Data modyfikacji:

Pojedynek smartfonów Xiaomi Redmi Note 11 vs Redmi 11 Pro

Kiedy już zdecydowaliśmy się na telefon z danej serii, pojawia się pytanie – kupić wersję podstawową czy ulepszoną? Z takim dylematem możemy się spotkać również w przypadku telefonów Xiaomi Redmi Note 11. Jaka jest różnica pomiędzy wersją bazową a jej udoskonalonym odpowiednikiem? Poniżej przedstawiamy zestawienie dwóch telefonów z serii – Xiaomi Redmi Note 11 vs Redmi 11 Pro z łącznością 4G LTE. Czy różnice pomiędzy modelami sprawiają, że warto dołożyć do wersji Pro? Postaramy się jak najdokładniej porównać oba urządzenia. 
smartfon

Xiaomi Redmi Note 11 vs Xiaomi Redmi Note 11 Pro – jakie są różnice?

Podstawową różnicą jest oczywiście procesor. Redmi Note 11 wyposażony został w chipset Snapdragon 680. Układ zbudowany jest z 4 rdzeni Kryo 265 Gold z taktowaniem 2,4 GHz oraz 4 Kryo 265 Silver 1,9 GHz. Procesor graficzny to z kolei Adreno 610. Xiaomi Redmi Note 11 Pro, w zależności od wersji, zasilany jest przez różne procesory. Bazowy wariant z łącznością 4G LTE korzysta z układu MediaTek Helio G96. Chipset złożony jest z ośmiu rdzeni, w skład których wchodzą dwa główne ARM Cortex-A76 o częstotliwości taktowania na poziomie 2,05 GHz, a także sześć energooszczędnych ARM Cortex-A55 2 GHz. Procesor został wyposażony w układ graficzny Mali-G57 MC2. 

Xiaomi Redmi Note 11 zarówno w wersji podstawowej, jak i Pro dostępne są w różnych wariantach pamięci. Różnica jest taka, że w najlepszym wariancie Xiaomi Redmi Note 11 posiada 6 GB pamięci operacyjnej i 128 GB pamięci wewnętrznej, natomiast wersja Pro odpowiednio 8 GB i 128 GB. Większa maksymalna pamięć operacyjna w tym modelu sprawia, że zyskuje on przewagę nad tańszą wersją.  

Xiaomi Redmi Note 11 Pro posiada większą przekątną ekranu. W przypadku wspomnianego modelu wynosi ona 6,67 cali z częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz, natomiast w bazowym smartfonie Xiaomi – 6,43 cali z 90 Hz. Co ciekawe, zagęszczenie pikseli wypada na nieznaczną korzyść dla tańszego modelu, który posiada 409 ppi, w porównaniu do 395 ppi w wersji Pro. Na tym jednak przewaga Xiaomi Redmi Note 11 się kończy. Tańszy model posiada aparat główny 50 Mpix, wspierany przez sensor 8 Mpix z obiektywem ultrawide, 2 Mpix aparat makro oraz 2 Mpix sensor głębi. Z przodu mamy aparat 13 Mpix. Z kolei Redmi Note 11 Pro może się pochwalić znacznie lepszym aparat głównym 108 Mpix. 

Pozostała część modułu wyposażona jest tak jak w przypadku podstawowego modelu, nie licząc przedniej kamery, która jest nieco lepsza i ma 16 Mpix. Należy wspomnieć, że wariant podstawowy jest znacznie lżejszy od swojego ulepszonego odpowiednika. Różnica jest znacząca – Xiaomi Redmi Note 11 waży 179 g, a wersja Pro 202 g. Oba telefony posiadają akumulator 5000 mAh, jednak tańszą wersję naładujemy z mocą 33 W, natomiast Redmi Note 11 Pro – 67 W.  

Xiaomi Redmi Note 11 vs Redmi Note 11 Pro – podobieństwa  

Należy wspomnieć, że oprócz różnic, między smartfonami Xiaomi Redmi Note 11 i Redmi Note 11 Pro występuje również wiele podobieństw. Obie wersje telefonu działają pod kontrolą tego samego systemu operacyjnego Android 11 z nakładką MIUI 13. Zarówno wersja tańsza, jak i droższa posiada maksymalną pamięć wewnętrzną na poziomie 128 GB.  

Oba telefony wyposażone zostały w głośniki stereo, jak również czytnik linii papilarnych na krawędzi wyświetlacza. Smartfony nie różnią się także pod względem możliwości łączności i zostały wyposażone w takie same czujniki: akcelerometr, żyroskop, zbliżeniowy, oświetlenia, cyfrowy kompas, IR. Oba modele oferują rozdzielczość ekranu Full HD+.  

Autor: Karolina Grad