Data publikacji:

Jaki smartwatch z funkcją dzwonienia wybrać?

W dobie inteligentnych urządzeń także zegarki muszą być inteligentne. Smartwatch, czyli inteligentny zegarek, powstał z myślą o osobach, które prowadzą aktywny tryb życia, a dokładniej dbają o swoją aktywność fizyczną. Z ich punktu widzenia ważna była liczba wykonanych kroków, przebyty dystans, pokonana trasa czy spalone kalorie. Jednak z czasem smartwatch zaczął „obrastać” w nowe funkcjonalności związane głównie z monitorowaniem stanu zdrowia. Wyposażony w specjalistyczne chipsety medyczne i odpowiednie czujniki smartwatch potrafi mierzyć tętno, saturację i ciśnienie krwi, a nawet wykonywać proste badanie EKG. Dzięki temu grono jego użytkowników powiększyło się o osoby zainteresowane monitorowaniem i kontrolą stanu zdrowia, w tym osoby przewlekle chore. Z myślą o tych ostatnich powstały smartwatche z funkcją wykrywania upadku i powiadamiania alarmowego z podaniem lokalizacji nieprzytomnej osoby. Najnowsze smartwatche coraz częściej oferują funkcjonalność umożliwiającą prowadzenie rozmów telefonicznych głosowych, a nawet rozmów wideo. Sprawdzamy, kiedy i dlaczego warto się zdecydować na smartwatch z funkcją dzwonienia.

smartwatch

Jaki będzie najlepszy smartwatch z funkcją dzwonienia?

Jaki smartwatch kupić, jeśli chcemy korzystać z opcji prowadzenia rozmów? Wybór zegarka do dzwonienia zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób będziemy z niego korzystać.

Jeśli nie chcemy zabierać ze sobą smartfona, udając się na trening, spacer czy do ogrodu lub zdarza nam się zapominać, aby wziąć go ze sobą, lepszym rozwiązaniem jest smartwatch z kartą SIM. Jednak w tym wypadku będzie to oznaczało także kolejny numer telefonu.

Jeśli smartfon stale nam towarzyszy lub przez większość czasu znajduje się w pobliżu, lepiej wybrać model komunikujący się ze smartfonem za pośrednictwem sieci Bluetooth. Od pewnego czasu używam smartwatcha sparowanego ze smartfonem przez Bluetooth. Świetnie sprawdza się na spacerze, w czasie pracy, a nawet jako zestaw głośnomówiący podczas jazdy samochodem. Smartwatch umożliwia ręczne wybieranie numerów lub korzystanie z kontaktów zapisanych w smartfonie. Przy okazji odbiera powiadomienia i komunikaty pochodzące od wybranych aplikacji, takich jak Skype, WhatsApp itp.

Jaki zegarek dla dziecka z funkcją dzwonienia wybrać?

Jaki smartwatch dla dziecka kupić? W przypadku wyboru zegarka do dzwonienia dla dzieci należy kierować się nie tyle tym, jak wiele i jak ciekawe funkcje oferuje on dziecku, ale na ile umożliwia on rodzicowi zdalną kontrolę nad dzieckiem i jakie funkcjonalności oferuje w tym zakresie. Oczywiście ważne są takie właściwości, takie jak atrakcyjny dla dziecka design, intuicyjność i łatwość obsługi, wytrzymałość i odporność na zabrudzenia czy zachlapanie.

Ponieważ nie ma powodu, aby dodatkowo wyposażać dziecko w smartfon, smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia powinien stanowić autonomiczne urządzenie komunikujące się ze smartfonem rodzica za pośrednictwem sieci komórkowej, wyposażone w kartę SIM, z dostępem do internetu i modułem GPS, który umożliwi dokładniejszą lokalizację dziecka niż sama sieć komórkowa.

Zegarek dla dzieci do dzwonienia. Nasze propozycje

Smartwatch Garett Kids Spark 4G

Smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia Garret Kids Spark 4G to właściwie elektroniczna niania i telefon dla starszych dzieci. Wbudowany system Android oraz technologie 4G LTE, GPS, LBS, Wi-Fi i Bluetooth zwiększają możliwości urządzenia, dzięki czemu smartwatch może oferować znacznie więcej funkcji.

Dzięki karcie microSIM lub nanoSIM z dostępem do internetu od dowolnego operatora zegarek staje się autonomicznym urządzeniem do dwustronnej komunikacji z dzieckiem i monitorowania jego zachowań w darmowej aplikacji SeTracker zainstalowanej na smartfonie rodzica.

Zegarek jest dostępny w dwóch kolorach: różowym i niebieskim, a jego koperta jest wykonana z tworzywa sztucznego. Urządzenie posiada Certyfikat Zgodności i RoHS.

Ten zegarek dla dzieci do dzwonienia umożliwia odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych, w tym wideo rozmów. Książka telefoniczna pozwala na zapisanie do 10 numerów. Zegarek wyposażono w przycisk SOS, po naciśnięciu którego zostaje wysłany komunikat alarmowy nawet do kilku wybranych wcześniej osób. Dziecko może też nagrywać i wysyłać komunikaty głosowe o długości do 15 sekund lub komunikaty SMS. SMS-y przychodzące są wyświetlane na ekranie smartwatcha.

Zegarek dla dzieci do dzwonienia wyposażono w takie funkcje jak krokomierz, budzik, zegar cyfrowy i analogowy, aparat fotograficzny i kamerę. Z punktu widzenia rodzica szczególnie przydatne są takie funkcje jak:

 • lokalizacja - rodzic może śledzić, w czasie rzeczywistym, gdzie znajduje się jego dziecko z dokładnością od kilku do kilkunastu metrów, może też odtworzyć trasę, po jakiej poruszało się dziecko;
 • geo-ogrodzenie - to bardzo ciekawa funkcja umożliwiająca wyznaczenie na mapie obszaru, w którym dziecko może i powinno przebywać, a jeśli go opuści, smartwatch natychmiast powiadomi rodzica o tym zdarzeniu;
 • monitorowanie otoczenia - rodzić może, bez wiedzy dziecka, nasłuchiwać w czasie rzeczywistym odgłosów pochodzących z miejsca, w którym przebywa dziecko;
 • monitorowanie snu - funkcja dostępna w większości tego typu urządzeń, służąca do analizy przebiegu snu;
 • plan lekcji - rodzic może wprowadzić do smartwatcha plan lekcji, aby przypominał dziecku o kolejnych zajęciach;
 • powiadomienie o niskim poziomie naładowania baterii.

Smartwatch Q12 Global Kids

Bardzo tani zegarek do dzwonienia dla dzieci, idealny do zabawy, komunikacji i monitoringu dziecka. Smartwatch jest kompatybilny z systemami Android i OS, wykorzystuje 3G LTE, GPS, LBS, Wi-Fi i Bluetooth. Karta microSIM z dostępem do internetu od dowolnego operatora umożliwia dwustronną komunikację z dzieckiem, a także monitorowanie jego zachowań za pomocą darmowej aplikacji SeTracker zainstalowanej na smartfonie rodzica.

Koperta zegarka jest wykonana z tworzywa sztucznego. Urządzenie posiada certyfikaty dopuszczające zegarek dla dzieci na rynek europejski.

Smartwatch umożliwia dwustronne rozmowy telefoniczne z funkcją czatu obejmujące wyłącznie połączenia z numerami zapisanymi w książce telefonicznej zegarka - maksymalnie 10 numerów. Posiada przycisk SOS, za pomocą którego dziecko, w sytuacji zagrożenia, może wysłać komunikat alarmowy do rodzica. Dziecko może również wysyłać wiadomości głosowe i tekstowe oraz odbierać SMS-y.

Smartwatch posiada aparat fotograficzny i kamerę, budzik, krokomierz i mierzy przebyty dystans. Ciekawostkę stanowi prosta gra matematyczna. Rodzic ma do dyspozycji następujące funkcjonalności:

 • lokalizacja - śledzenie aktualnej pozycji dziecka z dokładnością do kilkunastu metrów, możliwość odtworzenia, minuta po minucie, dziennej trasy dziecka (historia ostatnich trzech miesięcy);
 • monitorowanie obrazem - możliwość obserwacji otoczenia dziecka dzięki zainstalowanej w zegarku kamerze;
 • monitorowanie głosowe - podsłuch tego, co dzieje się w otoczeniu dziecka;
 • strefy bezpieczeństwa - rodzić może wyznaczyć strefy bezpieczeństwa, określając, gdzie dziecko może przebywać w określonych godzinach i dniach tygodnia, a których przekroczenie lub nieobecność w wyznaczonym okresie skutkuje wysłaniem przez smartfon powiadomienia do rodzica;
 • monitor snu;
 • możliwość zdalnego zablokowania smartwatcha, np. na czas lekcji;
 • powiadomienie o niskim poziomie naładowania baterii.
Autor: Roman Frej