Data modyfikacji:

Jaki filtr do wody kupić?

Jakie filtry do wody są dostępne? Nie wiesz, jaki filtr do wody będzie odpowiedni? Sprawdź nasz poradnik i zobacz najlepsze filtry do wody.

Filtr do wody

Filtr do wody pitnej – o czym pamiętać?

Rozważasz zakup filtra do wody? Nie mogłeś trafić lepiej. W tym artykule znajdziesz informacje o wszystkich filtrach do wody dostępnych na rynku. Możesz wybierać spośród: filtrów typu dzbanek, filtrów do kranu lub systemów filtrujących wodę w całym domu.

Ten pierwszy najlepiej sprawdzi się osobom, które posiadają ograniczony budżet. Koszt zakupu takiego dzbanka to tylko kilkadziesiąt złotych, podczas gdy zainstalowanie systemu filtrującego do całego domu to koszt rzędu ponad tysiąca złotych. Dzbanek filtrujący to też świetny pomysł dla osób, które wynajmują mieszkanie i nie chcą ponosić dużych inwestycji.

Z kolei filtr do kranu to najlepsza opcja dla osób, które zawsze chcą się cieszyć oczyszczoną wodą. To rozwiązanie punktowe – instalując taki filtr, musisz pamiętać, żeby do każdego kranu zamontować osoby filtr. Natomiast w przypadku domów polecamy kompletny system filtrujący.

Możesz go także zamontować do głównego zaworu wody w mieszkaniu. Wybierając takie rozwiązanie, możesz korzystać z oczyszczonej wody w każdej sytuacji – pod prysznicem, podczas mycia rąk lub gotowania.

Filtr do wody typu dzbanek – jaki wybrać?

To prawdopodobnie najpopularniejszy rodzaj filtrów do wody. Nic dziwnego – to szybki, prosty i tani sposób na to, żeby cieszyć się oczyszczoną wodą. Wśród internautów największą popularnością cieszą się dzbanki filtrujące Brita. Taki dzbanek ułatwi ci dbanie o siebie oraz swoją rodzinę.

Z jego pomocą możesz codziennie nawadniać organizm wodą pozbawioną kamienia. Dzięki temu możesz cieszyć się krystalicznie czystą wodą bez wychodzenia z domu. Jeśli nie chcesz przepłacać za wodę butelkowaną i pragniesz zadbać o środowisko, dzbanek filtrujący to idealne rozwiązanie dla ciebie. Wystarczy, że odchylisz klapkę dzbanka i napełnisz go wodą z kranu.

Filtr zamontowany w dzbanku zmieni kranówkę w czystą, zdatną do picia wodę. Nie wiesz, kiedy wymienić filtr? Nie musisz o tym pamiętać – przypomni ci Brita Memo, elektroniczny wskaźnik znajdujący się w klapce. Dzbanek filtrujący to też świetna opcja dla osób, które cierpią z powodu twardej wody. Kupując dzbanek filtrujący, w końcu pozbędziesz się kamienia na dnie czajnika i osadu w kawie lub herbacie.

Filtr do wody z kranu – komfort codziennego użytkowania

Wygodnym rozwiązaniem jest także filtr nakranowy. To dobry filtr do wody, który znacznie ułatwia dostęp do czystej wody. Filtr do wody do domu tego typu natychmiast poprawia zapach i smak wody. Podczas działania usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak piasek, rdzę, osad i inne.

Dzięki temu zatrzymuje do 100% zanieczyszczeń. Co ważne, filtr tego typu oczyszcza jedynie zimny strumień wody. Maksymalna temperatura pracy dla filtrów tego typu wynosi 38 stopni Celsjusza.

Filtr do wody na cały dom – dobra woda w każdej sytuacji 

Jaki filtr do wody w domu jednorodzinnym będzie najlepszy? Naszym zdaniem w takim przypadku najlepiej sprawdzi się system do oczyszczenia wody. Można go podpiąć do głównego zaworu z wodą, dzięki czemu w każdym pomieszczeniu możesz cieszyć się czystą wodą pozbawioną kamienia.

Autorka: Patrycja Hendzel