Data modyfikacji:

Pralko-suszarka do zabudowy - poradnik i polecane modele

Pralka i suszarka w jednym urządzeniu to rozwiązanie coraz chętniej wybierane do domu. Modele do zabudowy pozwalają na komfortowe korzystanie bez zaburzania estetyki pomieszczenia. Podpowiadamy na co zwracać uwagę, a także jaki model suszarki do zabudowy będzie najlepszy.
suszarka do zabudowy

Dlaczego suszarka do zabudowy to dobry wybór?

Pralko-suszarki coraz częściej goszczą w domach, znacząco ułatwiając wykonywanie codziennych obowiązków. Połączenie dwóch urządzeń przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas. Po wykonanym cyklu prania wystarczy uruchomić suszarkę, a po kilkudziesięciu minutach ubrania będą gotowe do prasowania.

W ten sposób można pominąć uciążliwe rozwieszanie ubrań na klasycznej suszarce. To pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale również miejsce w domu.

Tego typu urządzenia szczególnie sprawdzają się w większych rodzinach, gdzie pranie wykonuje się często. Taka inwestycja zwróci się już po kilku tygodniach użytkowania.

Jakimi parametrami powinna charakteryzować się suszarka do zabudowy?

Pojemność to bardzo ważny parametr dotyczący zarówno pralki, jak i suszarki. Ładowność w modelach do zabudowy wynosi 7-8 kg dla pralki i 4-5 kg dla suszarki. To w zupełności wystarczająca pojemność, aby wykonać komfortowy cykl prania oraz suszenia.

Osoby poszukujące modelu z możliwością większego załadunku, muszą rozważyć zakup urządzenia wolnostojącego. Wybór modeli pod zabudowę jest ograniczony.

Bardzo ważna przy wyborze pralko-suszarki jest również klasa energetyczna. Im wyższa, tym niższe rachunki za prąd. Najlepsze modele dysponują klasą energetyczną A. Warto wybierać takie urządzenia, ponieważ są one w stanie zagwarantować duże oszczędności.

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na maksymalną prędkość wirowania. W najlepszych modelach wynosi ona 1400 obr/min. Generowany hałas dla wielu użytkowników również jest bardzo ważny.

Solidna pralka w normalnym trybie pracy generuje około 50 dB hałasu. W trybie wirowania ta wartość sięga około 71 dB.

Aby suszarka zmieściła się do szafki, należy znać jej dokładne wymiary. Praktycznie wszystkie modele mają szerokość wynoszącą 59,5 cm. Nieco inaczej jest w przypadku głębokości, dlatego warto znać ten parametr.

Głębokość waha się od 45 cm do 55 cm. To bardzo istotne podczas planowania zabudowy.

Ile powinna kosztować pralko-suszarka?

Pralko-suszarki przeznaczone do zabudowy są trochę droższe niż standardowe modele. Za najtańsze urządzenia trzeba zapłacić około 1600 złotych. Większość modeli kosztuje w granicach 2000 złotych.

Wymagający użytkownicy, którym zależy na lepszych parametrach, muszą przygotować się na wydatek sięgający przynajmniej 3000 złotych. Taka inwestycja jest jednak opłacalna, bo niższe zużycie wody i prądu przełoży się z pewnością na niższe opłaty.

Polecane pralko-suszarki do zabudowy

Electrolux EW7W368SI Perfect Care

Jedna z najlepszych pralko-suszarek do zabudowy, jaka jest dostępna na rynku. Pojemność pralki wynosi 8 kg, natomiast suszarki 4 kg. To odpowiednia pojemność nawet dla kilkuosobowej rodziny. System prania parowego to idealny sposób na odświeżenie ubrań i usunięcie nieprzyjemnych zapachów.

Klasa energetyczna A znacząco wpływa na obniżenie rachunków za prąd. Prędkość wirowania w tym modelu wynosi aż 1600 obr/min. Hałas przy normalnej pracy to tylko 46 dB. Świetne parametry sprawiają, że obok tego modelu nie można przejść obojętnie.

Candy CBWDS8514TH

Doskonały stosunek jakości do ceny wyróżnia firmę Candy na tle konkurentów. Silnik inwerterowy zastosowany w pralce jest gwarancją bezproblemowej pracy przez wiele lat.

Wbudowany sensor wilgotności dba o to, aby czas suszenia był odpowiedni. Pojemność pralki wynosi 8 kg, a suszarki 5 kg. Przy tak atrakcyjnej cenie to bardzo dobry wynik. Ten model cieszy się na Ceneo.pl bardzo dobrymi opiniami, dlatego warto go kupić!

Whirlpool BIWDWG75148EU

Pralko-suszarka do zabudowy dysponuje technologią 6 zmysłu, która automatycznie dopasowuje parametry prania do konkretnych typów ubrań. Bęben pralki został zaprojektowany tak, aby dbać o delikatne ubrania. W ten sposób po praniu i suszeniu będą one w idealnej kondycji.

Dodatkowo urządzenie ma zabezpieczenie przed dziećmi, które dba o ich bezpieczeństwo. Funkcja FreshCare+ generuje parę wodną i redukuje nieprzyjemne zapachy ubrań.

Dodatkowo zapobiega ona powstawaniu zagnieceń, co znacznie ułatwia późniejsze prasowanie.

Indesit BI WDIL 75145EU

Dobrze oceniana pralko suszarka poradzi sobie w każdym domu. Wielkość załadunku pralki wynosi 7 kg, a suszarki 5 kg. Zestaw dedykowanych programów do różnych ubrań wpływa na ich bardzo dobry stan. Poziom hałasu podczas prania wynosi 54 dB, co można uznać za dobry wynik.

Urządzenie zużywa 80 litrów wody na cykl, dlatego rachunki nie obciążą znacząco domowego budżetu. To bardzo dobry model, który warto wybrać do swojego domu.

Hoover HBWDO 8514 THC-S

Świetna klasa energetyczna to jedna z głównych zalet tego modelu. Załadunek 8 kg dla pralki i 5 kg dla suszarki pozwoli zaoszczędzić czas. Wbudowany moduł Wi-Fi pozwala na sterowanie urządzeniem za pomocą aplikacji. Program parowy powoduje, że ubrania po wyjęciu z pralki nie są pogniecione.

Para skutecznie usuwa alergeny, co dla osób uczulonych jest bardzo ważne. Funkcja opóźnienia startu, a także zestaw programów automatycznych na pewno okażą się przydatne w codziennym użytkowaniu.