Data publikacji:

Xiaomi AirDots Pro czy Apple AirPods 2? Porównanie słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki bezprzewodowe stają się coraz popularniejsze. Na rynku ogromnym zainteresowaniem cieszą się budżetowe Xiaomi AirDots Pro oraz droższe Apple AirPods 2. Zobacz, który model słuchawek bezprzewodowych wybrać – Xiaomi AirDots Pro czy Apple AirPods 2.

Apple AirPods 2 vs Xiaomi AirDots Pro – pojedynek słuchawek bezprzewodowych

Najlepsze telefony zostały pozbawione złącza minijack, co zmusiło użytkowników do stosowania specjalnych przejściówek. Takie rozwiązanie nie jest zbyt wygodne, dlatego coraz więcej osób sięga po słuchawki bezprzewodowe. Ranking słuchawek bezprzewodowych często zasilają produkty Apple oraz Xiaomi.

W ostatnich latach możemy obserwować duży rozwój słuchawek bezprzewodowych, czego efektem są takie produkty jak Apple AirPods 2 oraz Xiaomi AirDots. Mogłoby się wydawać, że takie porównanie nie ma większego sensu, ponieważ produkt chińskiego producenta jest o ponad połowę tańszy od amerykańskiego konkurenta z logo nadgryzionego jabłka. Xiaomi udowodniło jednak nieraz, że potrafi rywalizować z mocniejszymi konkurentami

Xiaomi AirDots Pro – charakterystyka

Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi AirDots Pro przede wszystkim charakteryzują się bardzo kompaktowymi wymiarami. Dwie niezależne słuchawki zostały wykonane z dobrej jakości materiałów.

Wewnątrz znajduje się 7 nm magnes z tytanową płytką. Takie połączenie ma zagwarantować wysoką jakość dźwięku. Aktywna redukcja szumów powoduje, że będziesz mógł całkowicie odciąć się od otoczenia.

Słuchawki łączą się z telefonem natychmiast po wyciągnięciu z pudełka. To bardzo wygodne rozwiązanie! Producent zastosował dotykowy panel, który ma zwiększyć funkcjonalność.

Jedno tapnięcie uruchomi piosenkę, odbierze połączenie czy uruchomi redukcję szumów. Nie musisz już wyciągać smartfona, aby wykonać jedną z tych prostych czynności.

Miłośnicy sportu również nie będą rozczarowani słuchawkami bezprzewodowymi. Obudowa ważąca 5,8 gramów jest odporna na działanie wody zgodnie ze standardem IPX4. To oznacza, że podczas wysiłku pot nie będzie słuchawkom straszny. Xiaomi AirDots Pro możesz z powodzeniem kupić jako słuchawki na siłownię.

Xiaomi AirDots Pro na jednym cyklu ładowania są w stanie wytrzymać 3 godziny odtwarzania muzyki. Czas ten nie jest imponujący, jednak z łatwością można go wydłużyć.

Etui dołączone do zestawu pełni również funkcję powerbanku. To oznacza, że chowając słuchawki do pudełeczka, będziesz mógł używać ich nawet 10 godzin bez konieczności sięgania po ładowarkę. Wystarczy 10 minut ładowania, aby słuchawki działały przez 70 minut.

Xiaomi AirDots Pro – dane techniczne:

 • waga z etui: 58 gramów
 • impedancja: 16Ω
 • zasięg: 10 m
 • czas ładowania: 10 h
 • praca na baterii: 3 h (10 h z etui)
 • kompatybilność: iOS i Android

Apple AirPods – charakterystyka

Najnowsza generacja kultowych słuchawek przynosi kilka istotnych nowości. Apple AirPods w odróżnieniu od Xiaomi AirDots są słuchawkami dousznymi, co oznacza, że nie potrzebujesz silikonowych gumek dopasowanych do wielkości ucha. Taka konstrukcja jest wygodna i sprawdza się podczas codziennego użytkowania.

Działanie Apple AirPods jest bardzo proste. Po włożeniu do ucha słuchawki automatycznie łączą się z danym urządzeniem. Po wyjęciu przestają grać, a ty możesz schować je do etui.

Wewnątrz zastosowano czip H1 odpowiadający za stabilne połączenie, a także wysoką jakość dźwięku. Wbudowane czujniki są w stanie wykryć rozmowę telefoniczną, podczas której jest aktywowany mikrofon. Przełączanie muzyki odbywa się podobnie jak w Xiaomi AirDots. Wystarczy stuknąć i gotowe.

Warto wspomnieć, że Apple AirPods zostały stworzone z myślą o działaniu z urządzeniami Apple. To przekłada się na wygodę użytkowania. Połączenie z iPhone’ami lub iPadami jest nawiązywane automatycznie w ułamku sekundy. Słuchawki bezprzewodowe współpracują z asystentką głosową Siri.

Pod względem pracy na baterii Apple AirPods wypadają rewelacyjnie. Na jednym cyklu ładowania wytrzymują 5 godzin. Po zastosowaniu etui do ładowania czas ten zwiększa się do 24 godzin!

Według producenta 15 minut ładowania przekłada się na 3 godziny działania. Możesz być pewny, że słuchawki będą działały przez długi czas!

Apple AirPods 2 – dane techniczne:

 • waga z etui: 42 gramy
 • praca na baterii: 5 godzin (24 h z etui)
 • przyspieszeniomierz wykrywający ruch i mowę
 • obsługa Hey Siri
 • kompatybilność: iOS

Apple AirPods 2 vs Xiaomi Airdots Pro – największe różnice

Mimo że słuchawki Apple i Xiaomi wyglądają na pierwszy rzut oka podobnie, jednak te produkty różnią się między sobą.

Przede wszystkim Apple AirPods są w stanie znacznie dłużej pracować na jednym ładowaniu. Zastosowany w nich czip H1 znacznie zwiększa jakość dźwięku, który jest czystszy, a bas nieco bardziej wyczuwalny.

Minusem Apple AirPods jest kompatybilność wyłącznie z urządzeniami Apple, ale ten problem można prosto ominąć i połączyć słuchawki ze smartfonem działającym na systemie Android. Świetna współpraca i błyskawiczna łączność z innymi produktami Apple  to niewątpliwie duża zaleta.

Xiaomi AirDots mają bardzo dobrą redukcję szumów. Obudowa, jak i jej odporność na wodę sprawiają, że nie ustępują one AirPods pod żadnym względem.

Jeśli jesteś w stanie zaakceptować nieco gorszą jakość dźwięku, a także krótszy czas pracy na baterii, to ten model będzie dla ciebie znakomitym wyborem.

Cena Xiaomi AirDots Pro i Apple AirPods 2

Rzeczywiście, rozbieżność cenowa pomiędzy słuchawkami bezprzewodowymi jest duża. Tak naprawdę za cenę Apple AirPods 2 będziesz mógł kupić spokojnie dwie pary Xiaomi AirDots 2.

Słuchawki Apple aktualnie kosztują około 700 złotych. Za Xiaomi AirDots Pro będziesz musiał zapłacić około 300 złotych.

Xiaomi AirDots czy Apple AirPods 2 – kto wygrał?

Zapewne nasuwa ci się pytanie, kto zwyciężył w naszym porównaniu słuchawek bezprzewodowych.

Jeśli jesteś posiadaczem iPhone’a i cenisz sobie perfekcyjne wzornictwo, wygodę użytkowania, a także doskonałą jakość dźwięku, to wybór musi paść na Apple AirPods 2.

Nieco mniej wymagający użytkownicy, którzy są w stanie przymknąć oko na pewne niedogodności, mogą sięgnąć po konkurencyjne Xiaomi AirDots Pro. Zarówno jeden, jak i drugi model jest bardzo dobry.

Autor: Bartłomiej Mazurek