Data modyfikacji:

Jaki telefon dla seniora wybrać?

Jeżeli babcia lub dziadek mieszkają w jednym budynku mieszkalnym z innymi bliskimi osobami, mają zapewnioną stałą pomoc i bezpieczeństwo. Jeżeli jednak mieszkają sami, nawet kilkaset kilometrów od swojej rodziny, powinno zwrócić się szczególną uwagę na możliwość stałego i codziennego kontaktu z seniorami. Dzięki niemu najbliżsi z pewnością nie będą czuli się opuszczeni i zapomnieni, a rodzina będzie czuła się znacznie lepiej z myślą, że babcia lub dziadek są bezpieczni i pod telefoniczną opieką. Smartfon dla seniora jest dla niektórych osób zbyt trudny w obsłudze. W takim wypadku warto postawić na tradycyjny telefon stacjonarny.

stacjonarny

Aparat telefoniczny stacjonarny dla seniora. Który będzie najlepszy?

Zapoznaj się dokładnie z szeroką ofertą modnych i wygodnych telefonów stacjonarnych. To właśnie młode osoby, obeznane w świecie najnowocześniejszej technologii, powinny mieć decydujący głos w tej kwestii. Kiedy babcia lub dziadek nie są specjalnie zainteresowani możliwościami, które oferuje nam nowoczesny smartfon, nie powinniśmy zmuszać ich do natychmiastowej zmiany zdania. Telefony, które oferują korzystanie z internetu, wielu portali społecznościowych i z dotykowym ekranem, niekoniecznie należą do ulubieńców typowych seniorów.

Często naszym starszym najbliższym bardzo ciężko przychodzi przyzwyczajenie się choć do jednej nowej funkcji, nie mówiąc już o takiej zmianie, jak posiadanie smartfona. Nowoczesne modele nie są tak bezpieczne i funkcjonalne, jak telefon stacjonarny dla seniora. Słuszny wiek naszych najbliższych nie powinien ich jednak ograniczać. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie idealnego aparatu telefonicznego, pod oczekiwania babci i dziadka.

Zwróć uwagę na liczne funkcje, dzięki którym codzienne użytkowanie modelu przez osoby starsze będzie jeszcze prostsze. Nie należy zmuszać nikogo do rezygnowania ze swoich przyzwyczajeń i preferencji. To właśnie pozostanie w stałym kontakcie i zapewnienie bezpieczeństwa seniorowi powinno stanowić priorytet.

Decydując się na zakup telefonu stacjonarnego, należy rozważyć jego mocne i słabe strony. Do tych pierwszych, z pewnością należeć będzie duża mobilność, którą zapewnia telefon stacjonarny bezprzewodowy dla seniora. Jak powszechnie wiadomo, zdrowie naszych bliskich może szwankować, a podeszły wiek z pewnością daje o sobie znać. Kiedy nogi zaczynają odmawiać posłuszeństwa, nawet stosunkowo proste i przyjemne przejście z pokoju do pokoju może stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego to właśnie telefon stacjonarny dla seniora stanowi najlepsze i bezpieczne rozwiązanie.

Kiedy twój dziadek lub babcia mają problem, żeby dotrzeć do telefonu przed zakończeniem połączenia, to właśnie modele bezprzewodowe będą miały znaczną przewagę. Dzięki takiemu nowoczesnemu i wygodnym rozwiązaniu telefon można nosić na terenie całego domu, mieszkania, a nawet ogrodu. Podczas rozmowy nie jest się przywiązanym do słuchawki i śmiało można rozprostować nogi, co jest szczególnie przydatne podczas długich, telefonicznych pogaduszek z ciociami i przyjaciółkami.

Telefon stacjonarny dla seniora. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przy wyborze najlepszego modelu telefonu stacjonarnego dla seniora powinno się kierować nie tylko jego nowoczesnym i smukłym wyglądem lub ulubionym kolorem. Szczególną uwagę należy zwrócić na coś, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Wszystkie przydatne i ważne funkcje telefonu stacjonarnego bezprzewodowego dla seniora powinny być dokładnie wymienione.

Zanim zostawimy dziadka lub babcię sam na sam z nowym urządzeniem, upewnijmy się, że potrafią z niego w pełni samodzielnie korzystać. Warto zapytać, czy ekran, na którym wyświetla się numer, jest dla nich dobrze widoczny, czy komfortowo mogą manewrować, wybierając połączenie lub czy po odebraniu rozmowa nie jest dla nich zbyt głośna lub zbyt cicha. Takie z pozoru drobne przeszkody, mogą niezaprzeczalnie utrudnić seniorowi korzystanie z telefonu, a nawet zniechęcić go do podobnych urządzeń na dłuższy czas.

Nie należy zmuszać starszej osoby do użytkowania nieznanego jej wcześniej urządzenia. Najlepszym sposobem, na przekonanie babci i dziadka do nowego telefonu będzie spokojne wytłumaczenie zasad jego działania i wyjaśnienie wszystkich nieznanych dotąd funkcji.

Warto również wyjaśnić, co zrobić, jeżeli senior przez przypadek wybierze zły przycisk, niechcący naciśnie inny kolor klawisza lub nieświadomie zmieni jedną z opcji dzwonka. To bardzo istotne, aby przerobić jak najwięcej takich scenariuszy. W momencie, gdy jedna z takich sytuacji rzeczywiście będzie miała miejsce, starsza osoba z pewnością będzie czuła się mniej zagubiona i będzie wiedziała, jak wybrnąć z trudnego dla niej położenia.

Przydatne funkcje a telefon stacjonarny na kartę sim dla seniora

Telefon stacjonarny bezprzewodowy dla seniora to bardzo prosty w obsłudze produkt, o ile zwróci się wcześniej uwagę na jego możliwości i liczne funkcje. Szczególnie ważną opcją dla osób starszych będzie możliwość znacznego podgłośnienia, zarówno samego dzwonka, jak i trwającej już rozmowy.

Kiedy babcia lub dziadek miewają problemy ze słuchem, warto zatroszczyć się o możliwość dobrej jakości dźwięku. Dlatego, szczególnie dla osób starszych, przed zakupem należy sprawdzić, czy wybrany model telefonu posiada tryb głośnomówiący. Dzięki niemu rozmowa nawet w głośnych i gwarnych pomieszczeniach będzie przebiegać w sposób komfortowy i sprawny.

Następną sprawą, której trzeba się dokładnie przyjrzeć, będzie sama konstrukcja aparatu telefonicznego. Warto upewnić się, że słuchawka jest odpowiednio duża, ale również nie jest zbyt ciężka. Osoba starsza może mieć mniej sprawne i znacznie słabsze dłonie, którymi trudno będzie utrzymać zbyt obszerną słuchawkę, a samo jej podniesienie stanie się męczące.

Dodatkowo zawsze należy sprawdzić, czy sama konstrukcja jest stabilna. Nie może się łatwo przewrócić, a na jej spodzie powinny się znaleźć antypoślizgowe nakładki, dzięki którym jej przypadkowe przesunięcie i przewrócenie, będzie niewykonalne.

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę w przypadku wyboru telefonu stacjonarnego dla seniora, będą odpowiednie klawisze. Muszą być wystarczająco duże, aby niechcący nie nacisnąć kilku naraz. To z pewnością byłoby bardzo kłopotliwe i znacznie utrudniłoby obsługę aparatu telefonicznego.

Redakcja Magazynu Ceneo