaniu komfortowego pałąka podszytego materiałem wypełnionym gąbka.

Właściwości odsłuchu:

 • dynamika – 96 dB
 • impedancja – 32 Ohm
 • pasmo przenoszenia – 20-20000 Hz

3. Sony WH1000XM3 – wygłuszające słuchawki do telewizora

Firma Sony, opracowując słuchawki WH1000XM3, zastosowała konstrukcję zamkniętą. Specjalny procesor QN1 HD odpowiada za efektywne osłabianie hałasu z zewnątrz, dzięki czemu urządzenie zapewnia całkowite odcięcie. W słuchawkach wykorzystano 40-milimetrowy przetwornik z ciekłokrystaliczną polimerową membraną, co przekłada się na pełen zakres częstotliwości do 40 kHz. W praktyce oznacza to precyzyjnie odwzorowany dźwięk, który brzmi tak, jak zapragnął tego jego autor.

Właściwości odsłuchu:

 • dynamika – 105 dB
 • impedancja – 47 Ohm
 • pasmo przenoszenia – 4-40000 Hz

4. AKG Y50BT – słuchawki do telewizora z pojemnym akumulatorem

Kolejny przedstawiciel słuchawek do telewizora z zamkniętą konstrukcją. W przeciwieństwie do Sony WH1000XM3 cena jest o wiele bardziej atrakcyjna dla przeciętnego konsumenta. W tym przypadku również wykorzystano 40-milimetrowy przetwornik. Słuchawki posiadają bardzo pojemny akumulator, z którego można korzystać bez przerwy przez ponad dwadzieścia godzin.

Właściwości odsłuchu:

 • dynamika – 115 dB
 • impedancja – 32 Ohm
 • pasmo przenoszenia – 20-20000 Hz

5. Sony MDR-RD855RK – wygodne słuchawki nauszne do telewizora

Słuchawki nauszne Sony powinny zainteresować osoby, które nie planują wydawać zbyt dużo pieniędzy na urządzenie służące do odtwarzania dźwięku. Model MDR-RD855RK ma przydatną stację ładującą, jakiej często nie uświadczysz w droższych modelach bezprzewodowych słuchawek. Wygodne nauszniki i zamknięta konstrukcji także działają na korzyść tego sprzętu.

Właściwości odsłuchu:

 • dynamika – 100 dB
 • impedancja – 36 Ohm
 • pasmo przenoszenia – 10-22000 Hz

6. AKG K912 – budżetowe słuchawki do telewizora

Model K912 to budżetowe słuchawki nauszne o otwartej konstrukcji. Pomimo stosunkowo niskiej ceny gwarantują solidny dźwięk, który bardzo dobrze brzmi podczas oglądania filmów lub seriali. Poduszki w nausznikach przepuszczają dużo powietrza, dzięki czemu można z nich korzystać nawet kilka godzin.

Właściwości odsłuchu:

 • impedancja – 32 Ohm
 • pasmo przenoszenia – 18-20000 Hz