Data publikacji:

Na ile starcza nabój SodaStream?

Znasz SodaStream? To poręczne urządzenie, dzięki któremu możesz cieszyć się smakiem i bąbelkami gazowanej wody bez konieczności kupowania jej w butelce. Jak to możliwe? To wszystko za sprawą saturatora i cylindra z dwutlenkiem węgla, nazywanego również nabojem SodaStream. To właśnie on odpowiada za nasycenie płynu bąbelkami o wybranej przez ciebie intensywności. Jednak cylinder ma ograniczoną żywność. Masz SodaStream? Zobacz, gdzie kupić nabój i na ile starcza.
Pouring mineral water in highball glass. Lifestyle cafe shot.

Gdzie kupić nabój SodaStream?

Zacznijmy od sprawdzenia, gdzie można kupić nabój do SodaStream. Jeśli masz już saturator w swoim domu lub firmie albo planujesz kupić go w najbliższym czasie, to mamy dobrą wiadomość – oryginalne cylindry są łatwo dostępne. Dzięki temu bez problemu kupisz je w dużych marketach np. w Auchan, Carrefourze i E’Leclercu. Oprócz tego naboje SodaStream są sprzedawane w Empiku, Avansie, Media Expert czy Media Marktcie, jednak – jak możemy przeczytać na stronie producenta – planuje w najbliższym czasie wprowadzić je też do innych sklepów.
Chcesz mieć pewność, że nie przepłacasz przy zakupie naboju SodaStream? W takim razie zrób zakupy przez Ceneo.pl. W naszym serwisie możesz sprawdzić cenę cylindrów w sklepach online i zamówić je tam, gdzie są aktualnie najtańsze.
Czytaj również: Jaki filtr do wody kupić?

SodaStream – na ile starcza nabój?

Zastanawiasz się nad zakupem saturatora SodaStream? Wiemy, na ile starcza nabój. Oryginalne cylindry mają pojemność na poziomie 60 litrów i około tyle litrów wody gazowanej można przygotować z jego pomocą. W praktyce przekłada się to na około 40 butelek o pojemności 1,5 l. Maksymalna wydajność naboju wynosi od 4 do 8 tygodni użytkowania. W tym czasie nie musisz się martwić o rozszczelnienie.
Jak z pewnością się domyślasz, kupując SodaStream i uwzględniając, na ile starcza nabój, możesz liczyć na sporą oszczędność pieniędzy

Jaki nabój SodaStream wybrać?

Wiesz już, na ile starcza nabój SodaStream. A jaki wybrać? Producent zachęca do zakupu oryginalnych cylindrów ze względu na fakt, że spełniają one restrykcyjne normy bezpieczeństwa, potwierdzone między innymi uzyskanymi certyfikatami. Za jakość oryginalnych naboi odpowiada również potrójny system kontroli jakości na etapie czyszczenia, napełniania i uszczelniania. Cylindry SodaStream są:
 • wykonane z aluminium i mosiądzu,
 • napełniane czystym i certyfikowanym gazem,
 • wyposażone w specjalny zawór bezpieczeństwa.
 • Co ciekawe, w sprzedaży znajdziesz naboje SodaStream w dwóch kolorach – różowym i niebieskim. Czym się od siebie różnią? Pierwszy z nich to cylinder Quick Connect, który pasuje do określonych modeli saturatorów z oferty marki, np. Duo, Art i Terra. Z kolei niebieski nabój (Twist) może być używany razem ze wszystkimi urządzeniami wyposażonymi we wkręcany system mocowania cylindrów. Można używać go z saturatorami Spirit, Crystal czy Power.

  Wymiana naboju SodaStream krok po kroku

  Przede wszystkim nie musisz za każdym razem kupować nowych cylindrów. Możesz też zdecydować się na napełnienie naboju SodaStream dwutlenkiem węgla. Jest to tańsze rozwiązanie, które pozwala jednocześnie jeszcze bardziej zmniejszyć ilość generowanych odpadów.
  A jak wymienić nabój SodaStream? Wbrew pozorom to bardzo proste, a w internecie znajdziesz wiele szczegółowych instrukcji. Przede wszystkim zacznij od postawienia saturatora na stabilnej powierzchni, np. na szafce kuchennej. Zdejmij obudowę, a następnie ostrożnie odkręć zużyty nabój Twist. W jego miejsce włóż nowy, wkręcając go do momentu, aż poczujesz opór. Zamknij pokrywę, upewnij się, że słychać charakterystyczne kliknięcie, i możesz na nowo cieszyć się smakiem wody gazowanej.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Katarzyna Wendzonka
  Katarzyna Wendzonka

  Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.